Jump to content
BulForum.com

Vaproos za suppord na HDD


Recommended Posts

Iskam da si kupq 160GB HDD no ne sum siguren, 4e shte mi go poddurja dunoto a hi4 ne mi se zanimava s flash-vane ta iskam da pitam nqkoi znae li dali shte stane 160-tkata bez da se nalga flash ili oshte po-losho da ne se naloji da se slaga dopulnitelen kontroler za da go poddurja. Zna4i dunoto mi e Asus TUSL2-C intel 815EP Chipset. 120-ka sum mu zaka4val i raboti bez problem za tova pone sum siguren. Poneje naskoro 4etoh, 4e sled 130GB granicata na hardovete se slaga kontroler koito da poddurja HDD-tata i samo novite duna imat vgraden i zatova iskam da mi kajete mnenieto si za koeto blagodarq predvaritelno:)

Link to comment
Share on other sites

Iskam da si kupq 160GB HDD no ne sum siguren, 4e shte mi go poddurja dunoto a hi4 ne mi se zanimava s flash-vane ta iskam da pitam nqkoi znae li dali shte stane 160-tkata bez da se nalga flash ili oshte po-losho da ne se naloji da se slaga dopulnitelen kontroler za da go poddurja. Zna4i dunoto mi e Asus TUSL2-C intel 815EP Chipset. 120-ka sum mu zaka4val i raboti bez problem za tova pone sum siguren. Poneje naskoro 4etoh, 4e sled 130GB granicata na hardovete se slaga kontroler koito da poddurja HDD-tata i samo novite duna imat vgraden i zatova iskam da mi kajete mnenieto si za koeto blagodarq predvaritelno:)

Ne se pla6i ot flashvane. Prosto vlez na saita na proizvoditelia na danoto - tam triabva da ima

nova versia na BIOS za tvoia model dano, programka za fla6vane i ukazania kak da go napravi6.

Ako se omota ne6to - nemaa se pua6i6 - ima si na4in da si vaztanovi6 staria BIOS. Vaprosa e samo

da imat nova versia za tvoeto dano... Ako te niamat, ne se laji da svalia6 ot drugi mesta - BIOS si e

specifi4en za vseki proizvoditel i za vseki model motherboard - zameni ne sa vazmojni...

Nai-malkoto tam moje da proveri6 do kolko moje da ti poeme danoto bez da go bazika6...

 

Uspeh!

Link to comment
Share on other sites

Mersi mom4eta :D az ne se plasha ot flashvane no ne mi se iska da go pravq tva beshe vaprosa a pritesnenieto mi e da ne bi hardurerno da ima problem s poddrujkata na po-golqm hard ot 130GB ina4e ako opira samo do flash nqma da e problem ASUS si poddurjat dobre dunata a i moeto vse pak e ot edna godina i malko taka, 4e nqma problem. Mersi za podkrepata oshte vednaj :D

Link to comment
Share on other sites

Hubavo e flashvaneto da go napravish sas UPS ako imash takava vazmoznost. Znaesh kak e, toka si spira ot vreme na vreme.

Sto se otnasia do zamianata na biosa, ov3rm4n e prav, nemoze da stane takova neshto ili pone ne toku-tui. Ako sburkash bios-a ste ti kaze che ne pasva za tova duno i tolkova. Niama da stane gaf.

Link to comment
Share on other sites

e UPS nqmam ama riska si go ima makar i nishtojen to4no v tozi moment da spre toka no shte trqbva da flashvam shtoto versiqta na biosa mi e 1010 i shte trqbva 1012. Ami tva e polojenieto shte se riskuva.

Link to comment
Share on other sites

Po-skoro ne ti tiah, a te teb ste biat.........

Nali znaesh vitza deto edin se oabdil i pital dali e energoto otsreshta. A te mu kazali che e ViK, i toi im kazal i na vas da vi ..... maikata.

Na nikoi tam niama da mu zapuka za tvoite problemi, nito kadeto i da e drugade. T'va e surovata istina.

Link to comment
Share on other sites

:punk Flashnah go snoshti uspeshno biosa i sega ostava da trugne samo novoto HDD, a otnosno durjavnite institucii nqma kvo da govorq vseki si pravi kvot si iska i kakto mu doide, a potrebitelq koito v slu4eq e vinagi gubesht ostava da se nadqva da nqma problmi s tqh shtoto i bez tova ostavat nerazreshimi.... vse pak jiveem v BG da ne go zabravqme :cry
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Hej taka i ne razbrah tova za 48bit golemi diskove (137GB+) do kolko moge da poddurja tazi versia na bios 1012 koqto si slojih? Tva (137GB+) nishto ne mi govori do kade e granicata? Iskam da si slopja 160GB HDD. Ako nqkoi znae neka kaje.... MERSI

Link to comment
Share on other sites

Tva (137GB+) nishto ne mi govori do kade e granicata? Iskam da si slopja 160GB HDD. Ako nqkoi znae neka kaje.... MERSI

Tova 137GB+ ste reche, che dunoto moze da poddurza po-golemi diskove ot tozi razmer, no kolko..... moze bi triabva da pishe niakade iz dokumentaciata na BIOS-a ili na samoto duno. Viz vav saita im, niama li neshto po vaprosa. No spored men ne bi triabvalo da imash problem sas 160G.

Link to comment
Share on other sites

Blagodarq za otgovora fon_tomov. Az tursih v saita na ASUS po vaprosa no nishto ne otkrih daje pisah i na support-a na ASUS no ne sa mi otgovorili oshte :angry: :( za tqh tozi vapros e elementaren i nishto ne im pre4i da mi kajat za moeto duno kapaciteta na HDD-tata koito shte moje da poddurja no moje i da pishat kat im kefne. Nadqvam se da nqmam problemi s 160-tkata shtoto shte se nabutam mnogo qko ako stane taka......

mersi za pomoshta

Link to comment
Share on other sites

Az v4era poru4ah HDD-to taka 4e do nqkolko dni shte razbera dali shte stane.... reshih da riskuvam i tva e.... Mersi vse pak za pomoshta. Shte pisha kogato go pusna dali vsi4ko e nared za da moje i na nqkoi deug za vbudeshte da pomogne tuk moeto napisano:))))) do skoro........

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...