Jump to content
BulForum.com

арт фотография


Recommended Posts

С ясната представа че е невъзможно да изместя темата "Най-секси гърди(женски!)" от челното място за повече от половин минута или пък да се задържа повече от "катастрофи (на коли)",реших да ви сложа нещо по сериозно на форума като арт фотография (или мои опити в тая насока)с надежда че ще се намерят (поне) двама трима които имат познания в тази област и могат да ми помогнат със съвет-два или други,които свободно могат да си изкажат мнението...но стига съм дрънкал вече и да мина по същество.Тук ще намерите разбити коли също,понеже половината ми снимки са от сервиз за коли (доста колоритно място),искаше ми се да заснема и някоя гърда,ама уви не ми се мерна (иначе пак щях да мога да напиша в контекста на темата "жени и коли" и да раздразня хората в последствие)..

 

http://img131.imageshack.us/img131/7360/webp10102098iy.jpg

 

намерих си обувките :lol:

снимките са от несебър и от стара загора.Завчера се върнах от морето.

 

webp10101691jb.th.jpg

 

webp10100145od.th.jpg

 

webp10100015co.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

Първите 2 снимки ми харесват,имат идея,изпълнение-също.Особено втората е супер.За последните две- :huh: .Темата,която си пуснал е интересна,дано се развие.

едит:предполагам знаеш,че центъра ти е бая изместен на първата.

на втората би могъл да дигнеш малко кадъра-да се вижда повече небе и по-малко пясък.

Link to comment
Share on other sites

1.jpg

 

 

 

2 Водорасли

3 Черакмана в Каварна

4 Красьо

 

На третата се вижда в какво окаяно състояние е плажа на Каварна. Първите две са в правени в покрайнините, на плаж близо до курорт "Русалка" (пак близо до Каварна). Последната снимка е правена вкъщи (пак в Каварна).

Link to comment
Share on other sites

Надявам се да има някой по-компетентен от мен...

Но все пак. Изкуството е сложна симбиоза между този, който го прави и всички останали, които трябва да възприемат изкуството. Авторът предава собствения си свят чрез него. Събира всичките си възприятия и ги запечатва в една рамка. Просто показва как вижда реалиите. Отваря очите на другите за собсвените си очи, запечатвайки посланието си във въпросната рамка. :)

Link to comment
Share on other sites

ABIDE-снимките ти радват окото.Първите две мн ми харесаха.На първата много добре си запечатал вълната.Доста водорасли има на тоя плаж.Надявам се да не е бил фрашкан с туристи както несебър,С триста зора заснех онази с табелата,гледаха ме се едно съм извинземно с лазерен пистолет вместо апарат...

снимката с котката е добра,макар аз лично да ненавиждам използването на светкавица,но пък имам слабост към черни котки.За другото малко ме дразни че не си използвал thumbnail,както сторих аз със сички снимки след първата за да не озоря хората с бавен интернет,но ми харесаха твоите работи,ще се радвам да видя още (имаш ли някъде събрани в галерия?)...

 

LPFC-центъра им е изместен умишлено.Просто така ми се е сторило по-добре.Някои хора на друг форум ми казваха точно че им харесвало много ъгълът и как често не поставям обекта в центъра или не цинтрирам нещо определено.

Радвам се че някои са ти харесали.От другите лично се гордея малко с касата с бутилки.

Ще се радвам да видя още чужда работа.

 

JuJi-Мерси за линка.От това което каза почти се убедих че ти си (напротив) много компетентен.Това за рамката звучи много добре.

=================================

ето я следващата порция снимки.Не са добри колкото някои минали,но се надявам някои от вас да намерят някакво послание и в тях.Всеки съвет ми е много скъп,така че не се страхувайте да изказвате личното си мнение.

 

webp10100059dm.th.jpg

 

webp10100123vi.th.jpg

 

webp128aq.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

Lucky13, плажа е страшно готин. Водорасли има съвсем малко в началото след бурни дни (там вълните достигат много големи размери по някой път), но на мен не ми правят проблем. Водата е кристално чиста, пясъка е от едри обли мидички, който лесно се чисти, а плажът е малък и обикновено има не повече от 30 човека там. Бързо става дълбоко, но на мен това ми харесва и въпреки всичко тук-там има скали на които можеш да стъпиш и да останеш до кръста. Водния живот е непокътнат и страшно богат. Слушах едни хора, които идваха за първи път как се маеха с водните си очила... Ходил съм на много плажове, но този си остава номер едно :love Пример - вижте плажа на третата снимка в какво окаяно състояние е.

 

До тук с отклонението... :) Снимките не ги направих на thumbs, защото не съм регнат в imageshack, и ги лепнах ей така набързо. галерия вероятно се подразбира - не ми е идвало и на ума да правя. Имам си всички снимки в папки на харда, но повечето са просто портретни снимки от семейството.

 

Lucky13, за малко да пропусна да кажа че всички твои снимки много ми допаднаха. Имам чувството че ги е правил професионалист :blink:

 

juji, тук вместо линкове предлагам да слагаме авторски снимки. Все пак ние не сме професионалисти (с изключение на Lucky13 :) ) и като гледам ти разбираш повече отколкото подозираш :)

 

Ето и малко снимки от хижа "Здравец":

Насекомо

Брачеда бере сливи

Пейзаж

Link to comment
Share on other sites

мерси abide,ама много ме ласкаеш.Аз също като теб не съм много навътре в нещата.Просто показвам личния си вкус с тези снимки.

Обещавам да постна още по-късно.Имам много с графити и още няколко като първите.

До тогава ще ми е наистина приятно да гледам чуждата работа,като твоята например.

Ще се радвам и на линкове,понеже има професионални фотографии,които наистина си струва да се видят за да погъделичкат въображението ни. :)

ПС:насекомото е наистина страхотно (сейф-ва си го)

Link to comment
Share on other sites

Това направо ме хипнотизира :)

Сигурно знаете този сайт, но определено има хубави неща там.

 

Това е в градската градина до люлките. Да разбирам, че ти е харесало. :)

 

Сайта за сефте го виждам, но ще му обърна внимание.

Link to comment
Share on other sites

:blink:  :blink:  :blink:  Гасеницата КЪРТИ!!

Според мен тва е страхотно!  :blink:

Кажете ми кое не е страхотно, а е само на 25, някои хора се раждат талантливи.

 

 

Kak e napraveno tova :confused  :confused

Хубав апарат, иедея, умение и найвече мнооооого търпение и здрави лакти.
Link to comment
Share on other sites

Kak e napraveno tova :confused  :confused

Хубав апарат, иедея, умение и найвече мнооооого търпение и здрави лакти.

Бих казал главно много хубав апарат.Естествено и другото,което Aquila е казал е вярно,но то е на втрои план,когато снимаш с луда машина,с каквато снима тоя.( Canon 350D.Tamron: 28-200 XR. Canon: 100mm macro f2.8; 50mm f1.4; 50mm macro f2.5; 17-40mm f4.0 L.)

Link to comment
Share on other sites

Бих казал главно много хубав апарат.Естествено и другото,което Aquila е казал е вярно,но то е на втрои план,когато снимаш с луда машина,с каквато снима тоя.( Canon 350D.Tamron: 28-200 XR. Canon: 100mm macro f2.8; 50mm f1.4; 50mm macro f2.5; 17-40mm f4.0 L.)

Nishto ne mi govori :)

Link to comment
Share on other sites

http://www.deviantart.com/view/23066998/

 

Simply the best. Ама че съм скромен  :D  :rolleyes:

Attitude is a little thing that makes a big differance

Щом си избрал да пишеш на английски по снимките си, барем спазвай правописа, че в писмо или пост е едно, ама в подпис/сентенция, вмъкнат даже в самата снимка, е доста смешно :D

Link to comment
Share on other sites

Щом си избрал да пишеш на английски по снимките си, барем спазвай правописа, че в писмо или пост е едно, ама в подпис/сентенция, вмъкнат даже в самата снимка, е доста смешно  :D

 

Нямаш ядове :D Така става като седиш до 1-2 часа сутринта. Признателен съм ти

Link to comment
Share on other sites

Би ли посочил грешката ако обичаш.

 

Бомбар пак си се объркал нещо мой човек. Вземи се стегни

Така от втория опит май я видя а, съдейки по едит-а, :

Нямаш ядове  Така става като седиш до 1-2 часа сутринта. Признателен съм ти

но виждам че са ти трябвали 8 минути за да откриеш грешката, което не е похвално :woot

 

Но все пак:

Моля, пак заповядай...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...