Jump to content
BulForum.com

Carcass


DeVoLvEr

Recommended Posts

Сега седа пред PC-to и слушам "Carcass - Heartwork" и тъй като няма какво да правя реших да постна тази тема посветена на тази велика, за мен, група.

Тъй като съм сравнително "малак" ( 89 набор ), точно по времето на изгрева и залеза на бандата съм нямал възможност да я слушам, за съжаление, но сега пък чрез помощта на "силата" на интернета разбрах за съществуването й, и се зарибих мноо злобно :punk :P.

Та слушам Carcass от около 2-3 месеца и знам, че времето им е минало от отдавна ( 1988 - "Reek of Putrefaction" до 1996 - "Swansong" ), и тъй като не видях тема посветена на тях, ето една, в която можем да си кажем мнението за тях и да обменим информация и интересни неща :D

 

Първото, което ми направи впечетление, когато изслушах цялата им дискография е невероятното им музикално проспериране. Не че съм някакъв специалист или критик, но поне аз така го чувствам. Може би за някои, тяхното проспериране е с цел комерсиализиране, но аз пък виждам един стремеж към по-добро. Супер голямо впечетление ми направиха текстовете на песните в последните им 2 албума ( Heartwork (1994) и Swansong (1996) ), кадето просто се вижда майсторлъка им, не че другите албуми са лоши в това отношение, де. Да не забравя и разбиващия интсрументал, който съчетан с вокала на Jeff Walker, леко ме разцепва :D :punk.

 

Чакам мнения :D

Link to comment
Share on other sites

Carcass наистина са една много велика банда.Стила в който свирят наистина на места е някакси с цел комерсиализиране,но пък песните са толкова уникални... :punk Много добри музиканти са.

Link to comment
Share on other sites

То комерсиализиране, комерсиализиране ама текстове като "R--k the Vote", "Tomorrow Belongs to Nobody" и "Room 101" от последния им албум, супер хвалби печелат, чета тук там. Мноо са яки и смислени, idd.

 

Carcass - Room 101

Look to the skies,

Keep praying to your Gods,

Your only salvation,

Will come in the shape of the bomb

...

 

Carcass - Tomorrow Belongs to Nobody

Your kingdom is of emptiness

Invisible empire of illusion

There's no majesty in your empty words

Your ideology - self delusion

Revisionism is the future

So let's hail the same old dawn

Kneel before the same old order

You're no kings - only pawns

 

You're waiting for tomorrow, well tomorrow never comes

Ha, you're waiting for your new dawn, so sad to say there isn't one

Because, tomorrow belongs to nobody

Tomorrow - belongs to nobody

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...