Jump to content
BulForum.com

paragraf 22


Recommended Posts

  • 1 year later...
az si q 4eta v knijen original

ne moga da razbera kak 4etete ne6to po dulgo ot docs na kompa ?!

o4ite mi okapvat i super mnogo sa iznervqm na neudobniq stol

 

някои книги е просто задължително да ги имаш, независимо от формата. аз също не ги чета на комп-а.

 

в този ред на мисли, някой случайно да е попадал на "швейк" или "дванадесетте стола"?

Link to comment
Share on other sites

То както е тръгнали и аз да кажа: Някой да я има случайно на английски ? :D  Че друго нещо си е оригинала...

Оригинала винаги си е друго нещо... При превода преводача малко или много се превръща в съавтор и влияе на текста. Издирвам я - не може да я няма някъде. Междувременно, ако не си гледал филма сега е момента - разбира се, че не може да се сравнява с книгата, но според мен поне са хванали духа... Един от малкото холивудски филми дето ми харесват - може би защото е стар, от времето когато все още са правели кино, а не търговия там...

 

Catch-22.jpg

 

Catch 22 (1970)

Link to comment
Share on other sites

Teq dni shte q potyrsq i v original na angliiski, koftito na po-novite knigi (viziram sled 1900nata godina) trudno se oktrivat v neta poradi qkite globi za narushavane na avtorskite prava i dori v megatyrsa4ki kato gutenberg.net gi nqma.

Link to comment
Share on other sites

Гот. 10х. Направо съм ти благодарен, че ме изпревари. Кажи само от къде го дръпна - по такива места има обикновено доста хубава литература... Освен ако не си обещал да пазиш тайна, де ;) ...

Link to comment
Share on other sites

Не е никаква тайна, просто irc server, който научих преди известно време от канал #bookwarez в Efnet.

 

irc.nullus.net

#bw

@find в канала

Да се търси по разни websites е умряла работа освен ако си няма човек acc към някоя библиотека. В irc е истината, много литература съм свалил от там художествена и техническа.

Link to comment
Share on other sites

Ми за мене беше тайна до момента... Аз в чат не влизам, или поне мнооого рядко за по не повече от 5-10 мин. Явно трябва да си променя мнението за чата - имал и полезни приложения, както виждам.

Link to comment
Share on other sites

Явно трябва да си променя мнението за чата - имал и полезни приложения, както виждам.

Offtopic:To ne samo knigi mi i ve4e serveri s filmi se navydiha mnogo. Si4kite teq neshta deto izlizat v sharereactora izlizat ednovremenno i tam ;) Taka nare4enite xdcc i fserve kanali

/server -m irc.united-movies.net:7000 -j #united-movies

vlizash i sledvash instrukciite na bota ;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...