Jump to content
BulForum.com

Проблем с Видео Картата


Lotion

Recommended Posts

Здравейте!

Имам странен проблем с монитора/видео картата който се опитвам да разреша от много време. Ако картината е статична - няма проблеми, но има ли и най-малкото движение по екрана, включително местене на мишката картината започва леко(а някога и не толкова леко) да "играе". Това се забелязва най-добре по ръбовете на екрана. Пиша във форума за Линукс защото този проблем го имам най-вече под Линукс, понякога има чувството, че и под Window$ се появява но може би си внушавам. Видео картата ми е Riva Vanta 8мб на AGP слот. Пробвах я у приятел и работи, взех неговата у нас - тя е същия модел и пак прави проблем. От друга страна карта на PCI слот работи без проблеми. Монитора също го пробвах у приятел и той е OK. Това ме кара да мисля, че проблема е в AGP слота и по-точно във нещо за AGP за Линукс. Дъното ми е куче марка с чип на VIA да не би под Линукс да работи на по-висока честота и да пречи на видео картата - не знам. Вие какво ще кажете?

Благодаря предварително!

Link to comment
Share on other sites

Здравейте!

Имам странен проблем с монитора/видео картата който се опитвам да разреша от много време. Ако картината е статична - няма проблеми, но има ли и най-малкото движение по екрана, включително местене на мишката картината започва леко(а някога и не толкова леко) да "играе". Това се забелязва най-добре по ръбовете на екрана. Пиша във форума за Линукс защото този проблем го имам най-вече под Линукс, понякога има чувството, че и под Window$  се появява но може би си внушавам. Видео картата ми е Riva Vanta 8мб на AGP слот. Пробвах я у приятел и работи, взех неговата у нас - тя е същия модел и пак прави проблем. От друга страна карта на PCI слот работи без проблеми. Монитора също го пробвах у приятел и той е OK. Това ме кара да мисля, че проблема е в AGP слота и по-точно във нещо за AGP за Линукс. Дъното ми е куче марка с чип на VIA да не би под Линукс да работи на по-висока честота и да пречи на видео картата - не знам. Вие какво ще кажете?

Благодаря предварително!

И аз имах подобен проблем с gf256.

Поdвин и лин ми го правеше тоя проблем когато е на 1024x7...

След малко тормоз на честотите под лин взе че се оправи.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...