Jump to content
BulForum.com

След overclock


Recommended Posts

Ми изчезва звука и немога да го върна. :confused

Т.е. не разпознава аудио картата която е OnBoard :confused

Това пък защо? :confused

от 2.4 на 2.6 и изчезва , а PCto си върви добре?

На 2.9 същата работа :(

 

Кажете мнения?

Link to comment
Share on other sites

Ми изчезва звука и немога да го върна.  :confused

Т.е. не разпознава аудио картата която е OnBoard  :confused

Това пък защо? :confused

от 2.4 на 2.6 и изчезва , а PCto си върви добре?

На 2.9 същата работа :(

 

Кажете мнения?

Купи си няква саунд карта на PCI за 10-15 лв. Винаги така става при клок на процесора. Губи се или пращи вградения звук. Ако е на отделен слот няма проблеми

Link to comment
Share on other sites

Ми изчезва звука и немога да го върна.  :confused

Т.е. не разпознава аудио картата която е OnBoard  :confused

Това пък защо? :confused

от 2.4 на 2.6 и изчезва , а PCto си върви добре?

На 2.9 същата работа :(

 

Кажете мнения?

 

Аз съм нямал ,никакви подобни проблеми ,НО винаги заклю4вам PCI и AGP шините на стандартните(когато позволява дъното) или много близки до тях 4естоти!

Може би не клокваш правилно и заедно с 4естотата на ФСБ , вдигаш и 4естотите на АГП и ПЦИ, Тъй като пове4ето видеокарти носят на клок на АГП , не се забелязва проблем с видеото ,но със звука -може и да има !

Link to comment
Share on other sites

А може ли да стане нещо с харда, видеото примерно ако PCI и AGP ги направа 41/82. Има ли няква опасност от гръмване на нещо

Ми харда ще си отиде а видеото държи малко повече ама 80 са му множко

А фиксираните честоти са 100/133/166/200(кт600) като дъната с Нфорсе и КТ880 са заключени

Link to comment
Share on other sites

haha,za6to si po4nal da go clockva6 bez da znea6 kak se prai?

nz to4no pri teb kak e ama za da nqmam problemi sys zvuka sled clock si naglasqm 4istotite(pod tva na CPUz)

Probvai tam,ako ne staa si restartirai dynoto-mahni bateriqta i zadruj ezi4eto pod neq za 30 sec;)

Link to comment
Share on other sites

Когато клокваш е препоръчително AGP/PCI шината да я оставиш да бъде на 66/33 (заключена). Това се прави основно заради PCI щото не държи на високи честоти (AGP и на 80-90 тръгва). Ако не ги зададеш да са такива когато вдигнеш CPU честотата,с нея заминава (в повечето случай) Саунда ,LAN-a и ако имаш още нещо по слотевете. Под заминава имам предвид че не можеш да ги ползваш. След като свалиш честотата на нормално ниво всичко тръгва на ново(няма нужда от нулиране на биоси и вадене на батерий).

Link to comment
Share on other sites

Когато клокваш е препоръчително AGP/PCI шината да я оставиш да бъде на 66/33 (заключена). Това се прави основно заради PCI щото не държи на високи честоти (AGP и на 80-90 тръгва). Ако не ги зададеш да са такива когато вдигнеш CPU честотата,с нея заминава (в повечето случай) Саунда ,LAN-a и ако имаш още нещо по слотевете. Под заминава имам предвид че не можеш да ги ползваш. След като свалиш честотата на нормално ниво всичко тръгва на ново(няма нужда от нулиране на биоси и вадене на батерий).

А може ли да изгърми нещо

Link to comment
Share on other sites

А може ли да изгърми нещо

`

Чак да изгърми не ,но да увяхне нещо може:)))

Теорети4но вси4ко може да поддаде :))) а на практика ...ами ти ще кажеш ,като клокнеш :)))

По принцип марковите елементи имат достатъ4но запас от дуракоустой4ивост и обикновено забиват още преди да бъдат клокнати до там 4е да увяхнат:))

Така 4е ако си се оръсил за по-сносно дъно ,можеш да се поотпуснеш ,НО винаги има риск-малък или голям - има го !

 

Едит : А да коментара ми беше за дъното , забравих харда, по -долу са казали ве4е да не повтарям и аз какво може да стане:)))-мдааа!

Link to comment
Share on other sites

66/33MHz AGP/PCI имаш при точни стойности на шината 100/133/166/200MHz, при съответни делители 3, 4, 5, 6. Не става ясно твоя процесор на каква шина в момента го мъчиш (то май това е най-важното в случая!), но опитай да я вдигнеш още малко, за да се получи нещо кратно на 33. Иначе, мисля, че и така няма проблем, ама се получава лек "underclock"!

Link to comment
Share on other sites

66/33MHz AGP/PCI имаш при точни стойности на шината 100/133/166/200MHz, при съответни делители 3, 4, 5, 6. Не става ясно твоя процесор на каква шина в момента го мъчиш (то май това е най-важното в случая!), но опитай да я вдигнеш още малко, за да се получи нещо кратно на 33. Иначе, мисля, че и така няма проблем, ама се получава лек "underclock"!

 

Ми значи CPU frquency ми е по default 100MHz(2.4GHz) , сега съм я направил 115МHz(2.85GHz). Колко трябва да го направя?

А в самата опция AGP/PCI нямам 66/33.

 

edit:

Та значи опциите са следните:

AGP/PCI frequency > 72.0/36.0 ; 64.0/32.0 ; 76.0/38.4 ; 67.2/33.6 ;

Link to comment
Share on other sites

Ми значи CPU frquency ми е по default 100MHz(2.4GHz) , сега съм я направил 115МHz(2.85GHz).  Колко трябва да го направя?

А в самата опция AGP/PCI нямам 66/33.

 

edit: 

Та значи опциите са следните:

AGP/PCI frequency  >  72.0/36.0 ; 64.0/32.0 ; 76.0/38.4 ; 67.2/33.6 ;

 

Гледай да се задържаш около тези : 64.0/32.0 ; ; 67.2/33.6 ; и няма да имаш проблем!

Малко отгоре ,малко отдолу -да не издребняваме сега:))) !

Link to comment
Share on other sites

67.2/33.6 са най-близко до истината, която в действмителнос трябва да е 66.66/33.33.

А от написаното по-горе излиза, че имаш AGP/PCI Lock, като можеш да си избереш стойностите! И, не разбирам какъв може да е проблемът и откъде ще дойде, ако използваш Lock! Кво тогава те притеснява, и защо не се получава клокът, щом можеш да вдигаш шината независимо от AGP/PCI?

Иначе Foxy еправ!

Link to comment
Share on other sites

CyberHill i moita 6taiga go naprai toq nomer na nqkolko pyti sled overclock...

Na4i CPU-to mi si e 1.7 ,v momenta mi e na 2.0 ,oba4e 4at pat si go ka4vam do 2.125 GHz...

Ta zna4i 2-3 pyti mi go naprai toq nomer na 2.125 GHz i az baq se 4udix 6to taka... :confused :wir

Ama absoliutno sy6tata rabota...startiram Volume-to ama iok...ne 6te...izliza error...otivam v Control Panel ...posle v Sound and Audio Devices i tam kvo da vida... :confused "No audio device"...xa-xa 6a6ava rabota...

I taka na nqkolko pyti...ama po edno vreme grabnax az diska instalacionniq za dynoto i instalnax pak drivera za audio kartata i si4ko si trygna...

Probvai i ti...

Uspex :punk :)

Link to comment
Share on other sites

.

I taka na nqkolko pyti...ama po edno vreme grabnax az diska instalacionniq za dynoto i instalnax pak drivera za audio kartata i si4ko si trygna...

Probvai i ti...

Uspex :punk  :)

 

Да :) че е шашава шашава е :) Но и аз грабнах диска ама тъй като не ми засичало да имам audio не ми дава да инсталирам 'ненужни' драйвери :)

Ама проблема беше решен като махнах от auto шината AGP/PCI и го настроих ръчно по препоръки малко по горе в темата.

За което благодаря на всички!

:punk

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...