Jump to content
BulForum.com

Гребане


readou

Recommended Posts

А ся де влизат ли гребците в тоя форум? Тва според мен е един прекрасен спорт (независимо кой вид гребане) и всеки трябва да пробва. Колкото до мен аз тренирам от скоро в СК "Хеброс" :punk мноо як клуб

Link to comment
Share on other sites

Я дай малко инфо изисквания ала бала винаги ме е кефило но никога нема време.

ами мен лично един приятел ме зареби и ме запозна с треньорите. записването не е нищо особено. просто идваш и се записваш :) сутрин има тренировка от 8:00, а следобед от 5:00 (за СК "Хеброс"). винаги има поне един треньор. а хангара на клуба е в самото начало на гребната (там където има много хангари; точно до стадион "Пловдив"). нашият хангар е номер 12 - отгоре има табела СК "Хеброс" Гребане. има и други клубове (например в "Тракия" можеш да тренираш Кану-Каяк). ние сме академично гребане :) мисля че това е всичко, което се сещам :)

Link to comment
Share on other sites

Добра идея да отвориш отделна тема за гребането,пък било то и кану-каяк!Пловдив има с какво да се похвали тук.Инфо-и в Тракия се тренира академично гребане,даже много преди Хеброс,даже и много преди повечето от нас да сме били родени!Факт!За тези,които се интересуват ще кажа ,че по принцип се дава предимство на високите,ръстови деца или хора,както искате ме разбирайте,но....не са един и два примерите,когато не толкова високи състезатели са побеждавали и на световни първенства и на олимпиади!Така че всеки с късмета си и ......волята си за победа!!!!В Тракия доколкото знам приемат деца от 5-6 клас нагоре до пенсионери ;) :laughing: :laughing: (тва за пенсионерите беше шега)!Таксите са символични.Около 10лв. на месец!Ако някой се интересува ще дам повечи инфо тук!

Link to comment
Share on other sites

Добра идея да отвориш отделна тема за гребането,пък било то и кану-каяк!Пловдив има с какво да се похвали тук.Инфо-и в Тракия се тренира академично гребане,даже много преди Хеброс,даже и много преди повечето от нас да сме били родени!Факт!За тези,които се интересуват ще кажа ,че по принцип се дава предимство на високите,ръстови деца или хора,както искате ме разбирайте,но....не са един и два примерите,когато не толкова високи състезатели са побеждавали и на световни първенства и на олимпиади!Така че всеки с късмета си и ......волята си за победа!!!!В Тракия доколкото знам приемат деца от 5-6 клас нагоре до пенсионери  ;)  :laughing:  :laughing: (тва за пенсионерите беше шега)!Таксите са символични.Около 10лв. на месец!Ако някой се интересува ще дам повечи инфо тук!

Аз проявявам МНОГО ГОЛЯМ интерес с един приятел от доста време искаме дса се запишем , така че аре дайте инфо наистина .... Ние сме 8 ми клас .... Значи ме интересува таксата ... 10 лв така ли ? Нищу работа .... ъъъъ когато сме на даскало сутринта кво праим ходим на тренировката от следобяд само така ли ? Зимата кво правите ми е много интересно имате ли тренировки ? И като цяло кво правите изобщо предполагам гребете нагоре на долу по ребната база :confused :laughing: ми тва е като цяло ако някой сподели малко информация ще съм му благодарен :punk :blink: :huh:

Link to comment
Share on other sites

хаха да общо взето гребем "нагоре-надолу" ама е много яко и страхотна тренировка за всички групи мускули. Колкото до зимата аз все още не съм бил на "зимни" тренировки но тренера казва че зимата е времето в което се развива тялото, защото се правят тренировки във фитнес залата, бягане(когато няма сняг), и други упражнения, но не влизаш да гребеш защото е много студено, а пък и водата обикновенно замръзва през зимата :P Иначе както казах ние в Хеброс имаме тренировки сутрин от 8:00 и следобед от 5:00. мисля че и на Тракия им бяха такива часовете за тренировки но не съм сигурен. ЦЕНАТА- в Хеброс само първия път плащаш 20 лв. и после по 10лв. на месец, прекалено евтино дори според мен за техниката с която ти дават да тренираш (чисто нови гребла за академичното гребане са 400 Евро). но няма значение в кой клуб ще тренираш важното е да си постоянен, да влагаш усилие и труд и ще се научиш да гребеш за нула време :) Удоволствието ти е гарантирано :punk

Link to comment
Share on other sites

Да се похваля и аз тренирам в "хеброс" от близо 3 години и съм много доволен от постигнатото .Става въпрос за физиката и стимула към всичко ,точността която те учи спорта и какво ли още не .Иначе скоро се правеха опити да се направи сайт на клуба hebros.hit.bg там има снимки,и материали за развиването на гребането във времето до сега.

А между другото това е най-добрия и красив спорт за мен .:))hebros :punk

Link to comment
Share on other sites

Да се похваля и аз тренирам в "хеброс" от близо 3 години и съм много доволен от постигнатото .Става въпрос за физиката и стимула към всичко ,точността която те учи спорта и какво ли още не .Иначе скоро се правеха опити да се направи сайт на клуба hebros.hit.bg там има снимки,и материали за развиването на гребането във времето до сега.

А между другото това е най-добрия и красив спорт за мен .:))hebros :punk

тоя сайт не го знаех! :) мислех че е www.hebros-rowing.com ама все ми показваше грешка! иначе сайта е мноо як! има достатъчно инфо (даже повече от необходимо)! там който иска да търси всякво инфо и т.н.

Link to comment
Share on other sites

readou не ти ли е късно да тренираш?Доколкото разбрах преди няколко месеца си почнал, а си на 16.

Питам, защото и аз съм на толкова и се чудя какъв спорт да започна.Тренирал съм спортно ориентиране и футбол. :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

ами в интерес на истината тренерите ми казаха че щяло да бъде по добре ако съм бил тръгнал поне 1 година по-рано, за да мога да се състезавам на републиканското през октомври в Младша възраст, ама сега в тва положение не мога да участвам, щото нямам достатъчна подготовка. едва догодина и то в старша възраст. иначе само тва му е минуса че тръгнах по-късно (поне аз така мисля). а пък и нямам амбиции да ставам световен шампион

Link to comment
Share on other sites

Така,такааа!Виждам има интерес!Хубаво!Нямах достъп до форума известно време, затова не писах!Скоро ще дам инфо къде,кога,защо и т.н. :) :)

 

Едит:Не знаех,че ХЕБРОС имат такъв хубав сайт!БРАВО!!!

Link to comment
Share on other sites

Ето и инфото!Да таксата е 10лв.

Приемат деца от 5-ти клас включително нагоре . Като изискването е да могат да плуват и да са физически здрави . Часовете за тренировки се уговарят индивидуално за всеки желаещ , в удобно за него време . Сутрин от 8.00 ч. вечер до 18.00 ч.

Какво друго да ВИ кажа - хубав спорт, развива всички мускулни групи . Имат собствен транспорт и често ходят в чужбина , отнася се за напредналите- естественно .

Всичко това казвам за Гребен клуб "Тракия" , който се намира до бившия р-т "Ловен Парк" сега "Чановете".

Всичко друго , каквото Ви интересува ще научите от треньорите на място .

 

 

УСПЕХ !!!!! :punk :punk :punk :punk :punk :punk

Link to comment
Share on other sites

Ммм...мен ме интересува дали има смисъл да започвам.Мисля, че няма да успея да направя нещо, но поне да тренирам нещо, да пазя форма :) .

Иначе ако не тва съм решил малко бодибилдинг да почна...ама не мутреса да стана :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Ммм...мен ме интересува дали има смисъл да започвам.Мисля, че няма да успея да направя нещо, но поне да тренирам нещо, да пазя форма :) .

Иначе ако не тва съм решил малко бодибилдинг да почна...ама не мутреса да стана :bgrin:

Аре ве копеле записвай са ..... :punk И аз ша хода ..... Значи един приятел се записа вчера и неска е бил на тренировка и май да в тракия е , защото е дал само 10 лв. тъъъъъ кара ма да хода с него и май така ша стане ... само дето треа стегна колелото , че да има с ко да хода до там .. мога и пеш де ама секи ден ... СУХ :lol: АААаааа а а да и този месец е последния , в който има тренировки после зимата спират и започват чак април :D B) ;)

Link to comment
Share on other sites

мисля че самото гребане зависи от времето. едно момиче ми разправяше че дори през ФЕВРУАРИ са влизали да гребат не знам обаче кой по точно февруари , но предполагам е било към края на месеца

Link to comment
Share on other sites

малеййййййй промених си мнението за гребкините.Преди ги мислих за дебели и грозни,но днсека във фитнеса влезнаха 4 гребкини....и 2 от тях бяха.....супер яки пички.;) Вкараха ми power-a да вдигам

Link to comment
Share on other sites

мисля че самото гребане зависи от времето. едно момиче ми разправяше че дори през ФЕВРУАРИ са влизали да гребат не знам обаче кой по точно февруари , но предполагам е било към края на месеца

 

 

 

 

 

да така е някой кану-каяк гребат целогодишно.Дори е много интересно как като е замръзнала гребната минават покрай леда .А колкото до това сме гребали още в началото на годината при 40 см. вода и греблата се удрят по дъното.Всичко зависи от времето .Ако няма вятър и не е замръзнало се гребе цяла година(което няма как да стане),защото на 6 декември на никулден замръзва обикновенно)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ами аз вече се записах и си ходя редовно :laughing: :D :rolleyes: Таксата е 10 лв.... ходи се дори и зиата като тогава се тренира смо на тренежора и някои фитнес уреди ... трениорът ти казва кво да приаш и по колко ...... още пъривя ден ме качи на кану ли са нарича ?!? :laughing: Иначе аз съм на АКАДЕМИЧНО гребане в хангар 8 :punk Лудо е ..... :blink:

Link to comment
Share on other sites

Ами аз вече се записах и си ходя редовно :laughing: :D :rolleyes: Таксата е 10 лв.... ходи се дори и зиата като тогава се тренира смо на тренежора и някои фитнес уреди ... трениорът ти казва кво да приаш и по колко ...... още пъривя ден ме качи на кану ли са нарича ?!? :laughing: Иначе аз съм на АКАДЕМИЧНО гребане в хангар 8 :punk Лудо е ..... :blink:

щом си академично гребане, значи не е било кану :) най-вероятно е било скул

Link to comment
Share on other sites

щом си академично гребане, значи не е било кану :) най-вероятно е било скул

Амииии сигурно още не ги знам ходих за 2 ри път некса нещо времето е керливо , а пък имам и мускулна от вчера и май нема отида най-вероятно утре ..... Оооооо да оправих си коелото вече няма хода пеша до там , че вече ма болят краката :P Иначе ние сме в хамбар 8 - ми ...... :D :lol: :D

Link to comment
Share on other sites

щом си академично гребане, значи не е било кану най-вероятно е било скул

 

 

Не че се правя на разбирач ,и нищо не разбирам от този спорт но как може да тренираш да зарибяваш други хора и да говориш глупости най-накрая.

 

 

1- единичната лодка се казва СКИФ , а учебната му викаме слонче,но е като скифа само че с разликата че е доста по широко .

 

 

Не е нито кану ,нито скул само двойките и четворките с две гребла са скул

 

а при академичното с едно гребло се нарича разпашно.Има 2,4,8 и на някои разпашни лодки има и рулеви ,който управляват лодката и само се возят(това за мен са най-атрактивните дисциплини,защото се изисква доста голяма подготовка и не чак толкова техника,от колкото издръжливост и сила.)

Link to comment
Share on other sites

Не че се правя на разбирач ,и нищо не разбирам от този спорт но как може да тренираш да зарибяваш други хора и да говориш глупости най-накрая.

1- единичната лодка се казва СКИФ , а учебната му викаме слонче,но е като скифа само че с разликата че е доста по широко .

Не е нито кану ,нито скул само двойките и четворките с две гребла са скул

 

а при академичното с едно гребло се нарича разпашно.Има 2,4,8 и на някои разпашни лодки има и рулеви ,който управляват лодката и само се возят(това за мен са най-атрактивните дисциплини,защото се изисква доста голяма подготовка и не чак толкова техника,от колкото издръжливост и сила.)

ЧОВЕКА КАЗА ЧЕ СА ГО ПУСНАЛИ ЗА ПРЪВ ПЪТ!!! Следователно едва ли е било на слона да не говорим пък за състезателен скиф!!! Много добре знам какво е СКИФ! нали и аз вече греба на тъпия руски скиф! Най-вероятно са го качили на ДВОЙКА-СКУЛ с някой напреднал! мен на пример първия път ме качиха на четворката скул +! също щом още не може да гребе не са го пуснали и на разпашно! тогава остава само скул-а! затова казах че е било скул!!! няма значение къв СКУЛ е бил (2-ка или 4-ка) важното е че НАЙ-ВЕРОЯТНО Е БИЛО НЯКАКЪВ ВИД СКУЛ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ЧОВЕКА КАЗА ЧЕ СА ГО ПУСНАЛИ ЗА ПРЪВ ПЪТ!!! Следователно едва ли е било на слона да не говорим пък за състезателен скиф!!! Много добре знам какво е СКИФ! нали и аз вече греба на тъпия руски скиф! Най-вероятно са го качили на ДВОЙКА-СКУЛ с някой напреднал! мен на пример първия път ме качиха на четворката скул +! също щом още не може да гребе не са го пуснали и на разпашно! тогава остава само скул-а! затова казах че е било скул!!! няма значение къв СКУЛ е бил (2-ка или 4-ка) важното е че НАЙ-ВЕРОЯТНО Е БИЛО НЯКАКЪВ ВИД СКУЛ

Ами НЕ ... КАЧИХА МЕ ЗА 1 ВИ ПЪТ ТОЧНО НА СЛОНА ...... Стига сте спорели ве ... брееее голямо чудо .... :angry: Се тая ... аз им викам лодчици па тва е ... :laughing: Слона рулеззз обаче ... вече ма пускат сам да си греба с него в гребната ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

ми :-) аз тренирах 7 години гребане в "Тракия". учих в спортното. имам 19 медала от републикански първенства, 1 от балкански игри и доста от разни регати :-) супер красив спорт е и развива абсолютно всички мускули в тялото от мозъка до тези на пръстите на краката :-)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...