Jump to content
BulForum.com

Как да сваля снимано с камера Panasonic nv-gs11


hi6nika_pz

Recommended Posts

Как да кача kато клипче сниманото с камера Panasonic nv-gs11!Сварва се през УСБ-то има някав софтуер качих го ама само снимки мога да правя и то от Луиндолса :bgrin: Икам да си кача всичко снимано! Камерата снима на МИНИ ДВ касети!ПОМОГНЕТЕ! :confused

Link to comment
Share on other sites

Значи задай си отново въпроса.Ама го оформи хубаво, защото грам не разбрах за какво ми говориш.Ако мога после ще ти помогна.

Link to comment
Share on other sites

ОК-разполагам с камера,която снима на мини ДВ касети!Искам да си кача от касетата на компютъра всичко,което е заснето :angry1 !амам Юсб кабел,с-видео ама нямам тв тунер!Та наи-важното е дали мога през ЮСБ-то да запиша всичко не компа?Като ги сваржа ми излиза в my computer че има вразка с ЮСБ,вийдам всичко което варси по камерата и мога да си правя само снимки и мн лошо качество и на малак екран при това :bgrin: !Поне ако не мога да го кача като филм по хубави снимки да правя! :D !Ако можеш помогни! :love

Link to comment
Share on other sites

Значи зада си ги свалиш предполагам си инсталнал USB Drivers.Като гледам щом го намира като устройство явно може.После почти всички камери снимат с резолюция 320х200, за това и качеството е адски в г**а.Попринцип обаче не е нормално да ти снима и снимките в кофти качество.И да те питам и тях ли ги качва на тая DV касета или си ги слага в Memory-то на самата камера.Защото ако е така ще можеш да дърпаш само снимките.А за клиповете, или ще ти остават на такива касети.Или чрез програма ще успееш да ги прехвърлиш нa HDD-то. Предполагам имаш диск с drivers,software дето ти върви към камерата. Инсталирай всичко и поразрови.Значи аз преди на един приятел камерата така оправих.Само със software ги гледаше.Ест, че можеше и да ги качва, но първо програмата им правише някакъв друг формат.Нещо от рода mpeg. За това поразгледай какво са ти дали и кажи.ПО на татък може да помогна с нещо ако имаш нужда.

 

Айде успех и дано стане работата.

Link to comment
Share on other sites

Темата май е повече за хардуер,ама карай да върви. :)

Виж дали са ти наред настройките на камерата и драйверите за ЮСБ на компа.

Виж също така и в програмата която ползваш за камерата,дали няма някакви сбъркани настройки.

Link to comment
Share on other sites

През USB не могат да се свалят клипове...поне на моята камера.Купих си FireWire и проблема се оправи.Снимките се снимат от камерата,логично е да са с кофти качество.Вероятно камерата ти снима на 400 000 пискела или на 800 000.

Link to comment
Share on other sites

През USB не могат да се свалят клипове...поне на моята камера.Купих си FireWire и проблема се оправи.Снимките се снимат от камерата,логично е да са с кофти качество.Вероятно камерата ти снима на 400 000 пискела или на 800 000.

 

Значи да те поправя.Прав си че не могат ама директно не могат да се запишат.Както например ми е на апарата.Открива го като устройство и после само ги копираш.Не е така... Клиповете се обработват първо със software. И тогава предполагам си има опция от рода Save As... И ще го запише.А за качеството.Найстина си прав отвратително и на снимките и на видеото.Просто е под сякаква критика.Ама все пак това не е професионална камера.И стават и такива работи.На правена е с любителска цел.

Link to comment
Share on other sites

Аз имам една камера Панасоник дето баща ми я донесе преди една година от Америка,само че тя записва на mini DVD.Имам един диск със софтуер, на който има USB драйвери и 2-3 програмки за обработка на видеото.През USB-to като хвърля файловете директно на харда ми ги прави в някакви непознати формати.Трябва или да ги прехвърлиш през една от програмите(там си има опция send to HDD) и тя ти ги прави в .mpg или тоя непознатия формат да го отвориш с друга програма от диска, за да ти го разпознае.Ама предполагам при теб е по-различен софтуера,така че потърси в него.

Link to comment
Share on other sites

Liverpool`Fan`1,естествено,че не могат директно,но и по принцип не може.С камерата си ми върви софт и през него изибрам фреймрейт,кодек и т.н.USB 2.0 просто е прекалено бавен и ако искаш да сваляш в DV формат (11Мб/с мисля че беше) е просто невъжможно.USB си служи само за трансфер на снимки,а повечето камери си поддържат FireWire.

Колкото до "отвратителното качество" на снимките и видеото,то те са такива само на монитора,но на ТВ-то си изглеждат страхотно ;).

Link to comment
Share on other sites

Hora, ako ne ste sigurni, nedeite da obrkvate choveka. :)

 

Hi6nika: MiniDV kamerite snimat [klipcheta] vyv digitalen [MPEG2] format . Rezoluciija zavisi ot standarda [PAL/NTSC] - beshe kym 720x576 za PAL mislja.

 

Za prehvrljane kym PC ti trjabva FireWire[iEEE1394] kabel i FireWire adapter na PC. Konektora e vyv dva vida: 4 pina i 6 pina [kym kamera e (pochti?) vinagi 4 pina] taka che vnimavaj kogato kupuvash.

 

Firewire imat pochti vsichki novi notebook-ci i po novite motherboards ot po visokija klas. Ako njamash - ima PCI karti koito su ot porjadyka na 20-30$.

 

Za prehvrljane na PC ti trjabva i software - ako si sys XP i Movie Maker shte ti svyrshi rabota. Ako ne, pogledni foruma - imashe tema za software ot toja rod predi mesec-dva.

 

Syshtiat software go polzvash za da napravish ishodnijat klip [sled editing itn] - njakoi pozvoljavat direktno export vyv DivX [Movie Maker kolko si spomnjam mozhe samo vyv M$ formati].

 

Posledniat syvet - trjabva ti dosta mesto na disk za taja rabota: nekompresirano video ot edna kaseta e njakyde kym 30 GB.

 

Taka... Nadjavam se che sym ti pomognal. Ako iskash da nauchish poveche po vyprosa - imashe edin hubav dokument - na Adobe maj beshe: pusni edin search na Google za "DV Primer".

 

Uspeh!

Link to comment
Share on other sites

Че какво не казахме ние от това което ти каза!?

 

По-скоро ти си го заблудил,FireWire-a струва 30-ина лева.Софт-а предполагам му върви с камерата,а ако не е така има 100 пъти по-добри програми от Movie Maker - Premiere,Pinnacle и т.н.Това некомпресирано видео не върши работа на никой.Най-добре е да се сваля компресирано директно.

Link to comment
Share on other sites

Че какво не казахме ние от това което ти каза!?

Zabeleshka mi beshe poveche za tova koeto Liverpool go kaza, ama karaj :)

 

По-скоро ти си го заблудил,FireWire-a струва 30-ина лева.

 

ima PCI karti koito su ot porjadyka na 20-30$

1$ = 1.48 Lv => 20$ = 29.6 Lv :D

 

Софт-а предполагам му върви с камерата

Neshto se symnjavam... Az sym na tretata mi Panasonic kamera sega i nito edna njamashe ni pomen ot software. Ne znam za NV-GS11 - ama mnooogoo se symnjavam...

а ако не е така има 100 пъти по-добри програми от Movie Maker - Premiere,Pinnacle и т.н.

 

Az mu syvetvah prosto i byrzo reshenie - prosto da hvane osnovite po byrzo. Sled tova veche ima vreme da opitva po profesionalni reshenia. Struvashe mi se che byrzina e prioritet...

 

A za Premiere... Pogledni pak pyrvia post... Ne mislish li che Premiere e malko prekaleno za nachinaesht? :)

Link to comment
Share on other sites

20-30$ - много относително го каза :P .А WMM няма да му послужи,защото е прекалено ограничена от към настойка.Премиер-а си има много функции и никой не е казал,че трябва да се ползват всички,така че е мисля,че не е прекалено ;).

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...