Jump to content
BulForum.com

Как мога да играя Уиндоуски игри


giocco

Recommended Posts

Здравейте, имам един въпрос как мога да го подкарам игри който вървят под Уиндоус под Федора 4 и как точно трябва да го направя, а също така как мога да инсталирам новите драйвъри на Нвидия видео картата ми е GForceFX5500. По принцип знам че ми трябват Cedeka i Point to play само че познанията ми се изчерпват до тук.Ако някой може да ми обясни ще му бъда много благодарен.Предварително ви благодаря.

 

pravo.gif

Link to comment
Share on other sites

Трябва да си намериш или cedega или winex3..

Като ги намериш, инсталираш.. и после игрите се пускат от команден ред.. примерно: cedega quake3.exe

Няма нищо сложно.. само ги инсталирай :)

Link to comment
Share on other sites

Трябва да си намериш или cedega или winex3..

Като ги намериш, инсталираш.. и после игрите се пускат от команден ред.. примерно: cedega quake3.exe

Няма нищо сложно.. само ги инсталирай :)

 

А има ли нещо специфично по инсталацията на cedega или winex3..?

 

pravo.gif

Link to comment
Share on other sites

Зависи от дистрибуцията.. аз не видях нищо сложно на slackware 10.2..

Само не си спомням какви бяха пакетите които бях свалил.. ако си със слак, в зависимост от пакетите:

ако са .tgz - installpkg <име на файла>

ако са .rpm - rpm -Uivh <име на файла>

и.. готово, отиваш в директорията на играта (със конзолката..) и пишеш cedega(или winex3) <име на .exe файла>

Link to comment
Share on other sites

Зависи от дистрибуцията.. аз не видях нищо сложно на slackware 10.2..

Само не си спомням какви бяха пакетите които бях свалил.. ако си със слак, в зависимост от пакетите:

ако са .tgz - installpkg <име на файла>

ако са .rpm - rpm -Uivh <име на файла>

и.. готово, отиваш в директорията на играта (със конзолката..) и пишеш cedega(или winex3) <име на .exe файла>

Аха мерси много ще пробвам довечера като се прибера

 

pravo.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

А как с конзолата се отварят директории в които има " " празно място в името? например като напиша

cd Permanent Programs - и ми изписва грешка, че няма таква папка.

А при команда "dir" ми я листва

 

 

yyy@xxx:/mnt/hdb7> cd Permanent Programs
bash: cd: Permanent: No such file or directory
yyy@xxx:/mnt/hdb7>

 

yyy@xxx:/mnt/hdb7> cd /mnt/hdb7/Permanent Programs
bash: cd: /mnt/hdb7/Permanent: No such file or directory
yyy@xxx:/mnt/hdb7>

Link to comment
Share on other sites

Ето резултата. Пробвах и с %20, ама пак не става.

 

yyy@xxx:/mnt/hdb7> cd Permanent_Programs
bash: cd: Permanent_Programs: No such file or directory
yyy@xxx:/mnt/hdb7>

Link to comment
Share on other sites

как мога да инсталирам новите драйвъри на Нвидия видео картата ми е GForceFX5500.

pravo.gif

Във ггбит.инфо има такава тема пусната от Lucky13 пробвай с търсачката ;)

Link to comment
Share on other sites

Темата е за игри , но поради сходни проблеми реших да питам тука . Работя с CAD CAM програми :

SolidWorks , Mastercam , PowerMill , SolidEgde и така нататъка ....

Всички те имат сходни с игрите изисквания към процесор , памет и видеокарта , и са също толкова

лакоми за ресурси .За съжаление , когато прехвърляха навремето този тип програми от графичните

станции под UNIX към прерсонални компютри , единственните налични OS способни да ги поддържат

бяха тези на Microsoft .

Въпроса ми е следният : някой опитвал ли се е да пусне уиноуски CAD CAM програми под

Linux , и смятате ли че това е възможно изобщо .

Link to comment
Share on other sites

мися , че могат да се пуснат, защото тези програми не изискват нещо по специфично от една игра да кажем..... макар че честно казано не можах да тръгна една програма ( autodata 2005) .... но ако трябва да се подкара нещо което използва "виндовски" i/o устроиства - мъкааа..... ( така и не можах даже и да "мръдна" една програма за дистанционен контрол и мониторинг на Хладилни установки - още ме е яд... :sayjin )

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...