Jump to content
BulForum.com

Eggdrop


manos

Recommended Posts

nai lesnia nachin za install na egddrop e da idesh v source directory i da napishesh slednite tri neshta..

./configure

./make

./make install

ama cheti vnimatelno,s teia 3 neshta bota niama da trugne,ne zabraviai da editnesh i config faila

:)

i sled 2-3 bezsunni noshti shte si imash shto gode prilichen bot ;)

dano da sum ti pomognal B)

Link to comment
Share on other sites

predi da vlezesh na dcc chat triabva da vlezesh prez telnet kato owner na bota(s nicka koito si napisal v eggdrop.conf) pri vlizaneto shte ti iska purvo nika,posle shte te pita za pass,no ne se shashkai ;)

pass-a koito napishesh togava shte ti sluji za vlizane v bota kato owner i za napred tui che go zapomni:)

kato napravish tova ako vsichko e ok bi triabvalo da ti izleze neshto ot roda na:

Hop! You <nika ti> are owner of this bot..

addvash niakav user, primerno:

.+user thc thc!*@*

tova addva usera no nishto poveche

za da moje da vliza v bota triabva da ima flag +p

tova se pravi s:

.chattr thc +p - tova e globalen flag,ako iskash flaga da vaji samo za opredelen #kanal sled +p triabva da napishesh i #kanala,no +p po princip se slaga kato globalen flag

i poslednoto neshto e da setnesh pass na add-natia user:

.chpass thc <parolata na usera> - za da vleze niakoi na dcc chat triabva da ima pass,pone taka znam az i pri men taka raboti :D sled kato si addnal usera i si mu setnal pass bi triabvalo da moje da vleze na dcc chat s bota:)

za da vlezesh prez telnet napishi v konzolata si:

telnet <tvoia host ili IP> <port>

az sum slojil port 3333 da slusha za botove,a 4444 za useri - gore dolu e tova,kato vlezesh pishi

.help all i vij kvo she ti izleze :P

Link to comment
Share on other sites

[19:55] <vfork> eggdrop - http://irchelp.unibg.org/irchelp/IRC/Eggdrop.htm - Na tazi stranica mozhete da nemrite mnogo polezna informaciq otnosno eggdrop. Versions, scripts, modes, etc.

[19:55] <vfork> windrop - Kak da instalirate i startirate Windrop mojete da pro4etete na http://irchelp.unibg.org/irchelp/IRC/WEggtut.htm

[19:56] <vfork> eggcreator - Mojete da si swalite EggCreator ot http://irchelp.unibg.org/irchelp/Downloads/eggcreator.zip

 

tuka moje da pro4ete info za eggdrop/windrop

ima i link kam 1 programka za windows, s koqto lesno moje6 da si sazdade6 .conf file

ako iska6 poseti irchelp.unibg.org za pove4e info otnosno botove i irc

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
[19:55] <vfork> eggdrop - http://irchelp.unibg.org/irchelp/IRC/Eggdrop.htm - Na tazi stranica mozhete da nemrite mnogo polezna informaciq otnosno eggdrop. Versions, scripts, modes, etc.

[19:55] <vfork> windrop - Kak da instalirate i startirate Windrop mojete da pro4etete na http://irchelp.unibg.org/irchelp/IRC/WEggtut.htm

[19:56] <vfork> eggcreator - Mojete da si swalite EggCreator ot http://irchelp.unibg.org/irchelp/Downloads/eggcreator.zip

 

tuka moje da pro4ete info za eggdrop/windrop

ima i link kam 1 programka za windows, s koqto lesno moje6 da si sazdade6 .conf file

ako iska6 poseti irchelp.unibg.org za pove4e info otnosno botove i irc

Za da nepuskam nova tema (glupavo e) shte prodylja tuk

Do tuk sys linkovete dobre obache nikude neuspiah da otkria KAK TOCHNO da si opravia CONF file. Upytvania ot roda na "Pravish nastroikite i shytakash OK sa bezpolezni" Nastroiki...koi,kade,kak??? BTW zabravih da spomena che sym sys FreeSCO 0.3.2 koeto niama compilator i nemoga da si kompiliram source.Za smetka na tova obache si izdyrpah compilirana versia na eggdrop 1.6.15 prigodena za FreeSCO-to.Problema e che BOT-a nehste da trygneeeee :( Sys komanda -m pravi niakakvi divotii no vse se stiga do rezultat, che mu lipsva ELF file.Pytia do bibliotekite li nemoje da otkrie??? Vyv /usr/lib failovete sa sys razshirenie .so .Ideia niamam veche. 4 des se chekna s tova chudo i nishto ne se poluchava.Ako niakoi moje da pomogne ili pone da podskaje kade mi e greshkata.Blagodaria predvaritelno. :)

Link to comment
Share on other sites

@batko32: и на мен ми правеше същият проблем, но на друга дистрибуция ... проблема е в eggdrop.conf файла. Отвори го и го edit-ни, виж кво е написанo за пътя до модулите и библиотеките ... а междувременно може да пробваш да си дръпнеш един eggdrop-configurator за linux от тук ... На мен не ми тръгна тоя конфигуратор и ми пратиха готов компилиран файл, виж на теб може да тръгне. Ако все още не става след това, кажи си мейла ... ще ти пратя готов eggdrop.conf и само ще го едитнеш и ще промениш името на бота и /scripts секцията. Надявам се да съм ти помогнал.

Link to comment
Share on other sites

@batko32: и на мен ми правеше същият проблем, но на друга дистрибуция ... проблема е в eggdrop.conf файла. Отвори го и го edit-ни, виж кво е написанo за пътя до модулите и библиотеките ... а междувременно може да пробваш да си дръпнеш един eggdrop-configurator за linux от тук ... На мен не ми тръгна тоя конфигуратор и ми пратиха готов компилиран файл, виж на теб може да тръгне. Ако все още не става след това, кажи си мейла ... ще ти пратя готов eggdrop.conf  и само ще го едитнеш и ще промениш името на бота и /scripts секцията. Надявам се да съм ти помогнал.

BLAGODARIA MNOGO :)

Dano da stane.Shte go proveria i shte editna posta.BTW i nassko probva tova chudo i pri nego rezultata e syshtia.Pod win niamam dertove sys conf file to pod linux sym GOLA VODA :wacko:

 

EDIT:

Mamka mu nestava.Tva FreeSCO si e super oriazano ama kato HDD nestiga za poveche :angry1 .Ako ne te zatrudniava prati go na e-mail batko32@abv.bg pyk....dano stane.

Link to comment
Share on other sites

.......Ако все още не става след това, кажи си мейла ... ще ти пратя готов eggdrop.conf  и само ще го едитнеш и ще промениш името на бота и /scripts секцията. Надявам се да съм ти помогнал.

Obache se okaza problem.Nestavaaaaaa.....i sled edno zapitvane na nassko kym support-a na tova FreeSCO se okaza che bibliotekite sa stari i zatova nestava.Blagodaria ti vse pak za e-mail .Shte chakam da izlezne update na FreeSCO i togava pak shte probvam.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...