Jump to content
BulForum.com

"Замръзване" по часовник


Recommended Posts

Бих искал да попитам следното:

На "прясно" инсталиран Slack след стартиране на Kde всичко си изглежда наред но след около 3 минути екрана замръзва, и остава да се движи само мишката, обаче не мога да посоча нищо с нея , а клавиатурата престава да действа ..не работи абсо;лютно никаква калвишна комбинация ....просто еи така :confused И за разлика от къщи , където съм с radeon na тая машина има една нормална nvidia GF4....така че едва ли е от драйверите....Надявам се на вашата помощ в 2 направления:

- някои да ми посочи къде да се поровя ( логове и т.н ) за да си изясня причината

- или да ми подскаже как по дяво;лите да си формулирам въпроса за търсачките за моя проблем ...

10Х предварително

Link to comment
Share on other sites

Настрои ли си X-а с

xorgcfg

 

Замръзването изгелжда много странно, и най-вероятно е в KDE-то причината.

Затова пробвай с някой от другите "леки" мениджъри на прозорци.

Пробвай да превключиш към текства конзола със ALT+CTRL+F1 (това ще те изведе в първа конзола) или да убиеш X-а със ALT+CTRL+BACKSPACE.

Търси съобщения в конзолата където си пуснал X-а и /var/log/Xorg.0.log

Разгледай и останалите файлове в /var/log/

Link to comment
Share on other sites

Наскоро пусках nVidia GF MX440 и се получаваше такъв ефект. Не точно по часовник но все пак целия компютър забиваше. Накрая се оказа че проблемът са лоши памети, а не моята компетентност относно настройката на Linux.

 

Тоест: провери си картата, да не би да се е скапала нещо. Всичко е възможно в крайна сметка.

Link to comment
Share on other sites

да започна поред....

Пробвай да превключиш към текства конзола със ALT+CTRL+F1 (това ще те изведе в първа конзола) или да убиеш X-а със ALT+CTRL+BACKSPACE.

отговор:

.не работи абсо;лютно никаква калвишна комбинация ...

 

Настрои ли си X-а с

xorgcfg

е ми приемам , че го понстроих, защото малко се заяждаше с тоя LCD ......ama тръгна...пък и slack не е нещо , което има навика само да се "оправя"

само за обща култура да питам - тая хава с пуснат Konqueror ли се случва ?

хм...и с него , и без него ..няма разлика....

Тоест: провери си картата, да не би да се е скапала нещо. Всичко е възможно в крайна сметка.

Хм..тук малко се съмнявам....все пак това е чисто нова система с asus дъно и карта....а защо под winboz не потрепва и не прави проблеми? ....не мисля , че там с нещо се грижат повече за хардуера......ма може да я "клокна" под Вин ..за проба....

до тук - вероятен проблем с xorg- file .....като че ли е най - вероятно....хм.....трябва да се рови пак :sick

Link to comment
Share on other sites

пробвай да изключиш DRI модула - при мен го има същия проблем макар че съм с ATI и като го изключа се оправя, е за сметка на 3D-то де.

Link to comment
Share on other sites

rasco  Posted May 8 2005, 10:40 AM

  пробвай да изключиш DRI модула - при мен го има същия проблем макар че съм с ATI и като го изключа се оправя, е за сметка на 3D-то де

не че няма да пробвам, ама както разправят, подръжката на ATI и Nvidia в Linux е нещо мноооооооо-го различно ;)

ATI - драивери - linux --> подръжка ? - боже, пак съм пил антифриз снощи май .... :rolleyes:

 

леле хора кажете какво да правя вече направо се побърквам :( :confused

нищо не мога да разбера ! през този месец изпробвах какво ли не да разбера какви са тези работи и нищо не загрявам... :sick

реших че много съм зле с линукса и недорасъл за slack , затова го махнах и сложих най - ламерското дистро което открих - мандрива...и след като ми изпъстри екрана с красиви прозорчета и каза че всичко е ОК паксе случи същото :( после изпробвах knoppix , tilix , slack 5.4 i oще няколко live CD та - резултата е неизбежен - цялото ПС блокира и остава само да си мърдам мишката без да мога да кликна на каквото и да е ... реших, че нещо KDE се ебава с моята машина...затова го прецакаь и минах на gnome - неееееееееее :(

и като равносметка :

проверени :

kerneli : 2.4.29 , 2.4.8 , 2.4.30

2.6.10

KDE 3.2 3.3 gnome 2.8

distra ;

slackware 10.1

tililx

mandriva

knoppix

slack 5.4

винаги резултата е един и същ :(

затова вече се примирих , че няма да имам линукс в офиса но живо ме интересува следното:

Възможно ли да съществува комбинация от стандартен hardware на която да е невъзможно да се работи под Х ? ( защото под конзола всички дистра си работят ОК )

бтв дъно: asus KT880

hdd SATA barakuda

LCD philips 170 s

gf 4 mx440

drugoto едва ли е от интерес...

как е възможно това ?!? :sayjin :confused :devil :cry :angry1

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...