Jump to content
BulForum.com

купувам Калкулатор


Recommended Posts

Давайте оферти за многофункционален калкулатор (от тези със логаритъм,снус,косинус и т.н.)

Ами трябва да проверя някъде бях забутал един с много копчета...по памет си спомням, че имаше не само синусите и котангенсите, но и доста други работи....двоични, шестнайстични и др. системи и т.н.....не се занимавам с математика и не ми трябва....ако го намеря за 5 лв. е твой :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

затворих http://www.warez.ru/invision/index.php?showtopic=27372

 

хубавите калкулатори (от как учих висша математика и електротехника преди десетилетки) не трябваше ли да имат комплексни числа ? :-)

Link to comment
Share on other sites

затворих http://www.warez.ru/invision/index.php?showtopic=27372

 

хубавите калкулатори (от как учих висша математика и електротехника преди десетилетки) не трябваше ли да имат комплексни числа ? :-)

Аз работя в съвсем друга област и за мен терминът "комплексни числа" е много, ама много 'чужда' дума (да не кажа чак 'мръсна' :P ). А иначе бях писал на момчето, но тъй като не ми отговори, приключих темата. Не знам моята дали има "комплексни числа" но мога да 'copy/paste' някои от наименованията над/под бутончетата й - по-интелигентните от мен, дето знаят повече от синус, косинус и котангенс със сигурност ще разберат за какво служат:

 

- hyp / arc hyp

- sin / sin-1

-cos / cos-1

- tan / tan-1

- ->DEG / ->D.MS

- In / ex

- log / 10x

- n!

- cplx

- ->re

- ->xy

- x2 / 1/x

- EXP

- RND

- DATA CD

 

....после следват неща, дето няма как да ги напиша - много букви от гръцката азбука ; пи ; разни операции с корени (не само квадратни :P ) ; май някакви операции с уравнения ; преобразуване в различни бройни системи ; ...абе.....все неща далече от мен... :blink:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...