Jump to content
BulForum.com

Компилация на kernel 2.6.14-3


dX

Recommended Posts

make menuconfig.. избрах си к'вото ми трябва..

Пуснах make.. и..

  AR	  arch/i386/lib/lib.a
 GEN	 .version
 CHK	 include/linux/compile.h
dnsdomainname: Unknown host
/usr/src/linux-2.6.14.3/scripts/mkcompile_h: line 76: cmp: command not found
 UPD	 include/linux/compile.h
 CC	  init/version.o
 LD	  init/built-in.o
 LD	  .tmp_vmlinux1
 KSYM	.tmp_kallsyms1.S
 AS	  .tmp_kallsyms1.o
 LD	  .tmp_vmlinux2
 KSYM	.tmp_kallsyms2.S
 AS	  .tmp_kallsyms2.o
 LD	  vmlinux
 SYSMAP  System.map
 SYSMAP  .tmp_System.map
/bin/sh: cmp: command not found
Inconsistent kallsyms data
Try setting CONFIG_KALLSYMS_EXTRA_PASS
make: *** [vmlinux] Error 1

идеи ? :)

EDIT: Трябва да почна да търся първо в гогълчето :)

ето каква щуротия била.. нямал съм diffutils packet-а от първото cd.

Link to comment
Share on other sites

Да, това е "гаден" слак :punk

 

Още един проблем.. Не ми баца мишока (logitech на usb) :blink:

Уф.. то било от OHCI-то, бех пуснал UHCI :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

slack rule :P

Това че на моя глава реших да инсталирам пакетите един по един значи ли че е гадна дистрибуцията ?! :blink:

Машината която ми е в подписа е Slackware 10.2, и е доста стабилна като за сървър.. нищо че е със старо ядро.

Пък и.. човек се учи от грешките си :)

Тези дни научих толкова работи.. че вече почвам да си мисля че съм гений :D :lol: :D :P

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

За да не отварям нова тема, пък и версията на kernel-а дето ми прави "проблем" е много близка ще питам тука.

В момента се опитвам да настроя 2.6.15.1 и имам следния проблем:

В device drivers не ми дава да отворя Plug and play support! Просто не иска. няма отваряне. Какво да го правя.

Link to comment
Share on other sites

за PCI не съм забранил, изключено е само PCI Express поддръжкате. Сигурно се влияе от нещо друго.. Защото и други настройки не ми дава. примерно едната от настройките за USB DSL modem support. (тук да попитам еврокомските модеми кои се водят DSL или CDC ACM??)

Въпреки този проблем компилирах и инсталирах новото ядро.

Резултата: както dX каза - мишката не тръгва -Logitech на USB.

Казах и двете поддръжки да се включат в ядрото и OHCI и UHCI(дъното ми е Gigabyte KT600 на VIA - затова първо пуснах само UHCI). Не ще.

При стартиране на hotplug detect (името съм го объркал 100%) забелязах следното - на старото ядро .2.4.31(това дето слак 10.2 си слага по default)се бави доста - 15-20 сек., а с новото ядро минава за 5. Дали има нещо общо с липсващата мишка незнам.

И друго което ми дава при зареждането са грешки в alsactl. Обаче в момента немога да се сетя къде се записваше лог-а от началното зареждане та да кажа какво точно пише.

Edit:

като е казало, че няма да тръгне тая мишка... та на. Дайте идея какво да направя/включа та да стане работата с мишката.

За plug and play support излезе, че се включва ако разреша поддръжка на ISA. Ама съм я спрял.

Link to comment
Share on other sites

ха гледай ти какво съвпадение ! Същия проблем с logitech мишка го имах и аз ама на кернел 2.6.15 .... като се закатари и не иска. Най ме хвана бесния ,когато си пуснах точно стария .config и пак не тръгна.... яки ги редих, какво ли не правих, накрая изтрих цялото /usr/src/2.6.15 , modulite и почнах всичко отначало със следващата стабилна версия и ......еее нямам проблеми! ( не бих се заклел че в решението ми има някаква научна мисъл ама какво да правя като тая G1 се правеше на А4 :rolleyes: )

Link to comment
Share on other sites

ми и аз го изтрих, махнах модулите, свалих си наново кода, наово конфигурирах, инстлаирах и неще веееее. А със 2.4. си ми върви та и са късат ушите. Чудя се да изтегля ли по-старо ядро, щото пък четох, че имало някакъв пробле с с АТИ картите. И какъвто съм карък ще нацеля някоя версия с такъв проблем. Освен да взема да преконфигурирам старото ядро - малко да го понаглася за мен да видим какво ще стане.

Ще направя последн опит - ще включа повечето неща в USB и дано стане. Ако не .....

 

Сега се сещам. Дали като настройвам новото ядро, не изключвам нещо за работата на мишката. Тя като е USB, знам ли може да я разглежда като на COM пък или някъв друг порт, който аз като не митрябв да съм изключил. ИЛи цялата работа идва от настройката на xorg.conf-a???

 

Edit:

lsusb показва мишката и web камерата. Значи ги засича. Остава да разбера защо не тръгва. lsmod на старото ядро покзва един модул usbcore който с новото го няма. Сега ще търся да видя дали е от това.

 

Edit2:

работата стана. Мишката тръгна, даже в конзолата. Какво направих:

Включих в ядрото EHCI HCD + Root hub ;

Като модули добавих ISP116X HCD Support, OHCI HCD, UHCI HDC SL811HS

Друг модул USB Human Interface device + HID Input layer support

(по-късо ноже да кспериментирам да махна някой от модулите да видя кой точно е "виновния" за тръгването, но за момента съм с тези)

След като прекомпилирах и сложик ядрото. Промених скрипта /etc/rc.d/rc.gpm и му сложих вместо -t ps2 -t imps2

След това изтрих /dev/mouse, (сочеше към нещо от сорта ***aux) и направих нова връзка /dev/mouse -> dev/input/mice и така ми тръгна и в конзолата :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...