Jump to content
BulForum.com

PHP въпрос!!!


JeRou

Recommended Posts

Vyprosyt mi e sledniqt: Imam PHP script za izprashtane na e-mail. Script-yt e izklu4itelno prost. No ne moga da izprashtam syobshteniqta na kirilica, a samo na latineca. Ako nqkoi znae kak da izprashtam tezi email-i na kirileca, neka da mi pomogne.

Blagodarq predavaritelno!

Link to comment
Share on other sites

Vyprosyt mi e sledniqt: Imam PHP script za izprashtane na e-mail. Script-yt e izklu4itelno prost. No ne moga da izprashtam syobshteniqta na kirilica, a samo na latineca. Ako nqkoi znae kak da izprashtam tezi email-i na kirileca, neka da mi pomogne.

Blagodarq predavaritelno!

Изискването е следното: в какъвто charset се пише/изпраща писмото, в такъв да се получава/чете. Когато няма посочен charset, клиенското приложение е свободно да приема за charset на писмото който и да е, според настройките си (но обикновено това е ANSI/ISO 8859-1). Както е посочено в раздел 5 на RFC2045 информация за charset-a може да се помести в header field-а Content-Type. В mail() функцията на PHP няма отредено специално място точно за това поле, поради което той се бута в параметъра с красноречиво име string additional_headers. Разгледай примерите в коментарите към статията за функцията, поекспериментирай и ще ти стане ясно кое как ;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...