Jump to content
BulForum.com

CPU temperature


maddrum

Recommended Posts

Mozesh da polzvash utiliti-to, koeto bi triabvalo da imash na CD-to sas dunoto. Ako li puk niamash takova, idi na saita na proizvoditelia i si drapni, bi triabvalo da ima. Ako chak pak tolkova ne te kefi tova utiliti mai po-dobria variant (ot dosega posochenite) e Hardware Monitor .

Link to comment
Share on other sites

DonRamon, kakav ti e CPU-to? AMD ili Intel?

Spored men ednate temperatura (po-visokata) e tazi na samoto iadro na CPU-to, a drugata (po-niskata) e tazi na CPU-to otvun. Predpolagam che BIOS-a ti ti dava temperaturata na iadroto, koiato e malko po-visochka.

Link to comment
Share on other sites

mercim na vsi4ki za predlojeniqta

sega si svalqm sandra professional da vidim i tq kakvo 6te pokaje po varposa s temeraturata. Ina4e sega mi e okolo 62 gradusa. Za Athlon smqtam e normalno...

ili gre6a:)))

Link to comment
Share on other sites

Pi4ove, az zabih na monitora, kogato vidyah, 4e Hardware monitor-a pokazva slednoto: Mainboard - 53.0C, CPU1 - 45.0C, CPU2 - 81.0C!!!!!

Kak vi se struva - kato "Sahara" ? :sayjin

Normalno li e za AMD Athlon 1GHz? I kakvo e CPU1 i CPU2?

Link to comment
Share on other sites

I kakvo e CPU1 i CPU2?

ami chipa na dunoto ti koito meri temperaturata moje da meri 3 (ima 3 whoda) i ot tiah nai-weroiatno samo 2 se polzwat - edinia za temp na CPU i drugia za temp na case-to (izkaran e datchika na powurhnostta na dunoto niakade blizo do chipa deto meri ili do bateriata na biosa. tozi whod deto ne e swurzan nikade moje da si pokazwa kwito si iska rezultati.

sluchwa se ako programkata s koiato si gledash temperaturite ne poddurja tochno twoeto duno i neznae koia temperatura koia e, da pokzwa greshno.

Spored men (DonRamon towa otgowaria i na twoia wupros) pokazaniata w bios-a sa nai-werni shtoto wse pak tezi deto sa prawili dunoto nai-dobre si znaiat kam koi whod na chipa kwo sa wurzali i ewentualno ako se e prawilo calibracia na datchika i se okazalo che primerno meri s 5 gradusa poweche, moje da sa naprawili software-no w bios-a da se wadiat tezi 5 gradusa ot pokazaniata predi da se pokaje temperaturata. A puk programki ot roda na hmonitor chetat naprawo monitoring chipa i takiwa calibracii ne prawiat (makar che moje da wuwedesh otmestwane, ako znaesh kolko e).

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...