Jump to content
BulForum.com

ГРУПА GABANA - има ли фенове?


Kirk_H

Recommended Posts

nz ne mi se sardete oba4e minalata ve4er s priqteli otidohme na koncert na EPIZOD i predi tova sviriha gabana ili ddz tam kakvo e ...

samo zabelqzah 4e pi4ovete ot EPIZOD ne ospqha da si opravqt instromentite 20min

i prostite im pesni izpalnenie s tolkova "mnogo smisal" ...

nz na men li4no ne mi haresah osven onaq za morja ... napu6i me smqh dokato q slu6ah ... ima li ot kade da q svalq ?

:confused

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 71
  • Created
  • Last Reply
snolp,Jun 24 2005, 14:48 PM]1.....samo zabelqzah 4e pi4ovete ot EPIZOD ne ospqha da si opravqt instromentite 20min

2.....i prostite im pesni izpalnenie s tolkova "mnogo smisal" ...

1. Ами ще ти кажа защо "професионалистите" от Епизод 20 мин. не можеха да си развържат ръцете! - Защото гениалният барабанист реши, че на тази каса детска играчка ще й върви кардан - не че го използва де, ама да има!!! После реши да се изтъкне с новите бити чинели, които така оранжавееха, че ме навежда на мисълта, че освен мед и желязо друго в тях няма! Басиста изкара баса само да го видим, че има такъв, направи саунд чек, след което го прибра и взе на моржа баса! Така че не са вибовни Габана, а професионализма на "звездите" от Епизод!

2. Ти явно не си музикант, а и да ти кажа недей се опитвай да станеш - няма да ти се отдава!! Оставям на страна факта, че и професионалистите се здържат от коментари по дадено парче като го чуят един път, но се възмущавам от това противно качество на хората да плюят по нещо създадено с много труд, умения, знания и лишения, особено при положение, че те самите не са създали нищо. Освен това, което произвеждат в тоалетната!!!!

Ако пък се смяташ за някакъв сорт музикант (не дай си Боже), би ми било безкрайно интересно да чуя някое твое "творение" да видя колко "дълбок смисъл" има! Защото да се изказваш толкова самоуверено и компетентно явно си изявен и уважаван музикант. Сподели тогава твоето творчество с нас! Щото, видиш ли, Габана толкова могат пичовете - Никсъна въобще не е виждал барабани на живо, Виктор изобщо не може да пее, и най-важното има супер тих глас, Моржа и той един такъв - нищо не прави на баса - направо са трагедия! За това бих се радвал ако следващия концерт на площада бъде твой - да чуем нещо стойностно и изпълнено със съдържание. Току виж си задминал даже мега звездите "Епизод" - все пак за тях работят Ботев и Вазов. Е, леко без да знаят, но важното е че ще им е трудно да ги съдят!

А, и не търси Ода за Моржа - няма смисъл да си увреждаш изтънчения слух и вкус с такива "елементарни" песни!

Link to comment
Share on other sites

az sam muzikalen invait .. inqma smisal da mi oprekva6 mnenieto ... to nqma da se promeni ...

Kato ti haresva da slu6a6 "GABANa" slu6ai si ... ne me interesuva ... az prosto iskah da dam mnenie ... ta taq grupa ... vij 4e sa se postarali da ...

a tova 4e Epizod ... svirqt izvesni tforbi na Vazov I Botev ... az ne namiram ni6to lo6o ... daje e hubavo ...

A da kaja 4e ima6e pesni koito i na moq "iztan4en fkus" mi haresaha ...

Tazi koqto be6e za morja ... mnoo radva ... sa6to i tazi Sagapo :P

:)

Link to comment
Share on other sites

Mnogo sa si dobri ama mai im treva PR i dobur menidjer

Ili po prosto mnogo kinti mnogo mnogo kinti

puk to muzikata 6te si stava to te treva samo da si q mislqt i da ne im se nalaga da ba4kat za da prejivqvat

Apuk i v Plovdiv mnogo po trydno se izplyva za razlika ot Sofiq

Link to comment
Share on other sites

mai kaza 4e 6e svirat v starinnoto ama nqma da e blizkite 10 -15 dena

 

Пичове ходете на www.gabana-bg.com за инфо. Веднага щом нещо е сигурно го качваме в секция GIGS. Иначе най-скорошното е UNPLUGGED в МАРМАЛАД от 22:00 вход СВОБОДЕН.

 

Rock oN

 

BTW: Sandman RULES!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Mnogo sa si dobri ama mai im treva PR i dobur menidjer

Мениджър си имат и то много добър!!! Много дръпнаха от както той е стях! Имам честта да го познавам.

А иначе нататъка си прав - наистина трябва да мислят единствено за правене на музика, а не от къде да изкарат пари, но в България е тъка! А и освен това за пари им трябва спонсор, но за съжаление рока в Бг не е на мода и предпочитат да спонсорират идиоти като Д-2 и т.н.!

Link to comment
Share on other sites

идиоти като Д-2

 

научи се да казваш "според мен" ,защото Д-2 са си Д-2 и имат доста стойности неща зад себе си , нещо с което според мен Габана няма да могат да се похвалят ....

Link to comment
Share on other sites

Прав си за едно - наистина не казах според мен, но умишлено не го направих, защото не съм чул нито една добра дума за тях от който и да било, значи не е само според мен. И можеш ли да ми посочих какво точно стойностно са направили? Че барабаниста си записва барабаните на семпли, че китариста свири само с 3 акорда всичките си песни, че Дичо не може да пее? Аз лично съм присъствал на техен концерт - свириха кавър на "Утре" на Диана Експрес и на фразата "Свети с безброй, безброй лица" Дичо дава на публиката да пее, щото на него му е високо! На това ли да се възхищавам? Или на това, че ако не са Мама и Тати - няма и съседите им да ги знаят кои са. Габана до момента са постигнали това, което така наречените звезди като Д-2 са получили наготово. Само че едно ще ти кажа - "звездите" почват от там и свършват до там, а момчета като Габана не разчитат на никой и се справят сами и ще се справят за напред! Защото лесно е да имаш парички и да правиш музика, по-трудното е да постигаш всичко само благодарение на талнта, труда и упоритостта си. Но и успеха след това е по-голям и по сладък, защото знаеш неговата цена!

Аз викам да поизчакаме някоя и друга година и тогава да си поговорим какво са постигнали Габана.

Link to comment
Share on other sites

Прав си за едно - наистина не казах според мен, но умишлено не го направих, защото не съм чул нито една добра дума за тях от който и да било, значи не е само според мен. И можеш ли да ми посочих какво точно стойностно са направили? Че барабаниста си записва барабаните на семпли, че китариста свири само с 3 акорда всичките си песни, че Дичо не може да пее? Аз лично съм присъствал на техен концерт - свириха кавър на "Утре" на Диана Експрес и на фразата "Свети с безброй, безброй лица" Дичо дава на публиката да пее, щото на него му е високо! На това ли да се възхищавам? Или на това, че ако не са Мама и Тати - няма и съседите им да ги знаят кои са. Габана до момента са постигнали това, което така наречените звезди като Д-2 са получили наготово. Само че едно ще ти кажа - "звездите" почват от там и свършват до там, а момчета като Габана не разчитат на никой и се справят сами и ще се справят за напред! Защото лесно е да имаш парички и да правиш музика, по-трудното е да постигаш всичко само благодарение на талнта, труда и упоритостта си. Но и успеха след това е по-голям и по сладък, защото знаеш неговата цена!

Аз викам да поизчакаме някоя и друга година и тогава да си поговорим какво са постигнали Габана.

напълно съм съгласен , ще изчакаме ;) А за Д-2 няма да изпадаме в спор, твое право е да си имаш мнение за тях , въпреки че за китариста съм напълно съгласен !

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

След експлозивния концерт в Петното ще успокоим темпото, но запазвайки емоцията! Накратко - кафе "Старинно" и GABANA Unplugged, 02.12.05, 20:00, vxod 2 lv.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Честно казано никога не съм бил на концерт на Габана... поне 10 пъти са ме канили и все не става - или нямам никакви пари, или не съм в Пловдив или бог знае какво друго нещо ще се издъни (включително и днес ги изпуснах)... Колкото и тъпо да звучи, имам добро мнение за групата, само защото веднъж ми разправяха, че те свирели кавър на Conception, а Conception са ми много болезнена тема и харесвам почти всичко свързано с тях. Иначе досега съм признал за велика само една пловдивска група и тя е Broken Windows. Ако някой е чувал нещо за тях съм готов да се видя с него само за да му стисна ръката, защото тази група е колкото гениална, толкова и неизвестна никому... жалко че вече не съществува. Разбира се има и още една страхотна група в Пловдив - Фулмакс, където пее Тони, който аз страшно много уважавам (той е вокал и в Broken Windows). Поради пълната си откъснатост от клубния живот в Пловдив вече не знам нито кой клуб е отворен и кой-затворен, нито кой къде се изявява най-често, нито дали има нови надежди на местната рок сцена, нито нищо... обаче ако уцеля в подходящо време Габана бих ги чул най-накрая... Макар че се опасявам че вече одъртях твърде много за да харесвам една група само защото е от Пловдив, а се съмнявам Габана да се окажат велики и гениални - ако бяха такива отдавна да са се издигнали над нивото на градските клубове.

Link to comment
Share on other sites

/офф

 

е Broken windows ги помним :) помня и времето , когато свиреха... мисля си , че тогава се случваха много повече неща в пловдивския рок.

...малко носталгия ми навя даже :)

Link to comment
Share on other sites

Макар че се опасявам че вече одъртях твърде много за да харесвам една група само защото е от Пловдив, а се съмнявам Габана да се окажат велики и гениални - ако бяха такива отдавна да са се издигнали над нивото на градските клубове.

 

 

А защо първо не ги чуеш, а после да коментираш?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Следващият концерт на

GABANA ще бъде в София - "3 уши" е мястото, 24.01.06 г. е датата, вторник е денят, 22:30 ч. е началото, 3 лв. е входът.

Концертът е 3-ти за групата в този клуб - два концерта имахме през лятото на 2005 (един самостоятелен и един с Пропаганда).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

GABANA празнува 6 години от създаването си на 06.02. понеделник.По традиция ще има концерт и той ще бъде в Найлона.Началото е 21:00 ч. а вход няма да има.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...