Jump to content
BulForum.com

Java


Recommended Posts

a we mn mi se nalaga i mi trqabva Java knjka na balgarski shtoto sam mnoo zle s angliiskiq ako nqakoi znae kade ima da prasne url-to

ima oshte neshto znachi predi 1-2 godini SoftPress pusnaha edna chervena knijka okolo 1sm i polovina ozaglavena Ezikat JAVA ili neshto podobno knigata e chervena no ne stava vapros za onaia glupava knijka JAVA 2.. pishe Ezikat JAVA neshto podobno otpred mai ima J ili neshto takova ima podobna kniga za C++ vaprosat e ako nqakoi znae kade q ima da kaje da q zema triia da e neshto ot roda na 6lv za C++ knigata q ima na sqakade za Java ne nenzam zashto 10x na sichki

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 50
  • Created
  • Last Reply

Mi samo da vmetna Az ne sam 4uvala da sashtestvuva ezik C+ za C i za C++ sam 4yvala no samo za C+... ama znam li ...moje i da ima...ina4e spored men po4ni da y4ish C++ :) ne sam se zanimavala s C no C++ e obektno orientiran dokato C ne e:)

Link to comment
Share on other sites

a we mn mi se nalaga i mi trqabva Java knjka na balgarski shtoto sam mnoo zle s angliiskiq ako nqakoi znae kade ima da prasne url-to

ima oshte neshto znachi predi 1-2 godini SoftPress pusnaha edna chervena knijka okolo 1sm i polovina ozaglavena Ezikat JAVA ili neshto podobno knigata e chervena no ne stava vapros za onaia glupava knijka JAVA 2.. pishe Ezikat JAVA neshto podobno otpred mai ima J ili neshto takova ima podobna kniga za C++ vaprosat e ako nqakoi znae kade q ima da kaje da q zema triia da e neshto ot roda na 6lv za C++ knigata q ima na sqakade za Java ne nenzam zashto 10x na sichki

Dano da e TAZI

Ako ne e idi na www.soft-press.com i tam potarsi moje6 da si ia poar4a6 da ti ia donesat v home.

Uspeh

Link to comment
Share on other sites

mi man i az se interesuvam ot tiq ne6ta ama imam edin problem neznam ot kade da zapo4na kaji mi s koq kniga se po4va nai lesno izu4avaneto na C da premina na C+ i posle na C++

mno 6te sam ti bloagodaren :rolleyes:

a mi as C ne sam uchil naprao pochnah C++ s chervenata knijka na softpress za 6.50 neshto takova inache nai dobri sa edni na C++ ot 2 toma ne mnogo debeli na sofiiskiq universitet ediniq ton e oranjav drugiq cherven

Link to comment
Share on other sites

a we mn mi se nalaga i mi trqabva Java knjka na balgarski shtoto sam mnoo zle s angliiskiq ako nqakoi znae kade ima da prasne url-to

ima oshte neshto znachi predi 1-2 godini SoftPress pusnaha edna chervena knijka okolo 1sm i polovina ozaglavena Ezikat JAVA ili neshto podobno knigata e chervena no ne stava vapros za onaia glupava knijka JAVA 2.. pishe Ezikat JAVA neshto podobno otpred mai ima J ili neshto takova ima podobna kniga za C++ vaprosat e ako nqakoi znae kade q ima da kaje da q zema triia da e neshto ot roda na 6lv za C++ knigata q ima na sqakade za Java ne nenzam zashto 10x na sichki

Dano da e TAZI

Ako ne e idi na www.soft-press.com i tam potarsi moje6 da si ia poar4a6 da ti ia donesat v home.

Uspeh

bash taia e :)

Link to comment
Share on other sites

абе хора не я знам тая система да научиш C++ без да знаеш C.не са излагайте нама C++ без C - той е фундамента - няма ли C няма и C++.

 

едит: и чак след това се захванете с Ява.

Link to comment
Share on other sites

едит: и чак след това се захванете с Ява.

 

S kakvo, s kakvo da se zahvanat :wacko: :wacko: :wacko: ?!? Ява?!? Za onia drevnite motori li govorim? Az misleh, 4e topika e za programirane, a ne za motori... Kazva se Джава. drug liubim moment mi e kato 4uia niakoi da kazva [ХъТъМъЛъ] imaiki predvid HTML... Sakra6tenieto e na angliiski ezik i se proiznasia na angliiski - [ЕйчТиЕмЕл] ... Ako darjite da go proiznasiate na balgarski - molia, no togava e ЕХМ - za6toto taka e prevoda na bulgarski - Език за Хипертекстово Маркиране....

 

Za C i C++ si prav - mnogo po-lesno e ako predi C++ mine6 C. No ne e nevazmojno da mine6 i napravo na C++... Kolkoto do C+ .... mi i toi e kato Ява - savsem sa6tia :D :D :D...

 

Nai-napred vi predlagam da nablegnete na imenata na tia pu6tini - koe kak se proiznasia, koe kakvo e - i togava, nali... 6toto pak v toia forum 4etoh kak edin predlaga6e na drug da si instalira poslednata versia na JavaScript... 6toto browsera ne mu otvarial razni raboti i mu kazval edi kakvo si... Iavno (Явно != Ява) spored tozi razbira4 Java i JavaScript sa si edno i sa6to ot kadeto i da go pogledne6... Drug pak tvarde6e 4e C e programa... Abe - ka6a...

Link to comment
Share on other sites

оххх ама и вие сте едни разбирачи та няаам думи.пич както виждаш пиша на кирилица - на български език Java (острова, мотоциклета и езика за програмиране) си се произнасят по един и същ начин - ява.не ми обяснявай на мен кое как се произнася и за к'во е щото аз с Java се занимавам още от версия 1.0, а пък за произнасянето - завършил съм езикова гимназия с английски език, така че ако обичаш запази си коментарите за такива като теб.

Link to comment
Share on other sites

Aide da ne si govorim za obrazovanie, a? Proiznasia se Ява, taka li?? Ami osven da mi kaje6 koi ti e bil prepodavatelia, da ida da go po4erpia edno sled kato mi kaje6 kakvo pie, 6toto mai taka ti e dal diploma - na masa, ne na 4in...

Link to comment
Share on other sites

не говорим за английската транскрибция, говорим си за чисто българско произношение - ти сам каза как се нарича моторът.

всеки си тълкува нещата по свои собствен начин.

ай кажи тогава как е правилно да се произнесе SCSI, и как го произнасят хората.

Link to comment
Share on other sites

mi man i az se interesuvam ot tiq ne6ta ama imam edin problem neznam ot kade da zapo4na kaji mi s koq kniga se po4va nai lesno izu4avaneto na C da premina na C+ i posle na C++

mno 6te sam ti bloagodaren :rolleyes:

a mi as C ne sam uchil naprao pochnah C++ s chervenata knijka na softpress za 6.50 neshto takova inache nai dobri sa edni na C++ ot 2 toma ne mnogo debeli na sofiiskiq universitet ediniq ton e oranjav drugiq cherven

na4i napravo da po4vam s C++ ama q se oto4ni koq kniga da si kupq parvo po lesna za novobranci kolkoto da sxva6tam ne6tata i posle po po po ........

SE6ta6 se ako mi6 ime na knigite

Link to comment
Share on other sites

zna4i spored men dve dosta hubavi knigi za c++ sa na Magdalina todorova na izdatelstvo ciela na Soifiiiskiq universitet....purvata 4ast e svetlo oranjeva drugata e tamno oranjeva:)... Kupi si gi nqma da sajelqvash...

A dokolkoto dali moje C++ bez C..razbira se 4e moje..... tva sa palni gluposti.,..vseki ezik si e napalno nezavisim ot drugiq:) drug e vaprosat 4e primerno ako si u4il C shte razberesh C++ po lesno i po dobre...Az sam yu4ila pascla i C++ emi 4estno kazano pravilno 4e ako ne beshe pascala C++ shteshe d ami se vidi trydni4ko no pak .... shtqh da se spravq i porqda4no dobre ako bqh zapo4nala da izy4avam parvo C++ taka 4e...kvi sa teq gluposti 4 ene moje ednoto bez drugoto..

 

Tva beshe tema za Java a ne za C++ no kakto i da e :) mnogo gluposti wzehte da pishete

Link to comment
Share on other sites

nqmam ideq...y4a c++ ot kratko vreme:p tai kato obrazovatelnata ni sistema e rqdko prosta:) no predpolagam 4e e C tai kato do sega ne sam sreshtala funkciqta void da ima parametri osven tova includnatata biblioteka na C++ se zadava s <> a v tvoq primer nqma... vavejdaneto na danni v c++ se zadava s cin(vapreki 4e sam 4yvala da ima neshto podobno na printf) i vse pak si mislq 4e e C:)) popravi me ako gresha:)

Link to comment
Share on other sites

C++ naistina e nadmnojestvo na C - ne sporete.. parvoa4alno dori imeto na C++ be6e "C s klasove"... V osnovata na C++ e celia C i sa dobaveni obektno-orientirani vazmojnosti... Taka 4e rasco e prav - normalnia pat naistina e C i posle C++... ScherZ sa6to - ne e nevazmojno da se u4i napravo C++ - samo 4e v takav slu4ai kursa 6te e malko po-dalag i zadaljitelno 6te vkliu4va v sebe si i C, nezavisimo ot tova kakvo sa ti kazali daskalite...

Link to comment
Share on other sites

за <> си много права трябва да ги има - печатна грешка,но ако include фаилът е в текущата директория се използват кавички.тази програма по-принцип е C, е напълно валидна C++ програма - просто всяка C програма е C++ програма, всеки C++ компилатор е C такъв.С е неделима част от С++.

 

ай край с глупостите.

 

ако имах скенер щях да аплоудна няколко C, C++, Java, Assembler и други книжки на български свъзани с програмирането, но уви.

Link to comment
Share on other sites

ole hora kav topic post-nah do kade stignahte :) STIGA BULLSHITS :) nachi

C , veche se smqta che nqama smisal da se uchi ot nqakoi hora zashtoto C++ e i procedurno i obektno orientiran ezik t.e. sadarja v sebe si C samo che s dosta promeni i podobreniq istinata e che ako 1vo uchish C i posle pochnesh C++ procedurniq shte povtorish pochti sichko ot C samo che nqama da pishesh printf( ala balaaaa ) ami sha pishesh cout << alka balaaa i razni gluposti se edno da povtorish sichko na novo s drugi comandi nqama smisal ot C ... naproa C++ ta as nego veche sam go uchil de sq iskam da vidq Java za tva pitah

 

znachi za C++ za ULTRA nachinaeshti preporachvam na softpress knigata narechena Ezikat C++ knigata e chervena s edno golqamo C++ sinio otpred struva 6lv i q ima pochti v sqaka golqama knijarnica v grada ( naprimer mai v NANSI q imashe ) v Helikon neznam

sledvashtoto za nachinaeshti no dosta po dobro i po skypo e : kakto kaza ScherZ 2te knijki na neznam koe izdateslstvo s avtori prepodavatel ot SU i neznam oshte koi dosta sa dobri dosta po razshireni ot tazi na softpres te sa 2 toma no sa malki evtinki sa kam 10lv-15lv 2te ednata e oranjeva drugata chervena neznam koq koq e.

Za java razbrah : btw onaia knijka bila nai veche za appleti se okaza taka che ne mi trqaa ..no n.z. as si namerih lekcii po Java

 

C+ - TAKOA NESHTO NE SAM VIJDAL .. ako nqakoi e vijdal .. bravo da go uchi tama no as ne sym .. ako nqakoi go byrka s C# sluchaino znam li moje da ima takiva da si editne post-a (btw C# pak e neshto kato java samo che na MicroGYZOFT ideqta e da zameni java ot izpolzvane tai kato java ne e tiahna )

Link to comment
Share on other sites

da napravim IZVOD :

znachi za knijkata veche sichko e OK namerih q ama se okaza che ne mi triia nachi ostaat samo Docs na BG za java koito ima da kachi ili da kaje kade ima tva e all

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...