Jump to content
BulForum.com

Ефект за китара


Harbachek

Recommended Posts

Аз съм любител на СОАД и от известно време се мъча да разбера точно какъв чейн или какъв процесор използва Дарън. Ако някой знае и може да ми каже ще съм му много благодарен. Ако може и да ме насочите към някой музикален форум където да попитам ще е супер. мерси предварително :punk

Link to comment
Share on other sites

Аз съм любител на СОАД и от известно време се мъча да разбера точно какъв чейн или какъв процесор използва Дарън. Ако някой знае и може да ми каже ще съм му много благодарен. Ако може и да ме насочите към някой музикален форум където да попитам ще е супер. мерси предварително :punk

 

Аз не знам. Искам само да питам от коя песен е таблатурата в подписа ти.

Link to comment
Share on other sites

Ами форумът на Muzikant.org? е идеално място да попиташ. Иначе аз съм с кубе Epiphone EP-1000R и Boss Metal Zone MT-2. От тая комбинация могат да се изкарат сумати видове звук - от класическия Overdrive от 70-те години (дори само кубето си има вграден) до як, брутален, тежък звук, осоебно ако настроиш китарата по-ниско (както и System of a Down в случая :) ), само се иска малко повече търпение, щото Metal Zone-а е много деликатен и малки корекции водят до голяма разлика в звука.

Link to comment
Share on other sites

Първо таблатурата от подписа е от песента ChopSuey! известна е много хора я знаят.

Второ аз си имам Кубе и Guitar Rig 2 Който е мн як софтуеър въпреки че вадения звук не може да се сравни с истинския като го извадя през кубето се получава мн добре, проблема ми е че като свиря ако си чувал някоя песен китарата се чува много тежък звук, при мен се получава, но е много остър като при Slipknot, а в музикант съм влизал там ми казаха, че снякакъв процесор мощен си го генерира, но на мене ми трябваше чейна, че да мога да си го подредя. Мерси все пак. :punk

Link to comment
Share on other sites

Аз лично смятам, че с ГитарРиг никога няма да достигнеш до този звук. Аналога си е аналог. С каква китара свириш?

 

Освен това Таблатурата не е коректна. :) По-скоро:

 

d|--------------------------------------------------------------------------------------------------------||

A|--------------------------------------------------------------------------------------------------------||

F|-----5-5-5-5-5-5-5-5-5-5-5/7-7-7-7-7-7-7-7-7-7--4-4-4-4-4-4-4-4--2-2-2-2-2-2-2-2--||

C|-----7-7-7-7-7-7-7-7-7-7-7/9-9-9-9-9-9-9-9-9-9--5-5-5-5-5-5-5-5--3-3-3-3-3-3-3-3--||

G|-----0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0/0-0-0-0-0-0-0-0-0-0--0-0-0-0-0-0-0-0--0-0-0-0-0-0-0-0--||

C|--------------------------------------------------------------------------------------------------------||

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...