Jump to content
BulForum.com

Холандско футболно първенство


BoFFo

Recommended Posts

След като се откри тема за френско първенство мисля че ще бъде достойно да има такава и за Холандия,знам че в България има много симаптизанти на националния отбор и първенството,надявам се че тук няма да се пишат глупости от рода аз съм за Аякс защото само този отбор знам и прочие които видях в другите теми.

 

Аз лично съм фен(пресилено) Ексалиор Ротердам голям отбор имаха в близкото минало,но постопено падаха и сега са в по долната девизия!!Симпатизирам и на ПСВ,вмомента имат доста добър отбор,но за сажеление винаги са били в сянката на Аякс по отношение на школата защото и там са тръгнали големи играчи като Роналдо,Гудьонсен и много други...

Link to comment
Share on other sites

ale ne znam cvo pravqt teja holanci ama v evropa varvjat i mazat .PSV imat vsi4ci 6ansove s\u milan ,holancite igrajat mnogo effectivno no ne znam dali 6te e dostata4no ,a i vse pac milan 6te polu4at i edno ramo ot sadjata.No za men senzacijata e az alcmaar teja napravo me razbivat i se nadjavam da se nalozat na sporting lisabon.

 

 

PSV vs AZ ALCMAAR -supercupa na evropa :D

Link to comment
Share on other sites

Аз съм за ПСВ заради Филипс. Винаги са ми били любима марка и съответно любим отбор. Екселсиор (ако за това наистина става дума) са втори отбор на Фейноорд и е малко идиотско да си за него и за ПСВ едновременно, ама...какви ли не комбинации на любими отбори съм чувал...и това няма да ме очуди.

Link to comment
Share on other sites

Аз съм за Аякс и ПСВ.Аякс за мен винаги са били с една от най-добрите школи за футболисти в света и "произвеждат" непрекъснато добри футболисти и затова са ми любимци.А към ПСВ имам някакви симпатии към играта им :D А иначе този сезон Аз Алкмаар ми правят много добро впечатление и лично моят интерес към Холандското първенство се засилва,защото то е доста успорвано с отбори като Аякс,Фейнорд,ПСВ,Аз,Валвийк (преди няколко години играхме срещу юношите им на 1 турнир и ми подариха 1 книга с историята им и от там симпатизирам малко и на тях :D )

Link to comment
Share on other sites

Abe da vi kaja i az sam za Ajax,ama i az sam malko "lopata" i naposledak mi haresva Alkmaar kak igraqt........

Link to comment
Share on other sites

Аякс заради играчи като Литманен,Ван дер Сар,Клуйверт,Кану,Овермарс,Сеедорф,Дани Блинд...ей страшен отбор бяха :punk :punk Да не забравя и великия Йохан Кройф ;)

Link to comment
Share on other sites

В Холандия има доста симпатични отбори. Сега ми харесват ПСВ и Аякс , но преди време , когато Пиере Ван Хойдонк играеше в Фейнорд , тогава и те ми харесваха.

Link to comment
Share on other sites

Аз съм за ПСВ заради Филипс. Винаги са ми били любима марка и съответно любим отбор. Екселсиор (ако за това наистина става дума) са втори отбор на Фейноорд и е малко идиотско да си за него и за ПСВ едновременно, ама...какви ли не комбинации на любими отбори съм чувал...и това няма да ме очуди.

 

 

Хах напротив,това е гратския съперник на Фейнорд нещо се бъркаш,все едно да кажеш че Ботев е втория отбор на Локо,нищо такова,Ексалиор е един от най славните отбори на Холандия,и нямат нищо общо с Фейнорд осен че са от един град!

Link to comment
Share on other sites

Пак ти казвам, ако става дума за Екселсиор, съм абсолютно сигурен, че са втори отбор на Фейеноорд и даже нашите момчета, които са там, първо играха там, за да свикнат. Ако отборът е друг (гледам го пишеш Ексалиор)...не знам...

Link to comment
Share on other sites

Пак ти казвам, ако става дума за Екселсиор, съм абсолютно сигурен, че са втори отбор на Фейеноорд и даже нашите момчета, които са там, първо играха там, за да свикнат. Ако отборът е друг (гледам го пишеш Ексалиор)...не знам...

 

Възможно е по следните години,да е станал сателит на Фейнорд защото наистна отбора го грозеше фалит,но не ми се вярва ,но в днешно време всичко е възможно сега ще се поразрова и ще вида :P

 

А иначе за имете,пише се Excelsior Rotterdam,наистина правилно е Екселсиор,но по принцип когато съм гледал тяхни мачове коментаторите казват Ексалиор,и за това и аз го пиша така иначе става въпрос за един и същиq отбор

Link to comment
Share on other sites

Явно и двамата сме прави. Не съм запознат с историята им и затова ти вярвам, че са имали наистина отделен отбор и са били силни. Тъй като в Холандия няма първенство на резервите като в Англия, големите отбори ползват друг официален професионален клуб за обиграване на младите. И Екселсиор определено в момента е този отбор за Фейеноорд. Я кажете на Аякс кой е, че не се сещам сега?

Link to comment
Share on other sites

Фейноорд :punk :punk въпреки че неследа много стриктно първенството....миналата година ме накефи един гол на аякс с петичка (май беше на Мейде (или той тогава вече беше в Интер :confused ) не помна мн хубажо) пича се хвърли напред топката му минаваше зад гърба той само вдигна единия крак и я засече с петичка ( :wacko: :wacko: )

Link to comment
Share on other sites

Голът, за който говориш, е на Рафаел ван дер Ваарт и е лека препратка към един такъв гол на ван Бастен...

Link to comment
Share on other sites

Голът, за който говориш, е на Рафаел ван дер Ваарт и е лека препратка към един такъв гол на ван Бастен...

абе помна че беше на някои ван дер ама......даже ако не се лъжа беше срещу Фейнорд ;) феноменален гол беше изпълни ме от всякъде

 

 

Някой да има линк към този гол ?

Link to comment
Share on other sites

Явно и двамата сме прави. Не съм запознат с историята им и затова ти вярвам, че са имали наистина отделен отбор и са били силни. Тъй като в Холандия няма първенство на резервите като в Англия, големите отбори ползват друг официален професионален клуб за обиграване на младите. И Екселсиор определено в момента е този отбор за Фейеноорд. Я кажете на Аякс кой е, че не се сещам сега?

 

Ми и аз не съм сигурен обаче съм сигрунер че е или Витес Арнхем или Рода един от двата е ама кой незнам :D :confused

Link to comment
Share on other sites

абе помна че беше на някои ван дер ама......даже ако не се лъжа беше срещу Фейнорд  ;) феноменален гол беше изпълни ме от всякъде

Някой да има линк към този гол ?

Беше срещу ПСВ този гол ;) и някъде в Уареза го имаше...

Link to comment
Share on other sites

Ми и аз не съм сигурен обаче съм сигрунер че е или Витес Арнхем или Рода един от двата е ама кой незнам :D  :confused

 

Витес Арнхем и Рода Кекраде не са. Това са два от стабилните отбори. Още повече, че не се намират и толкова близо до Амстердам, което е задължително. Кекраде е на границата с Германия, а Арнхем е по-централно, но пък е голям град за стандартите на Холандия. Просто не е нормално да е който и да е от двата.

Link to comment
Share on other sites

Витес Арнхем и Рода Кекраде не са. Това са два от стабилните отбори. Още повече, че не се намират и толкова близо до Амстердам, което е задължително. Кекраде е на границата с Германия, а Арнхем е по-централно, но пък е голям град за стандартите на Холандия. Просто не е нормално да е който и да е от двата.

 

Е може и така да е,а сега се сетих че Вестрело е един от сателитие на Фейнорд,може и Ексалиор да е,защото нали Ивелин Попов го изпариха там,и беше казано че белгйския отбор е сателит на отбора,а за Аякс съм сигурен че отбора беше с жълто,а в пъра дивизия само Витес и Рода са жълти,пък и те даваха да един от двата отбора много играчи,но може и дасе бъркам

Link to comment
Share on other sites

Прав си за Витес и Рода, че са жълти, но сателитките обикновено са във втора дивизия, а не едни от силните отбори от първа...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Фейенорд...супер много ме кефеха...и още така де...но свалиха гарда за жалост!

Иначе и Спарта Ротердам ми харесват...този сезон са на първо място в по-долната дивизия :):):):) и пак ще ги гледаме в елита!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...