Jump to content
BulForum.com

Как да създам торент фаил


Goonie

Recommended Posts

Искам да попитам дали обикновен "Член" като мен може да създава торенти, т.е. дали рангът има значение. Ако може (пък дори и да не му е позволено) каква е "процедурата". Питам понеже намерих скрипт на филма, който търся, и ме интересува дали само той е достатъчен?

 

И още нещо - всъщност каква е ролята на скрипта? Всеки торент фаил има такъв, но за какво точно служи?

Link to comment
Share on other sites

Добре, виждам че не ви е ясно, че не обяснявам добре.

Затова ако може само да ми обясниш какво се прави за създаване на торент фаил - малко теория

Ползвам BitComet

Link to comment
Share on other sites

1- стартираш "кометата".

2- натискаш бутона "създаване на торент" ImgZ-0000.png

3- изкача следния прозорец:

PicZ-0000.png

... където:

- от Browse на "Файл-източник" ибираш местонахождението на това, което искаш да "споделиш"; маркира се "Папка" в случай, че искаш да са повече от един файл (които разбира се трябва да бъдат в една папка)

- в Tracker Server се изписва адреса на самия "тракера", където ще качиш торента (обикновено той е изписан в раздела на самия сайт, къде се upload-ва торент файла)

- "Изходен файл" е за генериране на самия торент файл. От Browse избираш къде да се запази/запише на харда.

- натискаш OK

4- долу в статус бар-а започва да се генeрира торент файла. може да отнеме малко време (в зависимост от гелемината на файла/овете).

5- в листата се появява "твоя торент"

 

... останалата част трябва да се извърши на страницата на тракера т.е. да upload-неш торент файла, който си създал.

т'ва е

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
  • 4 weeks later...

Ползвам програмата uTorrent.Искам малко повече инфо за това как се прави торент?И по-точно не ми е ясно какви са тези тракери, какви урл-та трябва да са и от каде да ги зема?Това не ми е ясно?Както и на тази снимка какви трябва да са отметките долу преди да дам Create And Save... ?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...