Jump to content
BulForum.com

kyde za riba???


Recommended Posts

niakoi znae li hubavo miasto za ribolov do 15 km radius ot plovdiv, moje i plateno? izobsthto ima li redovni ribari vyv foruma?

На Кърджалийския язовир за чаушан,миналата година бяхме към средата на април и се върнахме с 20 кг риба.

Link to comment
Share on other sites

Рибари дал господ ама риболовци малко :D Аз уважавам много едно мако яазовирче тип локва намира се след Раковски на 2-3 км от града по пътя за Брезово.Има едно голямо дърво което се откроява пада ти се от дясно и на него има табела , плащаше се 4 кинта и излиза каракуда много сериозно при късмет и шаранчета до 2 кила но каракуда 100% излиза non-stop и е забавно не е само кибик.Е виж ако искаш торфей не съм аз човека който да питаш.

Link to comment
Share on other sites

Интересна темичка. :о) Обаче как все така става, че някой като иде се връща все с пълни кофи, а аз все с празни :о)

Link to comment
Share on other sites

Интересна темичка. :о) Обаче как все така става, че някой като иде се връща все с пълни кофи, а аз все с празни :о)

Споко,не си само ти,аз най-редовно се връщам валат,но ако имаш възможност да отидеш на яз.Кърджали,не я пропускай,нема се върнеш празен .

Link to comment
Share on other sites

okolo plovdiv ne moga da ti preporacham neshto po-dobro zashtoto malko sam hodil po tezi mesta. inache qzovir kardjali go znam na izust. ot nulata kadeto se vliva rekata v qzovira do pontonite nakraq. ot tam bez mn riba ne sam se vrashtal. to shte sa ili ukleiki ili skobari ili chervenoperki. sashto moga da ti preporacham reka maritsa kam harmanli i dimitrovgrad, makar che ne sam hodil tam oshte, razpravqt che mn skobari izlizali v sezonno vreme

Link to comment
Share on other sites

Ами аз ходя на един рибарник точно преди табелата на Кричим в дясно.Плаща се 1 лев за рибар,като в този лев ти влиза до 3 кг. каракуда,шарана се плаща отделно,по 3лв. килото :huh: Иначе излиза доста едра каракуда,по 700,800 гр.А шарана е от 2кг. нагоре.Има и студена биричка :beer: ,а ако искаш може да ти направят и рибката на скара :D Абе на мен ми харесва много!Стига да има кои да кара навръщане! :lol:

Link to comment
Share on other sites

За риболов днес чух нова реклама по радиото за "Дрангово". Преди време ходих редовно там ...излизаше каракуда "както навсякъде" и някое и друго 2-3 колограмово "шаранче ;) " .Последно таксата беше 3 лева......сега незнам как е.

Link to comment
Share on other sites

tova za kricjim e tochno miastoto koeto si predstaviam za dobyr ribolov kato se ima predvid che 90% ot ribata, koiato sym lowil e karakuda. niakoi hodil li e za riba na 40 izvora skoro?

Недей ходи на 40-те , ще се овалатиш. Развалили са го тоя язовир, да не говорим че и се плаща :angry1

Link to comment
Share on other sites

to samo kato vidia che marica sled 9-ti kilometyr e pylna s ribari tragediata mi e iasna... iavno nikoi ne e reshil da pravi biznes s ribolov v okolnostite na plovdiv.

Правят,правят...На излизане от Пловдив по брезовско преди Войводиново ;над Куклен на Руенското езеро също.

Link to comment
Share on other sites

В днешно време в България няма много много риба ама какво да се прави.Ходил съм по доста места и само на няколко от тях съм хващал повечко риба но като цяло слаба работа.

Иначе бих ти препоръчал Дрангово (поне преди аз като ходех там излизаше риба)

Link to comment
Share on other sites

Qzovir Dospat....

Link to comment
Share on other sites

niakoi znae li hubavo miasto za ribolov do 15 km radius ot plovdiv, moje i plateno? izobsthto ima li redovni ribari vyv foruma?

 

По-горе пише do 15 km radius ot plovdiv ,е колко такива бяха назовани??? :confused

Link to comment
Share on other sites

До Ръжево Конаре има едни дупки копани за да се вади пясък от тях ама сега са пълни с вода и има риба!!Това е някаде на наи-много 15-20 км от Пловдив така че отговаря на критерия :) Там излизат каракуди,шеранчета а зимата когато вече няма и много храна за хищните риби може да се хване и бяла рибка B)

Link to comment
Share on other sites

blagodaria na vsichki tochno za takava informacia stavashe vypros. interesuvam se do 15 km ot plovdiv zashtoto se nadiavam da stigna s baika si, no ako miastoto si stuva mnogo moje da se nameri i kola...

 

kyde e iazovir drangovo? :confused

Link to comment
Share on other sites

До Ръжево Конаре има едни дупки копани за да се вади пясък от тях ама сега са пълни с вода и има риба!!Това е някаде на наи-много 15-20 км от Пловдив така че отговаря на критерия :) Там излизат каракуди,шеранчета а зимата когато вече няма и много храна за хищните риби може да се хване и бяла рибка  B)

А там точно , на Рио (Ръжево) , викат му сепарацията на т'ва място.Ний с мъжо оттам к'ви парцали (каракуда) сме вадили.

Иначе много одим на Дуванлии (много безвкусен им е шарана :( ) и на Падарско (май така се казваше селото ).

На Оризаре рибата страда от брадавици и е гнусна , но пък излиза.

Навремето много ходихме на Момино , че free , ама там вече вода не остана , пък и миналата година мангосите издърпаха каракудяка с мрежи , мамицата им недоклатена ...

Link to comment
Share on other sites

to samo kato vidia che marica sled 9-ti kilometyr e pylna s ribari tragediata mi e iasna... iavno nikoi ne e reshil da pravi biznes s ribolov v okolnostite na plovdiv.

 

Бизнес с риба :) Явно не си ходил за риба с добра компания. Ние ходим за риба с 1 каса бира в багажника, кебапчета, пържолки, скара, пускаме въдиците и каквото хванем веднага на скарата B)

Добри места са дупките(каналите) на Марица, Пясъчник, над Куклен има едно много доволно язовирче с хубави заведения наоколо, над Тополово също има готин язовир. Язовири бол, рибари бол, важното е компанията да е на 6 :beer:

Link to comment
Share on other sites

Бизнес с риба :) Явно не си ходил за риба с добра компания. Ние ходим за риба с 1 каса бира в багажника, кебапчета, пържолки, скара, пускаме въдиците и каквото хванем веднага на скарата B)

Добри места са дупките(каналите) на Марица, Пясъчник, над Куклен има едно много доволно язовирче с хубави заведения наоколо, над Тополово също има готин язовир. Язовири бол, рибари бол, важното е компанията да е на 6  :beer:

 

АБСОЛЮТНО :beer: :moon:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Az tazi nedelq bqx na grebnata da pogledam malko i da si napravq razrodka ama nikoi ni6to ne izvadi.A uj zaribqvaxa. :confused

Moje bi sam oti6al v takova vreme kogato ne e kalvqlo li neznam :P

Link to comment
Share on other sites

Ima mnogo hubavo mqsto na 2 kilometra ot Strelci izliza edra karakuda i tuk tam nqkoi Kostur Pla6ta se 2lv i kvoto si hvanesh golqm kef daje utre sum tam PAK

 

A minalata sedmica hodih na Mechka pak 2 kinta i kvoto si hvane6 mnogo chervenoperka sredna i kifali koito mejdu drugoto i edricki ako nqkoi ima put natam da hodi na AZA na 3,5-4metra

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Да възобновим малко темичката.Миналата седмица бях в село Труд там в края на селото има едни оризарници(вани както им казвам аз),платено е 6 лв на калпал каракуда 5 кг безплатно и ако си хване6 2 6аран4ета безплатно. Казвам ако 6тот ония пусни през 2-3 седмици 10 6аран4ета и хората се кефят.

Някой ако има някаво друго инфо каде дава сега през забраната да казва.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...