Jump to content
BulForum.com

Shinkyokushin Karate


kargip

Recommended Posts

Макар и киокушина да ми е любим стил -правилникът много ограничава самите състезатели.Никва боксова техника,липса на чуство да си пазиш главата,да поемаш удари с ръка в главата и ти да нанасяш.И на всичко отгоре 90 % от трениращите киокушин не са технични и с крака.Никва разтегнатост,могат по 1 маваши и мае гери.Мавашито може и да го докарват на ниво глава като си изтрелват крака с няква крива биомеханика...Ама то за тоя вид спаринг не ти трябва техника.Гледах по канал 3 запис на състезание- ми само се блъскаха с токати в тялото и си биеха лоу кикове.

Ок-тялото се калява и свиква на контакт ,ставаш здрав,не те е страх от болката,ама къв е смисъла да нямаш нито боксова техника ,нито техника с крака ? (те може и да се изчистват ако някой иска да се занимава допълнително,ама може и без тях да се състезаваш,което си е жалко)

Link to comment
Share on other sites

Тук си доста в грешка според мен..Че се набляга най-вече на спортния правилник така е.. но Киокушин не е само спортен правилник и не се основава само на ударите в гърдите и лоукиковете.Ти казваш че не разполагат с боксова техника хах ами нормално хора които тренират от 2-3-4г макс да не разполагат с нея, но от сериозно занимаващите се няма човек който да не може да се боксира, поне в нашата зала в Пловдив където тренират също и боксиори често се разменя опит такаче затова въобще не съм съгласен.За състезанието което си гледал ако кажеш в кой град е било можеби ще мога да допълня нещо за него, това че си видял само лоукикове и удари в гърдите не означава че само това могат да правят, киокушин, бих казал че владеят доста добри техники с крака. Под това те могат да ритат само маегери и маваши какво означава ??? Маваши и маегери са най-употребяваните техники с крака и смятам че ако изгледаш няколко състезания ще видиш че има много използвани урошита. Ако си гледал К1 смятам че си забелязал че при тях е същото само че там правите удари в гърдите са заменени с прави към главата(разбирасе не са толкова много колкото в киокушин, но няма човек който да може да понесе повече удари в глвата отколкото в гърдите). Така е при всяко по-контактно БИ, това са хора които са тренирали в продължение на 2-3-5,10 или 20г това да могат да нокаутират точно с тези удари и същевременно да не бъдат нокаутирани от тях.Съгласен съм че киокушин е малко по-ограничено от към ударите с ръце в главата но смятам дори и да не прилагат в спортния правилник много хора могат да най-малкото да умеят да се пазят от тях.

Link to comment
Share on other sites

За мен истински модел за киокушин бойци са: Анди Хуг,Глаубе Фейтоса,Валери и Димитър от Тракия.

Те наистина могат да ритат... Ама дори самите японци и то състезатели на най-високо ниво играят супер грозно и прагматично.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...