Jump to content
BulForum.com

Corel Essentials


biolander

Recommended Posts

Някой ползвал ли го е тва чудо и ако е дали може да се направи паралел между него и стандартния корел.

Интересувам се защото ми се налага да купувам някакъв софтуер, корела е скъп, а аз не знам дали си заслужава да инвестирам макар и по-малка сума в тези есеншълс.

Проблема е и там че няма демо версия и няма как да го разгледам, и трябва насляпо да дам парите.

Link to comment
Share on other sites

Ама много ясно че на сайта на Актсофт всичко е от розово по-розово.

Аз искам вашите мнения, а не тези на монополиста, който ги продава.

Намерих го в мулешката мрежа, ама ще трябва да поизчакам докато се изтегли

edit:най напред там погледнах, разбира се

Link to comment
Share on other sites

Ама много ясно че на сайта на Актсофт всичко е от розово по-розово.

Аз искам вашите мнения,  а не тези на монополиста, който ги продава.

Намерих го в мулешката мрежа, ама ще трябва да поизчакам докато се изтегли

edit:най напред там погледнах, разбира се

Ето ти мнение и от един потребител:

Този CorelDRAW ESSENTIALS 2 представлява силно орязана версия на Corel 11. В пакета има на 2-рата му версия която се продава от Акт , но посредством други малки сателитни фирми ( сещате се защо ) Има само основната програма DRAW при това не със всичките му филтри така, че ако ще го купуваш питай предварително за това което те интересува. Лично ние така направихме , след което ни увериха, че всичко е като оригиналния та после си имахме разправии. Пакета включва и още два диска с 100 000 картинки, които се управляват от специална програма и още малки безплатн,и но никому ненужни глезотии.

 

Ако има нещо питай , ако мога да ти бъда полезен! ;)

Link to comment
Share on other sites

мен ме интересува само draw. именно за това не ми се дават пари за целия пакет.

за импорт/експорт използвам основно eps, tif, meta-file.

също така ме интересува как се справя с писането на текст и работата с криви.

 

п.с. не съм писал на лично съобщение, защото смятам че темата е интересна не само за мен.

Link to comment
Share on other sites

Единственото свястно нещо (не говора за клипарта) в целия пакет е само DRAW. Ползвам CorelDRAW от доста години и не помня да ми е потрябвала някога друга програма от пакета. Не знам колко са го орязали, но ако от самия DRAW са орязали само филтри (повечето безполезни), не е болка за умиране. Аз никога не бих дал пари за една торба боклуци!

Link to comment
Share on other sites

Единственото свястно нещо (не говора за клипарта) в целия пакет е само DRAW. Ползвам CorelDRAW от доста години и не помня да ми е потрябвала някога друга програма от пакета. Не знам колко са го орязали, но ако от самия DRAW са орязали само филтри (повечето безполезни), не е болка за умиране. Аз никога не бих дал пари за една торба боклуци!

 

абсолютно със съгласен с теб, ама ако в този пакет са орязали функциите на draw, например - текст по крива, контурите, .... как да работя нормално, и ще се окаже че съм се набутал зверски.

Фирмена политика, мамка им капиталистическа :angry1 :angry1 :angry1 :angry1 :angry1

Другият вариант е илюстратор, така и така купуваме целия пакет, ама не ми е удобен кат корела.

Link to comment
Share on other sites

Corel-a го ползвам само за визитки, векторизация, общо взето по-малки и векторни неща. Illustrator-а го ползвам за големи и тежки неща със снимки, които ще ходят на експонация. Моето скромно мнение е, че Corel е по-лесен и интуитивен, но за сметка на това се дъни доста и не трябва да му се гласува доверие. До като Illustrator е доста по-сигурен, но така и не ме накефи, по-бавно стават работите. Така, че ще трябва да решиш кое.

Star Office пакета предлага векторна програма от сорта на Corel, можеш да хвърлиш едно око, но не очаквай нещо върховно.

Link to comment
Share on other sites

абсолютно със съгласен с теб, ама ако в този пакет са орязали функциите на draw, например - текст по крива, контурите, .... как да работя нормално, и ще се окаже че съм се набутал зверски.

Фирмена политика, мамка им капиталистическа :angry1  :angry1  :angry1  :angry1  :angry1

Другият вариант е илюстратор, така и така купуваме целия пакет, ама не ми е удобен кат корела.

Това го има не се претеснявай! Орязани са примерно форматите към AutoCAD за да те накарат да си купиш пълната версия ако работиш с Corel-а като буферна програма.

Иначе на пръв поглед що то от скоро работя с нея всичко останало си е там.

Link to comment
Share on other sites

Току що го изтехлих от емулето. Сега го разглеждам :wacko:

Ако има интерес мога да го кача на сървъра (ако някой се кани да го купи и иска да го види)

Има само един проблем - мамма миа - на италиано е от-до.

:wacko: :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...