Jump to content
BulForum.com

ftp.apple.asimov.net mirror


0xdeadc0de

Recommended Posts

Toku shto zavurshih durpaneto na ftp.apple.asimov.net. Tova e nai-golemia arhiv s neshta za Apple ][. Ako ima interes, shte go uploadna tuk. Eto malko statistika:

 

Total Size: 719 MB

Files: 5580

Folders: 374

 

Images: 3530 disketi za Apple ][, ot koito 2345 s igri

 

Do Skiv: Dark Lord / MoRDoR

 

P.S.: mnogo mi e kofti, che triabva da pisha za tova v Bulshitz, no ne vijdam v koia druga kategoria moje da otide (moje bi Games ?)

Link to comment
Share on other sites

Toku shto zavurshih durpaneto na ftp.apple.asimov.net. Tova e nai-golemia arhiv s neshta za Apple ][. Ako ima interes, shte go uploadna tuk. Eto malko statistika:

 

Total Size: 719 MB

Files: 5580

Folders: 374

 

Images: 3530 disketi za Apple ][, ot koito 2345 s igri

 

Do Skiv: Dark Lord / MoRDoR

 

P.S.: mnogo mi e kofti, che triabva da pisha za tova v Bulshitz, no ne vijdam v koia druga kategoria moje da otide (moje bi Games ?)

Mmm tva ne e lo6o q zemi go uppni da ima ako si kupa nqkoga apple

 

BTW Furiozo ti Gazar sa pi6e6 a kefi ma :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Mmm tva ne e lo6o q zemi go uppni da ima ako si kupa nqkoga apple

Ne ti triabva apple, ima si emulatori (vupreki, che az predpochitam da si igraia na 8C-to) :)

Kato svursha upload-a na Hair, zasilvam mirror-a. Tova shte reche, che sled 2-3 dena pochvam.

 

Do Skiv: Dark Lord / MoRDoR

Link to comment
Share on other sites

Apple ][ e originalut ot koito sa kopirani nashite Pravetz 8. Koito ne se e zanimaval s takava mashina, edva li shte bude ocharovan ot kachestvata i, no az lichno, kakto i niakoi moi poznati vse oshte igraem tezi igri. Pusta nostalgia :) Emulatorite v povecheto sluchai davat zadovolitelno priblijenie do originala (ima edin za DOS, koito mnogo dobre emulira zelenite monitori, koito se polzvaha na vremeto - kazva se ApplePC). Ima edin s mnogo dobur user interface, sushto za DOS, pisan ot dvama bulgari (Emil Dochevski i Alexander Patalenski). Nai-malkia emulator za apple, koito sum vijdal e APL na Todor Todorov (po-izvesten kato Dark Avenger :) no emulira samo failovi igri (.APL failove), no takiva niama v tozi archive (shte triabva na ruka da se izkarat ot .DSK. Ako niakoi se e zatujil za Karateka, Conan (izvestna v .bg kato "Dobriat ricar"), Lode Runner ili druga klasika - tova e edin ot nachinite da si pripomni mladinite :)

 

Do Skiv: Dark Lord / MoRDoR

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...