Jump to content
BulForum.com

Temp na cpu


Recommended Posts

Zna4i temperaturata na dunoto mi e sredno 27 gradusa, a tazi na procesora 53 gradusa...na procesorra imam edin ventilator absolutno celiq ot med(vzeh si go ot argus computers za 19$ neshto na Titan mislq beshe) i vurti na 4500 rpm i na kutiqta 1 ventilator deto vurti na 2600 rpm. Ta vaprosa mi e, ne trqbva li temp-a na procesora da e po-niska poneje razlika ot 25 gradusa mejdu duno i procesor mi se vijda neobi4aino neshto. Dannite sam gi dobil s AIDA32.

Link to comment
Share on other sites

2200+ t-bred seria b...na default e sega. Ami mislq e edin ot tezi 2 modela.

Fan TTC-CU4TB (s.370,s.A) / 1BB / pure cooper

Fan TTC-CU5TB (s.370,s.A) / 1BB / pure cooper

S edna duma stabilen e predi kato bqh lepnal na Palomino 1800+ ne vdigashe cpu-to pove4e ot 45 bez overclock, no togava na dunoto temperaturata beshe gore-dolu kato na cpu-to.

Link to comment
Share on other sites

toest spored teb tova e normalno?

trudno e da se kaje, niakoi duna mai ne meriat mnogo tochno, triabwa da namerish niakoi s kato twoito duno i da srawniawash s nego, na men na duno Epox8RDA+ i CPU 1700+ ne overclocknato sega pokaza 38/38, stainata temp e 20. Stranno e pokazanieto na datchika na mainboard/chasis ili kakto tam se wodi shto pokazwa tolkowa mnogo pri polojenie che kutiata sedi otworena i bi triabwalo da e kato stainata... Suotwetno neznam dali da mu wiarwam i az CPU temperaturata pri towa polojenie.

Link to comment
Share on other sites

toest spored teb tova e normalno?

Да мисля че е нормално просто тази температура която си дал ако е от датчика на на цокъла атлона ти може би щеше да е история ако не ти се рестартира при тази температура значи температурата която показва е на ядрото а другия вариант е самото дъно да не измерва точно.Но ако не ти се рестартира или гаси сам значи температурата е наред.Моито дъно също показва температурата от ядрото която е 54-55 градуса.

 

btw: Колега няма място за притеснения ако не ти се гаси или рестартира. ;)

 

Едит: Ти маи беше казал че си взел Soltek-KT600 а аз съм с Soltek-KT400 в биоса в Anti Burn Shield (ABS2) ти показва 2 температури по ниската е на цокъла а по високата на ядрото. :P

Link to comment
Share on other sites

Ami sq se vlgedah malko i ima oshte edna 3ta temperatura.

Zna4i sa Duno - 28, CPU - 53, Aux - 38. Ramone prav si s kt600 sam. I kato sa go izmislili taka da bqha pisali core temp, 4e da ne se shashka naroda.

Ina4e za nikav restart ili zacepvane po vreme na rabota ne moje da stava na vapros...zarejda win-a na 3tiq 4ervei i dosega ne sam zsbelqzal nikakvo prekusvane, a stoi vklu4en 6 dni ot sedmicata vklu4en non stop.

Link to comment
Share on other sites

Тези температури които си написал аз ще ти кажа какво значат :

1. 28 градуса ти е температурата вътре в кутията

2. 38 ти е на цокъла (повечето дъна мерят само на цокъла)

3. 53 ти е на ядрото

това са супер температури моя държи даже малко по висока :P

Link to comment
Share on other sites

basten :

samo da kaja i as sam s iak vintilator na EverCool CUD725 neshto si varti i toi na 4500 i as sam s perka na kutiata na 2600 vytreshnata temperatura mi e kam 30 gradusa no na procesora se kachva daje do 56 pri 90-100% usage ako go darja sumati vreme osobenno v jegite opitah sichko nemoga da q smykna moje bi prsoto e ot procesorite neznam ( T-bred-B 1700+ )

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...