Jump to content
BulForum.com

Да се научим да програмираме


Recommended Posts

Някой може ли да ми предложи книга в която има всички основни неща за програмирането,Паскал и т.н.Да има задачи и общо взето нещо за начинаещи като мен,защото искам да се науча да програмирам пък и тази година започвам да уча информатика в МГ-то така че ако можете помогнете.

Link to comment
Share on other sites

Някой може ли да ми предложи книга в която има всички основни неща за програмирането,Паскал и т.н.Да има задачи и общо взето нещо за начинаещи като мен,защото искам да се науча да програмирам пък и тази година започвам да уча информатика в МГ-то така че ако можете помогнете.

Щом тепърва започваш да учиш(и то в МГ) не очаквай нещо специално(особено ако ти се падне Цецито Косатева за даскал) Кой клас си?Вече паскал не учат там(освен ако не си 11 клас)Минаха на ц++ - за това има една много хубава книжка - оранжева 2 части са

"Програмиране на C++" част първа

Магдалина Тодорова(доц. в СУ)

Link to comment
Share on other sites

blowcow, трябва да му се признае на момчето , че добре се е ориентирало. В МГ информатика само ако сам си я научиш ;) . Иначе пич не се лъжи да почваш от сега като нищо за останалото време до даскало ще научиш повече отколкото Цецито знае и като и зададеш още на втори урок някакав въпрос в стил "...ама не може ли.." или пък "..ама не е ли по-лесно.." и ще се наредиш сред челната редица на черните овци !

 

ENJOY MG

Link to comment
Share on other sites

blowcow, трябва да му се признае на момчето , че добре се е ориентирало. В МГ информатика само ако сам си я научиш ;) . Иначе пич не се лъжи да почваш от сега като нищо за останалото време до даскало ще научиш повече отколкото Цецито знае и като и зададеш още на втори урок някакав въпрос в стил "...ама не може ли.." или пък "..ама не е ли по-лесно.." и ще се наредиш сред челната редица на черните овци !

                   

ENJOY MG

Напълно съм съгласен с теб и те подкрепям :pirate

Лично аз не съм доволен от преподавателите по информатика, колкото и да е му е скъпа информатиката на Киро шефа, мисля че преподавателите по информатика, с които учениците могат да се спогодят добре са....малко(аз познавам 1 даскалица - Г-жа Бъчварова, която наистина уважавам и съм доволен, че ме взе в школата по информатика въпреки че бях нов). В МГ - математиката е на почит(след нея върви информатиката). Ако видиш стената на славата ще забележиш се математически отличия - тук таме някое информатика/физика. Е има и биология и други науки, но всичко там са се участия в международни по математика и разбира се медали...Аз лично бих се радвал да познавам някой от тази стена на славата ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Аме blowcow не говори глупости бе :confused :sayjin . Ти от гората ли си фанат :wir . Та тая Бъчварова ме мрази. Да не говорим, че не познавам и един даскал който наистина да разбира от компютри и програмиране. Peach Lover е много прав, че като искаш да се изявиш много бързо ти свиват перките( елате да видите оценките ми по информатика от миналата година ). А тия школи са апсолютна мизерия :angry1 . Blowcow, евала, сигурно си супер разбирач щом ходиш на школа. А и да изястня, в ОМГ няма кой да те научи на програмиране и въобще нещо свързано с компютри. :sayjin :sayjin :sayjin

 

А иначе книжка....ей тези, които blowcow препоръча не са зле.

Link to comment
Share on other sites

Хм...

 

Бая неверни неща сте писали. Бъчварова се води учител по информатика и не знае почти нищо според мен. Знае само Паскал и не разбира и грам от С++. На школата взимаше кви ли не хора, независимо къв си, кой клас си и колко знаеш.

 

Даскали които да разбират има, макар и да са малко има такива даскали. Лили Иванова бая ги чатка работите, макар и да е малко шантава е много готина. Има един даскал дето ся е в почивка - Симеонов, той супер мноо разбира от доста неща, интересува се човека и знае. Не мога да се оплача и от Луиза Молхо, която ни преподава по С++. Квото и да съм я питал ми е казала жената, освен това доста добре преподава. Сега за сметка на тия учители има и други като Василка Тодорова, Русинова, Загорчева.. :) Дето ся..просто нямам думи.Бъчварова не ми е преподавала много, освен на школата по информатика като бяхме по-малки :). В МГто много лесно се учи информатика или по-точно програмиране. Ако не намериш даскал който да ти обясни нещо 100 % ще намериш някой от нашия клас или от 12ж клас дето да ти обясни квото не знаеш :). Освен това от време на време идват и Боно и други идват да праснат по една лекцийка. Така че, има почва развитието на информатиката за мегейците :). А пък то верно най-вече си зависи от човека. Ако ти сам не си седнеш на задника да учиш никой няма да те научи на нищо!

 

Edit: Колкото до книжката за С++. Ето ти я в електронен вариант:

http://10j.hit.bg/C++BG.rar

 

Имаше я и тук някъде ама сега нещо не мога да я намеря че търсачката се е бъгнала май или пак има проблеми с портовете :)

Link to comment
Share on other sites

Благодаря.Сега се уча на HTML и Java Script,после започвам на С++

Link to comment
Share on other sites

Във warez.ru има доста книжки на английски за C++, подходящи за начинаещи

"Learn C++ in 21 days" от "Jessey Liberty" ми се струва подходящ избор.

 

Аз лично нямам доверие на коне с капаци, писали книга за програмиране.

Link to comment
Share on other sites

Абе то книги много ама все на английски.Бавя се много като чета от тях,не е ли си на български.

Link to comment
Share on other sites

Samo pregledah otgore otgore ma da kaja che v mg-to nqma uchitel, koito da znae informatika (ne informacionni tehnologiii)! Kolkoto do tova s kakva kniga da pochne chovek moje da se pospori, no az bih preporychal takava, koqto ne e pisana ot jena :bgrin: (naistina pri nachalnoto nivo pochti nqma znachenie) + jelanie

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...