Jump to content
BulForum.com

Paradise Lost


VeGor

Recommended Posts

02/08/05 10:52

Британската дуум-метъл-готик група Paradise Lost ще изнесе концерт в България, съобщи НМА. Концертът ще се проведе на 09.10.05 в София, а цената на билетите ще е 20/25 лв.

 

Билети на предварителна продажба ще се предлагат в Biletionline.com.

 

Paradise Lost се събират през 1988 г. в Халифакс, Англия. Групата свири дуум и готик метъл, но постоянните търсения и експерименти на музикантите не позволяват затварянето им в стилови рамки. След десет албума и продажби, достигащи над два милиона, Paradise Lost са една от първите самобитни банди, които смесват готическата визия с хеви метъла и по този начин вдъхновяват цяло поколение млади музиканти.

 

[avtora.com]

 

heavy metal / gothic metal / doom metal

 

 

PARADISE LOST ["Paradise Lost" Album Tour 2005]

 

дата Неделя 09 / 10 / 2005

 

място TBA / София

 

начало 19:30

 

билети : Orange Music, Music Fashion и Biletionline.com 20 лева / на място 25 лева

 

 

"The band who spawned the whole damn genre, and Britain's biggest musical risk takers, are back with heavier wares....expect them to once again lead the pack." (Metal Hammer 2005)

 

[newmusic.bg]

 

 

 

накратко - YES!!!!!!!!

 

P.S. TBA - To be announced

Link to comment
Share on other sites

Уаааааааау!!!

Поредната добра новина! Усещам уживление на българската сцена от яки световни банди. Само така! И датата е чудесна. :punk

Link to comment
Share on other sites

Дадададададдададаададада :love :P :love :love :love :love :love

Обожавам гиии!!!

Мерси за хубавата новина,hypocrisy!:)

Link to comment
Share on other sites

Много яко! Гледах ги преди 2 години в Дъблин в едно клубче за около 300 човека и се размазах тотално. И този път няма да пропусна :D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Аз вече си взех билет, айде да се уговорим да ходим повече хора!

paradise rulez!!! :punk

обожавам ги тия типове

btw. билетът си го поръчах онлайн - много съм доволен, на другия ден го доставиха

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Да... обадиха ми се в понеделник или вторник беше... Ама днес вече трябва да пристигне... Би трябвало на тази куриерска фирма да и е ясно, че не ми ли го доставят до събота (а те сигурно и не работят тогава :laughing: ) няма да им го платя след това :laughing: :laughing:

 

едит: дойде :) Няма връщане назад :)

Link to comment
Share on other sites

Няма ли някой случайно тук от Пловдив, който ще ходи с кола и ще се връща още в неделя вечерта? Приятно изкарване на тези, които ще ходят и да останете без гласове от пеене :punk :punk :punk

Link to comment
Share on other sites

Накратко -

 

обявения час на влизане 19:30 естествено не беше спазен от организаторите... след дъжд от бирени бутилки по входа, една счупена витрина и милион и една псувни започна тъпкането през две вратички чак към 8:30 - един по един и по един на минута както винаги. Оказа се, че всъщност залата все още не е отворена, просто тълпата отвън пред нея беше натъпкана вътре във фоаето, явно с цел да се опознаят хората по-отблизо преди концерта. Чак към 9 и половина отвориха и залата, а към 22 започна и концерта. Традиции, какво да се прави - както каза един младеж - организацията отново беше анус. Не се научиха да отварят входа поне час по-рано от обявеното, за да няма ексцесии.

 

Съфър Ейч и Кълн не излязоха - не стана ясно дали изобщо са били там. Що така - все още не знам. Направо забиха Парадайз. И отново традициите си казаха думата - звук = кръгла О, особено микрофона на вокала, нищо че посредата го сменяха скоростно.. Публиката беше страхотна - едва ли някой е очаквал толкова много хора. За групата е излишно да казвам - размазване пълно. Забиха 17 парчета без пауза, по нищо не пролича, че идват от концерт предната вечер, това умора, пътуване - булшитс. Публиката метна тенсика по тях, но те я върнаха с обяснението, че вече си имат такива :), нащракаха доста пози от сцената към залата - вероятно им е трепнало нещо - и няма как, тълпата беше на световно ниво. Абе просто не е лесно да се предаде какво беше - трябваше да си там. На моменти концерта беше по-луд от този на Сабат, да ме прощава дедо.

Link to comment
Share on other sites

Все пак трябва да се гледа позитивно на нещата... дългото чакане ни лиши от "удоволствието" да чуем кълн и сафър ейч (за мен това си е позитивно, ще ме извиняват феновете на двете подгряващи групи)... Обаче от друга страна това си беше ебати и чакането, ебати и чудото... Отделно, че направо ме смачкаха отвсякъде :)

За озвучаването няма какво да добавя... ама то като човек знае текстовете и си пее... Само за самата музика на моменти дразнеше :)

А за атмосферата... луда работа... аз бях на около два метра от сцената в самата среда и просто публиката не спираше... А това след Say Just Words, където всички започнаха да тропат по пода, да пляскат с ръце и да викат paradise, просто трябва да си бил там, за да ме разбереш... няма начин да го пресъздам... Жалко, че организаторите развалят част от удоволствието...

Link to comment
Share on other sites

Все пак трябва да се гледа позитивно на нещата... дългото чакане ни лиши от "удоволствието" да чуем кълн и сафър ейч (за мен това си е позитивно, ще ме извиняват феновете на двете подгряващи групи)... Обаче от друга страна това си беше ебати и чакането, ебати и чудото... Отделно, че направо ме смачкаха отвсякъде :)

 

Май по-скоро липсата на подгряващите групи доведе до дългото чакане, а не обратното. Не знам... Може би Парадайз не са ги одобрили в крайна сметка.

Link to comment
Share on other sites

Велик концерт на велика група, без значение че звука не беше на ниво - публиката компенсираше отвсякъде, аз специално бях като побеснял - съвсем сериозно - на първия ред бях и бях един от тримата,които хвана една от палките на барабаниста, за жалост захватът ми изневери - бях хванал само с два или три пъста - и впоследствие ми я измъкнаха. една мадама до мен направи страшни снимки, но не успях да си ги поискам от еуфорията или поне да разменим мейли.

Все още нямам глас, но не съм бил толкова щастлив от доста време!

PARADISE LOST RULEZ!!! :punk

Link to comment
Share on other sites

Май по-скоро липсата на подгряващите групи доведе до дългото чакане, а не обратното. Не знам... Може би Парадайз не са ги одобрили в крайна сметка.

 

Всъщност май вината е била в Парадайз... Някаква част от оборудването е дошла чак към 8:30 или нещо такова... И то докато си настроят саунд чека и всичко останало и то време за подгряващи групи не е имало :)

Link to comment
Share on other sites

Всъщност май вината е била в Парадайз... Някаква част от оборудването е дошла чак към 8:30 или нещо такова... И то докато си настроят саунд чека и всичко останало и то време за подгряващи групи не е имало :)

Е как ще е в Парадайз вината при тва положение, след като те са си чакали оборудването ;)

Link to comment
Share on other sites

В един друг форум имаше някакво изказване на Катинчаров... Всъщност съм се изразил неправилно, защото съм чел между редовете... :) То групата изглежда е пристигнала към 5 часа и доста време са се бавили с нагласянето на нещата... Та в крайна сметка вината си е тяхна май :)

Но всъщност всичко това е толковаааа без значение... Концерта си беше супер :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

тц тц, ей развалихте ми настроението бе пичове.. кажете свирили ли са старо, или само say just wordс е било? знаех си аз че трябваше да ида да му.......

Link to comment
Share on other sites

Ами те от новия албум изпълниха само 3-4 песни някъде... останалите 12-13-14 песни си бяха от старите неща :)

True Belief, As I Die, Hallowed Land... И още доста други... имаше някъде из нета сетлистата... (на avtora.com мисля, но не съм сигурен).... Яко си беше :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...