Jump to content
BulForum.com

Измерване на газове в охладителната система


Superb

Recommended Posts

Здравейте, Момчета!

След машинно промиване на радиатора за парно се чува едно много неприятно за ушите бълбукане.

Колата е обезвъздушена защото имам парно, нямам ниско ниво на антифриза!

Притесненията ми са за гарнитура на главата, затова искам да питам, къде в Пловдив правят такъв тест, щото ако е гарнитура на глава теста за газове в охладителната с-ма ще ги хване!

Не съм пипал маркучите към радиатора дали се втвърдяват, когато запаля и не съм отварял капачката на съдчето за антифриза да видя дали бълбука, но и това ще проверя.

Link to comment
Share on other sites

Това, че имаш парно, далеч не значи, че е обезвъздушена системата ти. Огледай си капачката на разширителя! Ако ти духнала гарнитурата, последното, с което ще го усетиш е бълбукане. Опитай пак да обезвъздушиш и си погледни капачката, да не изпуска.

Въпросът е за чии си правил някакви процедури на радиатора на парното. Ако е запушен, освен да го опукаш тотално, друго няма да постигнеш. Най-много нещо да се откърти и да ти запуши нещо по охлаждането на главата.

Общо взето, при запушен радиатор на парното се прилага най-простото - смяна с нов. Всичко друго са македонски работи, които водят винаги до по-сериозен проблем.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...