Jump to content
BulForum.com

Народните танци - какво мислите?


mimi_boq

Recommended Posts

Всички пишат ,че са тренирали едно време.Сега къде могат да се тренират имам предвит искам просто да науча стъпките на някое от по-лесните хора просто за обща култура нямам по - големи амбиции но искам да ми ги покаже някой професионалист а не по сватби подпиинали "майстори на танците " да ми дават акъл - то и ученика като е пиинал = :blink: :confused :wacko: :tongue :wir :sick :zzz

Link to comment
Share on other sites

Всички пишат ,че са тренирали едно време.Сега къде могат да се тренират имам предвит искам просто да науча стъпките на някое от по-лесните хора просто за обща култура нямам по - големи амбиции но искам да ми ги покаже някой професионалист а не по сватби подпиинали "майстори на танците " да ми дават акъл - то и ученика като е пиинал =  :blink:  :confused  :wacko:  :tongue  :wir  :sick  :zzz

 

Не вярвам някъде да земат да те учат на прости хорца освен в някое даскало :blink: иначе може да се запишеш в ДНА-то там има ансамбъл ХОРО се казва в синдикалния също има но там не съм запознат има на още доста места ще питам един приятел тои тренира все още да ти кажа къде може да се запишеш да научиш това онова :rolleyes: иначе по принцип ако се запишеш в ансамбал ще те учат на цели танци ако имаш мерак, но за хорца не знам... :unsure:

 

Иначе в ансамблите има доста женско и то готино :D :woot :wub: :punk

Link to comment
Share on other sites

Всички пишат ,че са тренирали едно време.Сега къде могат да се тренират имам предвит искам просто да науча стъпките на някое от по-лесните хора просто за обща култура нямам по - големи амбиции но искам да ми ги покаже някой професионалист а не по сватби подпиинали "майстори на танците " да ми дават акъл - то и ученика като е пиинал =  :blink:  :confused  :wacko:  :tongue  :wir  :sick  :zzz

 

По-лесно ще е да намериш приятел-танцьор, който да ти покаже стъпките на хората. А ако се запишеш в някой ансамбъл, ще изискват от теб бързо да наваксаш и ще се опитат да те включат в цели танцови композиции. Основните хора се учат още първата година, но ако започваш като начинаещ, а начинаещи обикновено са деца в началното училище... А ако все пак искаш да се запознаеш по-обстойно с народните танци, тогава ще е добре и да се запишеш някъде.

Link to comment
Share on other sites

:cry :cry Кофти значи ше си остана неук нямам никакви амбиции да се занимавам сериозно и да напредвам исках просто нещо от нещо да знам.Ще си остана на варианта с пиянаите "учители".Е ми здреве...10х за отговорите.
Link to comment
Share on other sites

:cry  :cry Кофти значи ше си остана неук нямам никакви амбиции да се занимавам сериозно и да напредвам исках просто нещо от нещо да знам.Ще си остана на варианта с пиянаите "учители".Е ми здреве...10х за отговорите.

Ако искаш да научеш тва-онова питай господина си по физическо. Сигурен съм че ще ти покаже нещо за хората. Тва е от мен, мерси. :pirate

Link to comment
Share on other sites

Аз тренирам народни танци от 9 години и страшно много ги обичам! Има ли и други привърженици на този вид танци? Мислите ли, че ще се запазят в бъдеще, или постепенно ще се изгубят привържениците им?

Ако и вие тренирате народни танци, надявам се, ще ми разкажете за своя ансамбъл. Аз тренирам при ДЮФА "Елица", гр.Пазарджик... :)

 

И аз много обичам танците.Само че аз играя от 5 години :smile: Играя към танцов състав "Хебар"-Пловдив.Много се радвам като играя но от доста време не съм ходил щото бях доста болен. :(

Link to comment
Share on other sites

И аз много обичам танците.Само че аз играя от 5 години  :smile: Играя към танцов състав "Хебар"-Пловдив.Много се радвам като играя но от доста време не съм ходил щото бях доста болен.  :(

Важното е да продължиш, ако се чувстваш добре! Трябва да запазим българското в нас :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

аз съм в хореографска паралелка до тази година не харесвах народните танци но като се гледам в огледалото как денса се кефя много

Link to comment
Share on other sites

Аз по едно време тренирах народни танци но само бягах от уроците!!Да ме пита човек защо ли съм го правил!!Толкова ми е бил акъла :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

  • 10 years later...

Аз съм играла народни танци до 4ти клас в ансамбъл "Матевски"(Димитър Матевски" в Тракия)И много ми се огрозниха тия танци,не заради друго а заради хореографа ни.Тая жена ни малтретираше меко казано!1.ни удряше по гърбовете за да се изправяме....ама само как удряшеее....2.като събирахме пари за носиите за представленията и като се бавехме с парите(все пак бяхме лапета и се случваше да ги забравим) ни казваше че сме социално слаби,че наште са нямали пари и подобни.Постоянно ни казваше че сме се влачели като 90 годишни баби,като не разберем нещо сме били тъпи....и е такива глупости.А на всичкото отгоре и пишеше някви нещастни 2ки и 3ки....и тва при положение че сме малки и по всичко имаме 6-ци и само тва ни интересува.

М-ду другото щяха да я махат от даскалото щото много деца се бяха оплакали на родителите си и ходихме до директора,ама нищо не стана....Само дето след като баща ми я заплаши ,че ще накара някой циганин да и счупи крака някоя вечер,започна да се държи малко по-мило с мен

 

Иначе и аз смятам,че народните танци трябва да се запазят,но не мисля че това ще стане https://www.bulforum.com/public/style_emoticons/#EMO_DIR#/sad.gif ..

vij az syshto tancuvam tam v nachaloto i pri men beshe taka na men mi za she via shamar edno momiche go skubaha no s vremeto horeografkata se promeni sega e mn po mila I e odovolstvie da tancuvam tam imam predvid che nikoga ne biva da se otkazvame zaradi podobni neshta

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...