Jump to content
BulForum.com

Какво е за вас романтиката ?....


Recommended Posts

Като член на групата на отчаяните, дифели, биропиещи романтици мисля че имам какво да кажа по темата. Почетох малко от отговорите ви но не съм съгласен с повечето от тях та си признавам около половината ги прескочих. Т.е. няма да обсъждам казаното а ще кажа моето мнение по главния въпрос. Какво е романтиката? Романтиката не са нито розите, нито изгрева(това е особено болезнено), нито са свещите, нито легло с балдахин. И миризливите чорапи даже не са романтика. Романтиката е начин на мислене, начин на живот и начин на общуване. Последното е това за което говорите всичко. Но то е само малка част от нещата. Романтикът най-общо казано е човек вярващ безрезервно в химерични за нашето общество идеи. Нещо като да вярваш в доброто. Е аз вярвам в доброто. Изначално. Романтиката първосинално се свързва с вярата. И особено с надеждата което в същност е близко. Обикновен и типичен пример за романтика у един човек е вярата в съществуването на другата половина от единното цяло което той трябва да бъде. Тази половина романтикът търси и желае като фикс идея едва ли не. И отчаянието...то е непознато за романтика, защото той вярва. Това разбира се е само един образен пример който не важи за всички романтици. Това най-общо казано идеята ми за романтиката. А въображението...то е присъщо за свободната душа а роматикът винаги е свободна душа. Оттам е и грешката че въображението при отношението към хората е романтика. Това изобщо е много дълбока тема но за съжаление може да се обсъжда само между хора романтици. Останалите просто няма да разберат. Това не е някакво общество над другите. И да не си романтик не е грях. Просто ако не си няма как да разбереш някои неща.

Link to comment
Share on other sites

Какво предствалява за вас романтиката, какво си представяте например под "романтична вечер " ? И смятате ли, че днес романтиката вече се среща все по- рядко, дали любовта все още има нужда от романтични жестове или те са отживелица ?............

Kvo E Tva ... Ne Se Bazikam Naistina Nz

Link to comment
Share on other sites

Защо романтиката трябва да се свързва само с любовта? Абсолютно съм съгласна с мнението на GeorgiK. И все пак мисля, че романтиката все още съществува, макар и да се среща рядко... :(

Що се отнася до романтиката в любовта - всичко зависи от взаимоотношенията и светоусещането на партньорите :wub:

Link to comment
Share on other sites

Романтиката под каквато и да е форма се среща все по рядко, а в последно време направо почва да ме съмнява дали все още съществува.Всичко се опорочи и всичко се комерсиализира.Парите станаха наи важното, наи търсеното и наи ценното. Любовта,романтиката, чувствата всичко остава не на втори, дори и не на трети план, а там някаде в далечината. Както каза GeorgiK романтиката е сварзана с вярата, нещо което го е имало в миналото може би ще го има и в бъдещето, но не присъства в настоящето...

Link to comment
Share on other sites

Romantikata li ami ti6ina samota s lubimiq pregrydka i da pro6epti ne6to v u6entzeto na drugiq. mom4eto da vzeme kontrol da kaje ne6to milo. da po4uvstva trepetyt po tqloto na momi4eto. kaji ne6to malko no tejno. naprimer: Ти цялата си песен, звук и светлина. Романтика. Жена. Ти цялата си багра, цвят и топлина. Противоречие. Хармония. Жена. Вечна, велика и една - Жена. Az sym edna imperiq a lubimiq 4ovek do men e imperatora

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...