Jump to content
BulForum.com

Програма, която да отчита колко ток харчи PC-то


Recommended Posts

Няма такава програма.Има разни калкулатори които ти смятат консумацията, но те не са верни, пък и консумацията при натоварено пц и при айдъл е много различна...аз моя преди не го спирах и съм смятал, че излиза около 10-15 лева месечно ако изключвам монитора вечер.

Link to comment
Share on other sites

Ако ти се занимава можеш да видиш какво имаш в кутията да погледнеш тук там кое колко гори малко сметки и горе долу ще получиш някаква представа

на саита том`с хардуер мисля бяха правили нещо такова но бая грубо го бяха нахвърляли

 

Наи точна е работата с електромера ако имаш под ръка връзваш го между контакта и разклонителя и след час ден седмица месец си доста наясно колко е сумата която е изял

Link to comment
Share on other sites

Афе хора аз ако съм имал електромер щях си го сложа, а за жалост нямам.

Затва питам вас, а някой даже ми се подиграват. Ко толкова има в тая тема.

Благодаря се пак на хората които се опитват да ми помогнат. :pirate :pirate

Link to comment
Share on other sites

Афе хора аз ако съм имал електромер щях си го сложа

ма как да нямаш бреее де тоя късмет де ;)

ползвай тоя на НЕК, изключваш си всички консуматори, може да го направиш най лесно като изключиш всички предпазители от таблото на апартамента и оставиш само 1 примерно на някоя стая (електромера не трябва да се върти изобщо) след това включиш само пц-то, засечи си примерно за 1 час и си готов

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
не може да се каже точно-зависи колко часа на ден е пуснато PCто,но горе долу към 8-10лв излиза на месец

 

Ами ние даваме пример за 30дни по 24 часа без минитор!

За монитора можеш да си го сметнеш без проблем!

Link to comment
Share on other sites

Аз бих измерил с ампермера (имам такъв) големината на тока на PCто, след това по формулата W=I.U (U=220 V) ще разбера истинската мощност, ще го обърна в киловати и готово.... :D

Link to comment
Share on other sites

Аз бих измерил с ампермера (имам такъв) големината на тока на PCто, след това по формулата W=I.U (U=220 V) ще разбера истинската мощност, ще го обърна в киловати и готово.... :D

 

Ampermetur Rulezzzzz :) :D

Link to comment
Share on other sites

Аз имам една такава програмка - Power Supply Calculator се казва. Ако искаш си пиши конфигурацията, ще ти кажа директно колко вата харчи :о) При мене са ~ 229, 263 peak :o)

Link to comment
Share on other sites

Аз имам една такава програмка - Power Supply Calculator се казва. Ако искаш си пиши конфигурацията, ще ти кажа директно колко вата харчи :о) При мене са ~ 229, 263 peak :o)

 

За това ли става дума ?

http://www.jscustompcs.com/power_supply/

Link to comment
Share on other sites

Няма такава програма, която да мери точно.Тези работят с някакви зададени стойности и изобщо не е точно...Единствения начин е да се измери с уреди тока и да се сметне...

Link to comment
Share on other sites

Ima li programa s koqto da si gledam kakvo mi e el.potreblenieto na PC.

Ako ima takava molq vi kajete mi q!!!:)

Ami tochna programa nqma,no az se seshtam za edin nachin vurzvash edin eletromer na kompa i nakraq na meseca vijdash kolko si izharchil.No ne vqrvam da harchi mnogo,nai-mnogo s 10 lv da ti se povishava smetkata za tok :)

Link to comment
Share on other sites

Понеже се изговори доста по въпроса, реших да направя измерване на следната машина:

 

IBM 300GL

PII 300 MHz (Klamath), 64 MB RAM, 4,3 GB HDD, 3 br. LAN 3COM, FDD

 

Включен, без натоварване харчи - 0,15 А * 220 V = 33 W

Максимално натоварен (компилиране) - 0,30 A * 220 V = 66 W

Средното според мен е 40 W ..... от тука си смятайте ;)

Link to comment
Share on other sites

Понеже се изговори доста по въпроса, реших да направя измерване на следната машина:

 

IBM 300GL

PII 300 MHz (Klamath), 64 MB RAM, 4,3 GB HDD, 3 br. LAN 3COM, FDD

 

Включен, без натоварване харчи - 0,15 А * 220 V = 33 W

Максимално натоварен (компилиране) - 0,30 A * 220 V = 66 W

Средното според мен е 40 W ..... от тука си смятайте  ;)

a monitora?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...