Jump to content
BulForum.com

kak da naprvim peering s nqkolko internet servera


snake

Recommended Posts

reshih da zapitam horata koito razbirat ot tezi nachini kak moje da se napravq primerno davam primer da se vurza eno pc s evrocom.net tva ediniq dostavchik i po specialno wareza

drugiq e netvisio.net tretiq e itdnet tretiq e langame i darechem da vurzem edna chiniq kum skyvision kak moge da stane tova kato imam edin ip adres realen ip

koito se visda ot vunka i moje da se slojat vsqkakvi vidove servera {ftp,http,pop3 i dr,}

darechem che kum evrocom.net se vurza chrez kabelen modem sus skorost 3mbita /s

kum visioto si vzema naeta liniq 2,3mb

kum itd chrez radiomodem

a puk kum langame chrez lanmreja

a drugiq e btc naeta liniq

 

taka tuk sum dal prosto edin primer ne pravq reklama na nikoi ot tezi dostavchici mojebi samo na warez.ru

kazete kakva os ste trqbva da izpolzvam i kakvi prava ste trqbva da mi dadat dadenite dostavchici

 

kkoito e naqsno kak se pravi tova da pishe po vuprosa ste sum mnogo blagodaren ako otgoorite mnpgp qsnotochno i podrobno

blagodarq vi predvaritelno za pomosta

Link to comment
Share on other sites

Виж сега приятел, тия неща не стават току-тъй с един туториал и хайде - готово. Не искам да те отчайвам, ама за тая работа или трябва да прочетеш два тона документация, или да си платиш на някой вещ в занята, щото тия неща едва ли някой ще ти направи за без пари.

За най-елементарния вариант (в който не виждам смисъл): едно потребителско PC, просто сменяш IP адресите и се връзваш към отделния доставчик.

Ако искаш да видиш за какво става въпрос (при положение, че се използва Linux като платформа за рутер): ето ти един туториал.

Link to comment
Share on other sites

И защо ще е толкова трудно просто да конфигурираш няколко интерфейса с различните ИСП-та и да си поиграеш с routing table-а.

Link to comment
Share on other sites

И защо ще е толкова трудно просто да конфигурираш няколко интерфейса с различните ИСП-та и да си поиграеш с routing table-а.

Да, ако използваш връзката към Евроком само за достъп до warez.ru и тази към Визио само за free.evro.net. Да, ама ако искаш да балансираш интернет трафика по двете линии, кажи ми как ще стане само с играта с routing table-а :rolleyes:

Защо ще ми трябва да плащам само за достъпа до два сървъра, пък били те и фрашкани с warez :confused

Link to comment
Share on other sites

ami ne samo za dostup do warez survarite a do sami qnet stava vupros za optimizaciq i po dobra vruzka i skorost estestveno do razlichni surveri

ediniq smisul e po burz download do bgpeering i vunshniq da se sumirat traficite na nqkolkoto dostavchika koito te ti davat primerno do download.com i da poluchish po golqma skorost i da svalqsh i da brauzvash s po golqma skorost

drugiq smisul e da imash rezervna liniq ako ediniq dostavchik se skapi a ne daq vkluchvash togava kogato ostanesh bez net

taka che ako znaete kak stava pishete

Link to comment
Share on other sites

Ето точно за тези неща говорех и аз. Това се прави със сериозен рутер (Cisco, или unix машина със специфичен рутиращ и load-balancing софтуер и настройки).

Link to comment
Share on other sites

Много голям залък дали ще го преглътнете????

То ако всеки знаеше и можеше досега да българия да е останала без жители. В Германия за тази цел използват сървъри (давам пример, който е от тази година, каза ми го един приятел, който с който съм израснал и случайно ги потдържа) на 4х3-4 GHz е и аз се учудих на тези числа ама има скрииншотове с по 16 Gb рам и това са работни станции управлявани от Соларис(операционната система). С допълнителен софтуер няколко от тези компютри в скоби имат връзка с околния свят в случая доставчици от порядъка на 3-4 MB и това е на един доставчик а те са 3.

 

Е какво искаше да направиш???

А дали ти трябва такав кеф(главоболие)???

 

Успех, ако искаш прети едно писмо на Орбител може да ти върнат с отговора.... току виж си им взел хляба.....

Link to comment
Share on other sites

kato gledam vaste obesneniq na vuprosa na choveka mai n moje da stane v domashni usloviq

s nqkoq distribucia na linux ili unix

 

stoto az si mislq che moje i da stane s linux

 

 

taka che ako nqkoi znae kak stava da pishe stoto i men me zaintriguva az si mislq che ako daden dostavchik ti dade dori i po dial -up spesialen akaunt s drugi privilegii primerno za ip adresa da si slagash kakuv to si iskash i getwaaay sustiq mislq che ste stane s linux mashinaa

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
reshih da zapitam horata koito razbirat ot tezi nachini kak moje da se napravq primerno davam primer da se vurza eno pc s evrocom.net tva ediniq dostavchik i po specialno wareza

drugiq e netvisio.net tretiq e itdnet tretiq e langame i darechem da vurzem edna chiniq kum skyvision kak moge da stane tova kato imam edin ip adres realen ip

koito se visda ot vunka i moje da se slojat vsqkakvi vidove servera {ftp,http,pop3 i dr,}

darechem che kum evrocom.net se vurza chrez kabelen modem sus skorost 3mbita /s

kum visioto si vzema naeta liniq 2,3mb

kum itd chrez radiomodem

a puk kum langame chrez lanmreja

a drugiq e btc naeta liniq

emi za da go napravi6 tova 6te ti trebva 1 ma6inka s linux/bsd/windows (kvoto si izbere6). Na taq ma6inka trebva da sloji6 po 1 LAN-ka za vrazkata kam seki dostav4ik (1 za evrocom, 1 za langame...). Vseko dostav4ik 6ti dade op 1 IP za negovata si mreja. Kato nastroi6 na sqka LAN-ka saotvetnoto IP i si varje6 modemite i drugite gluposti si slaga6 1 ROUTING daemon i si nastrouva6 routing tables (kak da go napravi6 moje6 da pro4ete6 v saotvetnata dokumentaciq). Po vaprosa sas services LANGAME dokolkoto znam imat filtri, evrocom sa6to ( taka 4e ot vanka nikoi nqma da moje da ti accessva ftp/http/.../ ako sa na default portovete) . emi tva e mislq, 4eti , u4i se . jelaq ti uspeh :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

emi za nastroivane na routing tables:

route ( za windows, bsd; za linux ne sam siguren,ama trebva da e sa6tiq)

 

routing daemon:

routed (bsd, linux)

winroute (windows 98; za XP , 2000 i NT trebva da ima nqkav vav samata OS ama nz )

 

za balansirane na trafika , razpredelaneto mu se nari4a SHAPING :

shaperd (linux)

ipfw (bsd)

 

nastroiki na firewall-a:

iptables (linux)

ipchains (linux)

ipfw (bsd)

 

 

samo 4e tova deto iska6 da go napravi6 ne e mnogo prosta rabota. 6te ti se naloji da iz4ete6 1 ton prostotii : 6to e tova mreja, routing tables, routing protocols.

1 savet: napravi go na linux ili bsd, window-sa ne e dobra ideq poradi mnogoto si BUG-ove, puk i nqma mnogo dokumentaciq za windows.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...