Jump to content
BulForum.com

Търся някой ПРО да модне на vga карта


Recommended Posts

Картата ми е MSI RX9800PRO-TD128SP. Бях си поръчал: http://www.msicomputer.com/product/p_spec....TD128&class=vga

но ми пратиха: http://www.msicomputer.com/product/p_spec....128SP&class=vga

защото я нямаха в наличност. Кртата е с r360 (проверено) ядро и hynix памет.

Инфо може да се намери на: http://www.rojakpot.com/default.aspx?locat...&var1=92&var2=2

Нямам никакъв опит с модване. Дори не можах да намеря подходящ VGA fan. Не знам и къде да търся. Както пише в GUIDE-а смяната на кулера е ЗАДЪЛЖИТЕЛНА. Картата не съм я пускал дори защото няма топлопроводяща паста (изтрих я за да видя дали ядрото е 360).

С две думи търся някой който да се погрижи за снабдяването на частите и самия мод + флашване на ядрото.

Плащам за успешно свършена работа.

Има ли заинтересовани?

Link to comment
Share on other sites

Ядрото можеше да го видиш и по много по-прост начин без да махаш радиатора :P , но все пак се радвай, че е R360, щото мойта излезе с R350, но и така съм си доволен. И не съжалявай за тази дето си поръчал, понеже твойта е малко по-хубава. :) Всъщност между двете няма почти никаква разлика, като изключим дизайна и включения софтуер. А казах почти, понеже (както може би си прочел и там) онази дето си я бил поръчал е с "cheaper capacitors", което не е много добре. И освен това не можеш да я флашнеш с XT биос, а само с Medion XXL....абе....крива работа - радвай се, че са нямали в наличност. ;)

Btw, hynix-a с 2.8 ns ли е?

 

П.П. Отсега да ти кажа, че няма да се наема да правя мод на твоята, понеже има някакъв минимален риск и ако стане нещо не ми се плащат $200+, но пък във форума има доста 'учени' момчета, които биха ти свършили работата.

Офтопик: Между другото моята нищо, че не е с R360 - пак ще й правя мод и то какъв.....ще й сменям охлаждането с половин килограмов радиатор с медно дъно и голям "Евъркуул" с променливи обороти (от Р4) :D

Link to comment
Share on other sites

Отсега да ти кажа, че няма да се наема да правя мод на твоята, понеже има някакъв минимален риск и ако стане нещо не ми се плащат $200

 

Не търся отговорност а и не мога да го направя. Просто търся някой с опит зад себе си който знае какво прави. А и картата не съм я пускал и не знам дали работи изобщо. За паметта не знам но ще сложа снимки.

 

Снимки

Link to comment
Share on other sites

Не си трови живота за +10% в производителността, клокни я умерено с това охлаждане и играй на воля. Картата и без това не е лоша. Ако се откажеш от сериозен мод се обади да ти дам бяла силиконова паста за чипа.

Link to comment
Share on other sites

Ами той човекът е почти на половината, понеже вече е разкачил охлаждането, а и със сигурност ще си архивира оригиналния биос.....и ако стане фал - с една PCI за 5 лв. ще може да си оправи бакиите. Ама той си решава все пак....ако е маниак като мен - аз със сигурност щях да я флашна...ей така...заради идеята. :P

А между другото zmeikov, паметта ти е 2.8ns - добре е, щото имаше едни с 3.3ns(ама май беше Samsung) - тогава ставаше лошо.

Link to comment
Share on other sites

То флашването е най-лесната част. За самия хардуерен мод става въпрос. Питах на 1-2 места не можах да намеря подходящ кулер. Търся някой който може да намери чарковете и да ги монтира.

Link to comment
Share on other sites

какво имаш впредвид по хардуерен мод ?

волт-мод или инсталацията на охлаждане ?

бих ти препоръчал ZALMAN ZM80D-HP :D

Link to comment
Share on other sites

Само инсталация на охлаждането (ядрото и паметта) а и намиране на подходящо такова. Флашването и аз мога да го направя макар, че не съм се пробвал до сега.

Link to comment
Share on other sites

[bump]

Няма ли хардуерни ентусиасти в Пловдив? Само ми кажете тогаз от къде мога да си купя подходящо охлаждане и сам ще се пробвам.

[/bump]

Link to comment
Share on other sites

[bump]

Няма ли хардуерни ентусиасти в Пловдив? Само ми кажете тогаз от къде мога да си купя подходящо охлаждане и сам ще се пробвам.

[/bump]

Ами виж това, всякак е по-добро от оригиналното на 9800 Pro.

Link to comment
Share on other sites

mission complete

Graphics Processor Properties

Video Adapter ATI Radeon 9800 XT (R360)

GPU Code Name R360

PCI Device 1002 / 4E4A

Transistors 117 million

Process Technology 0.15u

Bus Type AGP

Memory Size 128 MB

GPU Clock 412 MHz

RAMDAC Clock 400 MHz

Pixel Pipelines 8

TMU Per Pipeline 1

Vertex Shaders 4  (v2.0)

Pixel Shaders 1  (v2.0)

DirectX Hardware Support DirectX v9.0

Pixel Fillrate 3296 MPixel/s

Texel Fillrate 3296 MTexel/s

 

Memory Bus Properties

Bus Type DDR

Bus Width 256-bit

Real Clock 364 MHz (DDR)

Effective Clock 728 MHz

Bandwidth 23296 MB/s

 

Graphics Processor Manufacturer

Company Name ATI Technologies Inc.

Product Information http://www.ati.com/products/home-office.html

Driver Download http://www.ati.com/support/driver.html

 

close.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...