Jump to content
BulForum.com

Recommended Posts

Spri vsi4ko koeto raboti background na ma6inata...

Principno ne sam gamer, no ako i tova ne pomogne vij si

nastroikite na samata igra - poigrai si s tiah, poniakoga pomaga.

Kakvo to4no pravi ma6inata - zavisva ili se restartira?

Sounda pravi li problemi predi tova, kartinata nasi4a li...

Dai malko pove4e podrobnosti...

 

~peace~

Link to comment
Share on other sites

az puk sum po4ti siguren 4e problema e hardwaren

 

ako e zapo4nal da se restartira s zatoplqne na vremeto moje probloema da ti e nedobro ohlajdane

otvori sikutiqta i vij dali 6te se promeni ne6to, ako ima6 vuzmojnost sloji i po hubav fan na socketa, ako ti stugne kuraja moje da smeni6 i pastata m/u radiatora i cpu-to

Link to comment
Share on other sites

Vazmoznostite sa mnogo.

Eto oste edno predpolozenie - kofti driveri na videoto naprimer.

Ako e ot pregriavane, pochisti ventilatora na CPU-to sas edna prahosmukachka. Moze da ima efekt. Ako ne pomogne, premini kam reshenieto, koeto predlaga TQ_.

Link to comment
Share on other sites

Na4i sy6tiq problem imah ot nedobro ohlajdane na to4no sy6tata video karta. Pogledni pregrqva li ti videoto i ako pregrqva nqma nujda da ti kazvam kakvo da pravi6 mislq :D Ot driveri na videoto e malko sme6no da se restartira na vsqka igra kompa. Ako sa driveri moe da se restartira kogato si iska ne samo pri igrane. Tova koeto ti prepory4va TQ vaji s pylna sila. Enjoy.

Link to comment
Share on other sites

Svali si kapaka na kutiqta i vklu4i edin ventilator primerno koito puskate iz vas v staite sloji go do

otvoreniq kapak i go izreji na nai barzoto koeto moje da duha opitai da igrae6 ako ti se restartira

zna4i ne e temperaturata a ako poigrae6 po dalgo vreme ot obiknoveno trqbva da smeni6 coolera.

Link to comment
Share on other sites

V takav sluchai drastichnata miarka e slednata:

1. Smeniash radiatora sas meden ili pone sas po-goliam ot nalichnia

2. Slagash po-goliam ventilator

 

I si gotov! Ako iskash moze da si vzemesh ot Reset ventilator Cooler Master sas potenciometur, koito varvi sas ne mnogo losh radiator (s medna podlozka) i pasta. Taka mozesh da si regulirash i oborotite na ventilatora za da ne ti e mnogo shumno PC-to, a kato e po-studeno vremeto mozesh da gi namalish.

V momenta sam s takav ventilator i meden radiator i rabotia na nai-niskite oboroti, makar che CPU-to mi e overkloknato.

Link to comment
Share on other sites

DonRamon tova pomaga igrach 2 chasa bez  da zabie.koi cooler trqbva da smenqm? na videcartata li?

Na protzesora mislq 4e na videoto nqma smisal da smenq6 ventilatora no ako ti zabiva i sled tova

zna4i trqbva da smeni6 i na videoto no mislq 4e shte mine6 samo s tozi na protzesora i ne se stiskai

kupi si hubav ventilator za6toto tova e mnogo vajno tozi koito ti e prepora4al fon_tomov e dobar :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

i kato vzima6 ventilatora otidi na pravo s PC-to da ti go montirat za6toto ste ti go slojat kakto

trqbva s termo pasta kakto si mu e reda 6te dadesh 15-tina leva no nqma da nqma da ima6

problemi mi tva e nadqvam se 4e sam ti pomognal !!! :punk :punk :punk

Link to comment
Share on other sites

Ne razbrah kakvo ti e dynoto, no za da ima6 nqkakva orientaciq pogledni vyv biosa trqbva da ima6 nqkade PC HEALTH STATUS. Tam pi6e temperaturite na CPU-to i na sistemata. Na4i ot tam moje6 da se orientira6 dali ohlajdaneto na CPUto ti kuca ili ohlajdaneto na videoto. A za6to ne i ohlajdaneto na chipseta makar vsi4ki da go propuskate tuka. Ta Probvai da poigrae6 pak na zatvorena kutiq i sled kato ti zabie vlez vednaga v biosa i vij temperaturata na CPU-to. Ako e v normite zna4i ne e problema v nego. Sled zabivaneto i restarta dokato vlezne6 v biosa da padne nai-mnogo 2-3 gradusa, no tova nqma zna4enie 6te se orientira6 vednaga za kakvo ide re4. Ta probvai tezi raboti predi da trygne6 da pylni6 gu6ata na skapanqcite ot Reset Computers :D

Link to comment
Share on other sites

instaliral sum edna programa Speedfan tq sledi temperturata na procesora postqnno.Teperturata na procesora ne se kachva poveche ot 46 gradusa.Misq che tova e v normata za moq procesor.Taka che problema mai idva ot video cartata . Moga li da i smena neiniq vetilator?

Link to comment
Share on other sites

Ami razbira se 4e moje6 no po dobre pomisli za radiator po dobre. Na4i potyrsi po firmite ohlajdane za videokarta s ventilatora napravo. Za6toto tuka v zalata teq TNT2Pro-ta kato gi gledam sa s mnogo mizerni radiator4eta i mi se e nalagalo da smenq edno dve ot tqh imenno po sy6tata pri4ina kato tvoqta :) To bahti 1mm radiator to za ni6to ne stava. Taka 4e razgledai za po golqmo radiator4e i ventilator4e :) Btw kato trygva6 da tyrsi6 vzemi si videokartata s tebe za da proveri6 dali novoto ohlajdane 6te stane na tvoito video ;) Da ne se okaje6 4e si kupil ohlajdane a to da ne stava na kartata :)

 

P.S. Temperaturata na CPU-to ti e napylno normalna i vyv normite taka 4e problema ne e v CPU-to qvno ;)

Link to comment
Share on other sites

Abe stiga ve4e s toq nadriskan Reset veeee. Bahti typata firma. Pi4 svali si videokartata i idi v nqkoq svqstna firma da ti slojat ohlajdaneto. Ako ne znae6 kade srqda sutrinta sym v Plovdiv moga da ti pomogna ako tolkova nqma kade da ide6. Nameri me v irc da se razbereme. #evrocom.net vyv server irc.evrocom.net. Btw zaka4aneto na vyprosnoto ohlajdane stava s termopasta fon_tomov. Koqto termopasta kato pozagree zalepq dostaty4no zdravo i plytno za 4ipa.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...