Jump to content
BulForum.com

Network Problem


aXe

Recommended Posts

imam edin goljam problem s mrezata

poneze imam 2 LAN karti (ednata za lan, a drugata za interet)

i saotwetno 2 IP adresa (bez da broim 127.0.0.1)

ta problema mi v tova 4e edinija IP adres go priema kato default i poveceto programi ispolzvat nego

Njakoj znae li kak da naprava drugija IP adress da bade ispolzvan po default

 

 

PS: HELP :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Godfather kak stava tova

Link to comment
Share on other sites

Godfather kak stava tova

Control Panel -> Network Connections -> Properties na "Local Area Connection" ili kakto tam e imenuvana -> Properties na TCP/IP - ima pozicia za Default Gateway. Triabva da mu znaesh IP adresa i da go vavedesh.

Stava i skomandata:

route add 0.0.0.0 mask 0.0.0.0 x.x.x.x

v Command Prompt prozorec, kadeto x.x.x.x e adresa na default gateway.

Ako v lokalnata mreja polzvash DHCP, togava triabva da se konfigurira DHCP servera.

Link to comment
Share on other sites

Godfather и аз имам същия проблем ма мисля че няма да ми погне това дето го предлагаш ти. Ако на локалната мрежа сложа някъв default gateway интернета спира. Аз ползвам модема по USB и ПЦ-то ми го намира като ланка (тоест стават 2 с локалната).На локалната слагам статично ИП 192.168.0.1 например. И шарвам евроком конекцията например за друг потребител които слага моито ИП за default gateway за да има и тои нет.Проблема обаче е че програмите които използвам по локал (LanChat и др.) разбират модема за локал и прихващат неговото ИП и се буркат жестоко.На сървър 2003 съм ,дай няква идея да кава на тъпото ПЦ че лана ми е дефълт например :angry1

Link to comment
Share on other sites

Godfather и аз имам същия проблем ...

Това е нещо друго, или поне от първия пост съм разбрал за друг проблем с default gateway.

Сега, за да стават работите нормално в локалната мрежа, всички трябва да са с адреси от тази мрежа, а именно 192.168.0.х и с маска 255.255.255.0. Тогава не трябва да има проблеми с работата в локалната мрежа. Единствено може да се появи проблем с разрешаването на win имената, който може да се оправи или с инсталирането на WINS server (понеже нали имаш server 2003 ;) ) или да се направят ръчно lmhosts съответсвията (IP adress name). Този файл се намира в C:\WINDOWS\system32\drivers\etc и нормално има разширение .sam, което трябва да се махне. Но това ти трябва само ако използваш win имена. Ако работиш само с IP адреси в локалната мрежа, не трябва да има никакъв проблем, ако всички са конфигурирани с такива адреси и маски в мрежата.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...