Jump to content
BulForum.com

Slackware 9.1-problem s mrejata!


thc

Recommended Posts

svalih si ot tuk Slack 9.1 instalirah go,vsichko uj si beshe ok ,napisah si mu IP,maska,gateway,domain name i DNS i kato rebootnah niamashe mreja,tova mi se sluchi i na Slack 9.0 i si pomislih che moje da e ot versiata no eto che pak imam sushtia problem,iavno pri slack mrejata se puska po po-specialen nachin,ako niakoi e instaliral slack 9.* v mrejovi uslovia i znae kak da podkaram mrejata shte sum mu adski blagoadren ako mi kaje kude burkam :confused

proveri netconfig ,ifconfig i sichko si e nared ama mreja niama i niama a na iptraf vijdam che imam samo incoming trafik a outgoing si sedi na nula-basi sha umra ot iad :angry:

Link to comment
Share on other sites

Znachi gledai sega:

Triabva da imash sledniq red vav faila /etc/modules.conf:

alias eth0 dmfe

Ako go niamash - dobavi go rachno i restartirai

Ako go ima, togava dai izhoda ot komandata: lsmod, po-tochno kaji dali go ima listnat modula dmfe. Ako go niama, vavedi komandata modprobe dmfe i sled tova restartirai mrejovata chast: /etc/rc.d/rc.inet1 start

Link to comment
Share on other sites

ми ти май хал хабер си нямаш от мрежи.

DHCP - Dynamic Host Configuration Protocol - динамично заделяне на мрежови ресурси - Евроком го ползват за автоматична настройка на потребителските компютри, за да няма обаждания на 653063 всеки път, като някой си преинсталира OS-а.

обаче първото нещо, което трябва да направиш е да подкараш LAN картата по начина, който ти каза Godfather.

след това инсталираш пакета dhcpcd и си готов.

Link to comment
Share on other sites

esetestveno kato znam otgovora na nechii vupros che shte pomogna kolkoto moga :) taka kakto napravihte vie s Godfather i blagodarenie na vas mrejata na Slacka trugna sled tolkova muki :wacko: blagodaria vi:)ama toia slack mnogo grubianska rabota be,sichko ruchno li tribva da si pravish?niamam nikva grafika i kato se opitam da ia statrtiram s X mi stava sharen ekrana i vijdam samo kursoraa na mishkata kato edno x-che:( a kato pusna niakoia programa koiato polzva grafichna sreda mi kazva chene mojelo da se konektne kum X servera ili neshto podobno :( i tova iskam da pitam ako ne stavam dosaden veche :cry

Link to comment
Share on other sites

esetestveno kato znam otgovora na nechii vupros che shte pomogna kolkoto moga :) taka kakto napravihte vie s Godfather i blagodarenie na vas mrejata  na Slacka trugna sled tolkova muki :wacko: blagodaria vi:)ama toia slack mnogo grubianska rabota be,sichko ruchno li tribva da si pravish?niamam nikva grafika i kato se opitam da ia statrtiram s X mi stava sharen ekrana i vijdam samo kursoraa na mishkata kato edno x-che:( a kato pusna niakoia programa koiato polzva grafichna sreda mi kazva chene mojelo da se konektne kum X servera ili neshto podobno :( i tova iskam da pitam ako ne stavam dosaden veche  :cry

Prosto ne e triabvalo da zapochvash sas Slackware. Probvai Redhat ili Mandrake, che i dori SuSe ;) . Kato natrupash opit s tiah, togava mini ne neshto "po-rachno" :D

Taka po verigata nakraia idvat FreeBSD i varha na "rachnata" rabota: OpenBSD :D :punk

Link to comment
Share on other sites

polzval sum mandrake i suse ,mandrake-a ne mi haresa mnogo a ot suseto sum mnogo dovolen pone za sega i vse pak shte me uputite li kvo da pravia s toia X server?

Znachi vyprosa za X-a e mnogo po-slojen. Ne e iasno kakvo si instaliral i kak si go instaliral za da ti dam niakakvo prilichno napytstvie. Moje situaciata da e takava, che ne si instaliral nikakyv window manager (kde, gnome, windowmaker i t.n.).

Spored men nai dobre e da vzemesh da si instalirash nanovo edin Redhat 9 - tova e nai-dobria variant za teb ot gledna ochka na lesnota za polzvane, poddryjka, stabilnost i t.n. Pri Slackware shte imash oshte mnogo takiva problemi - tazi distribucia prosto ne e za nachinaeshti.

Link to comment
Share on other sites

pochti sum siguren che instalirah X,zadadoh mu da instalira vsichko bez Games i dokato techeshe samata instalacia gledah che slaga i KDE ,I GNOME i Window Maker i ... :(

Znachi napravi slednoto (kato root):

 

cd /etc/X11/xinit

rm -f xinitrc

ln -s xinitrc.kde xinitrc

 

i sled tova se opitai da pusnesh X-a, triabva da ti tragne KDE-to.

Link to comment
Share on other sites

Godfather,mersi i za tozi suvet no ne mojah da go [probvam na rabota zashtoto tam niamam warez.ru,shte stane utre may be i shte vidim dali shte mi se smeete pak ;)

no v edin drug forum mi dadoha slednia savet:

================================================================================

================

Незнам дали си си конфигурирал X сървъра, ако неси може да ти трагва само със стандартни драйвери. Копирай си за секи случаи /etc/X11/XF86Config, след това напиши X -configure, ще ти създаде конфиг фаил в /root, копирай го в /etc/X11/XF86Config, после пробваи да пуснеш X със startkde, ако ти е default, има една програмка ако не греша се казва kxconfig и от там със мишката можеш да си настроиш X-a.

Поздрави ....

================================================================================

================

probvah go no az li ne napravih neshto kakto triabva ili choveka ne mi beshe obiasnil dobre che se poluchi niakakva polovinchata rabota i samo se iznervih oshte poveche :angry1

pri startkde mi se startira edna grafichna konzolka no goliama kolkoto petolevka i to v gornia liav ugul na ekrana i tova .. a s kxconfig mi se startira niakva grafika s kiato si nastroivam monitora i VCard no posle kato iskam da pusna startkde otnovo mi kaza: cannot connect to X server .. :(

i oshte edno vuprosche prosto ot lubopitstvo :) kak imah incoming UDP trafik predi da si aktiviram lankata po nachina po koito ti kaza???

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Abe hora ko si mu e na slacka. ne vyrvialo tva ne vyrvialo onva.

Slushai pich niakyde byrkash. Mrejata na slacka si vyrvi super. Ne znam tochno kyde ti e greshkata no ne e vinoven slacka. Grafichnata sreda syshto si vyrvi prekrasno. I trite zali na evrokoma sa pod slack i sichko e na 6. A tva che se pravi rychno niama spor. Malko e neudobno i bavno, no kato mu sviknesh niama da ti pravi vpechatlenie. A poniakoga poviarvai mi e po dobre rychno, pone mojesh da vidish ako ima niakva greshka kyde e. :rolleyes: :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...