Jump to content
BulForum.com

question


ScherZ

Recommended Posts

Imam vapros4e ...kakto vinagi... ta iskam da popitam nqkoi ima li ideq zashto vrazkata mi kam warez.ru e tolova nestabilna v smisal nepostoqnna v edin moment svalqm s 22 k v sledvashtiq s 3 s 15..i taka se smenq po4ti postoqnno a predi kato zakoweshe na 22 i ne mardashe....neshto da ne sam napraila shtot naskoro si pipah security nastroikite na IE...a po printzip svalqm sas FlashGet:)

:confused :confused

Link to comment
Share on other sites

Причините може да са най-различни и на най-невероятни места.

Не трябва обаче да ги търсиш в настройките на IE, едва ли са там ;)

Ако не е поредното задръстване на виндовса :woot, може да се окаже проблем с обратния канал (особено ако се забелязва влошаване на картината на програмите), за което трябва да потърсиш съпорта на Евроком.

Link to comment
Share on other sites

mi , as sum sus ikonomi4na za momenta, i do sega nesum svalial sus to4no 7kb/s , realno gledam tu svalia 2~3kb/s i sled tva ska4a kum 9~11kb/s i pak pada , ai sushto pogledni vuv flashget da ne si pipala neshto ...mai niama nishto obshto sus tvoia problem ... drugo ne mi hrumva :ph34r:

Link to comment
Share on other sites

mi ne znam oba4e super kofti stava....daje odewe mi beshe super lag vav battlenet nishto ne mojah da igraq super lag...do sega ne e imalo takova neshto pri polojenie 4e ne svalqm ne znam....sha trqa da pitam bashtata da ne mi e pipal neshto na pc-to 4e toi mn obi4a da mi smenq nastroiki mersi vse pak za pomoshta nai weroqtno ako ne se opravqt neshtata shte se obarna kam evrokom:)

Link to comment
Share on other sites

Има начин да се провери това донякъде но изисква по-специални инструменти. Най-лесното, което мога да ти кажа е да пробваш да речем командата: ping -n 15 gw, където на мястото на gw да сложиш IP адреса на твоя Default Gateway (адреса се получава с командата ipconfig /all за XP или winipcfg за Win98. След това постни резултата и да поумуваме малко ;) :wir

Link to comment
Share on other sites

xixi oki samo da mi kajesh kade trqa se napishe taq komanda....4e sam mn zapoznata s neshtata ..i si4ko sha s eopravi:) ama da ti kaja ne se trevoji sha se opraq nqkak si...Sha govora s bashtata toi da si opravq bakiite shtot toi gi e zabarkal az ne sam pipala pc-toshtot me nqmashe v pld:) mersi ne se zanimavaite de sha s eopravq sami4ka ne e nujno :punk

Link to comment
Share on other sites

OK, няма проблем :rolleyes: Само за информация - тези команди се въвеждат в т.нар. DOS прозорец или Command Promt (Намира се в програмната група Accessories ;) )

Link to comment
Share on other sites

Moze pak samia download menager da luze ili da se e skapal.

Ako e natovarena mrezata v daden moment bi mogla da iamsh problem da se rovish iz saitove, koito sa navun (sirech da stava po-bavno ot normalnoto), no kam warez-a, ne bi triabvalo da ima grizi, osven ako samia sarvar tam neshto ne se e sburkal.

Link to comment
Share on other sites

mi zna4i dade mi 

minimum =5 ms

maximum =62ms

Average = 13ms

nqmam ideq kakvo ozna4ava tova ama ti nali kaza da pastena da poumuvash:))) i az sam dobro detence:)

Ami zna4i, ako si s bronzova tarifa, togava si gore-dolu v normata, t.e. problema ne ti e v obratnia kanal. Triabva da e ne6to v tvoia computer, koeto ozna4ava, 4e triabva da se vidi na miasto ot 4ovek, koito razbira ot tia ne6ta ;)

S win98 li si ili s XP?

Link to comment
Share on other sites

ok shte vidim dano da se oprai :) ama az zamislqm da se puskam na po visoka tarifa shte vidim.... ako ne se oprai shte callna na evrokoma taman imat da mi praat i poshti4ca:0 aide mersi za pomoshtta

Link to comment
Share on other sites

ok shte vidim dano da se oprai :) ama az zamislqm da se puskam na po visoka tarifa shte vidim.... ako ne se oprai shte callna na evrokoma taman imat da mi praat i poshti4ca:0 aide mersi za pomoshtta

Нямаш грижи ;)

Link to comment
Share on other sites

mi i az beh dovolna ot toq sait i vinagi mi poddarjashe edna i sashta skorost ama ot edno wreme na sam skorostta vaobshte ne e postoqnna i to4no ot tova se oplakvam i za tva pitam dali nqkoi znae ot kakvo moje da e

Link to comment
Share on other sites

JESUS ame 4ovek ti ne slyshash li kkavo govorq... ti moje da svalqsh dobre...az imam broblem i ne svalqm mn dobre vav momenta ....4eti pone mani4ko kato postvash de....

A ina4e ne znam ot kvo e we4e to mi pisna we4e ne vqrvam da e ot windowsa wse pak i predi sam polzvala XP pak i Naskoro imashe format...sashto i FlashGet hi4 ne mi se vqrva da e shtot tva e nai gotinata "svalq4ka":))) ne we ne znam ne se pritesnqvaite we4e ei sq sha krankam bashtata da go oprai:)

Link to comment
Share on other sites

Godfather i pri men ima neshto podobno na Scherz. Napravih tova, koeto si i kazal s pinga i t.n i gledai kakvo se polu4i:

Packets: Sent = 15, Received = 15, Lost = 0 (0% loss),

Approximate round trip times in milli-seconds:

Minimum = 8ms, Maximum = 110ms, Average = 46ms

Kakvo ozna4ava tova???

Link to comment
Share on other sites

Godfather i pri men ima neshto podobno na Scherz. Napravih tova, koeto si i kazal s pinga i t.n i gledai kakvo se polu4i:   

Packets: Sent = 15, Received = 15, Lost = 0 (0% loss),

Approximate round trip times in milli-seconds:

Minimum = 8ms, Maximum = 110ms, Average = 46ms

Kakvo ozna4ava tova???

Малко са големички закъсненията :cry, но причината може да е най-различна.

Ако си сигурен, че в момента на теста не си свалял нищо (това е много важно, да няма никакава мрежова активност), то причината е или в обратния канал, който е слабото място в топологията на всяка една кабелна мрежа или пък причината си е в твоя компютър :bgrin: Ако машината е яка и няма сериозни сривове в windowsa, то тогава не е зле колегите от евроком да хвърлят едно око на положението с обратния канал, затихвания разни и т.н.

Link to comment
Share on other sites

Ina4e kazano izpushvat im cabelite na evrocom i ne mogat da poemat trafika

Ami .... to ..... "topologiata e takava" :P :P :P

kis-ki-kis

 

I kolko obraten kanal ti trjabva za 10kb download??

 

Vig - jaki servers deto da ustiskat na 1000 users

tova e nugno

Link to comment
Share on other sites

Ina4e kazano izpushvat im cabelite na evrocom  i ne mogat da poemat trafika

Ami  .... to  .....    "topologiata e takava" :P  :P  :P

kis-ki-kis

 

I kolko obraten kanal ti trjabva za 10kb download??

 

Vig - jaki servers deto da ustiskat na 1000 users

tova e nugno

Тука става въпрос за нещо съвсем друго - обратния канал е в честотен диапазон, който е доста по-податлив на затихване и смущения, затова понякога, да речем ако някой тарикат от блока си сложи сплитер по трасето ще прецака параметрите на сегмента и комшията с кабелен интернет ще почне да духа супичката :bgrin: :tongue, в общи линии и съвсем грубо казано.

Link to comment
Share on other sites

Znachi problema ne e niakade drugade, a v signala na kabela...... Izliza che kato e slab signala (po niakakva prichina) se ebava downloada.

V takav sluchai viknete pichovete ot Evrokom da si opraviat vrazkata....

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...