Jump to content
BulForum.com

Recommended Posts

Има ли тук хора дето работят нещо 3D, ама да са в час и да могат да свършат следната работа.

 

Разполагам с 2D векторни слоеве на надморските височини на карта на България.

Нужно ми е да се генерира 3D модел, базиран на тези слоеве.

Говорим за размер 70/100 cm

 

Не разбирам нищо от 3D, съответно не знам колко време ще отнеме направата на такова нещо, и не мога да определя цена.

Нека ако някой тук може да свърши работата да каже колко ще струва труда му.

 

Изходния формат ми трябва да бъде EPS, TIFF, понеже предполагам ще бъде растерен, а не векторен.. ? Трябва да е на 300 dpi, за да излезне качествен печата.

 

Повтарям че модела трябва да се придържа към основата която предоставям, понеже върху него ще има всичко което си има една нормална пътна карта, пътища, градове, ала бала...

Link to comment
Share on other sites

Това нещо доста трудно може да се осъществи. Лично аз за подобен софтуер не съм чувал... генерирал съм терени по Z (височина) със стойности на черното или така нарчената маска. Ти обаче вероятно искаш обектите да си изглеждат реално, а не просто да бъдат extrude-нати?

Link to comment
Share on other sites

Защо не пробваш с Bryce 3D. Там като импортнеш двумерно изображение, ти прави растерна графика, според контраста. Тъмното излиза като низина, а светлото като върхове. Но не съм много сигурен дали ще стане.

Link to comment
Share on other sites

Става, нали и аз това обяснявах, но не знам той как точно иска обектите, само на височина или като реалистичните им еквиваленти.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 4 months later...

Има една много хубава програмка Terragen, тя би трябвало да е идеална за тази цел. :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...