Jump to content
BulForum.com

Охлаждане


samkijot

Recommended Posts

... как може да няма тема за духалки бре :grin:

 

един бърз въпрос:

 

https://www.youtube.com/watch?v=lpvURZi4SPY

 

някой случайно да си е взимал такава духалка? трябва ми нещо по-тихо от stock-овото охлаждане за АМ2 чипсет, а това е с 120mm перка и би трябвало да е доста по-безшумно ... гледам коментарите под видеото, че градусите са същите, но за мен това не е от значение, защото и със заводското охлаждане за AM2 температурата е добра.

Link to comment
Share on other sites

Щом не е проблем температурата ... да попитам неизбежния въпрос, твоя охладител (вентилатора) почистен ли е както трябва от всякакви наслагвания по перката и вътре по оста ? Защото по принцип няма логика да няма проблем с температури (високи обороти) и да шуми здраво. Освен ако не си перфекционист де и искаш да е тотално тихо и буквално да няма звук :D

Link to comment
Share on other sites

... ами машината не съм я "обгрижвал" и предполагам, че има наслоен прах, та ще погледна. просто ми прави впечатление, че е шумничка, а оборотите са около 2800-2900 при 80мм перка.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

така ... да продължим темата.

имам едно старо охлаждане и бях го пуснал за продажба(навремето бях го взел от форума, но така и не влезна в употреба), но никой не проявява интерес - цък, днес се сетих, че май става и за AM2. всичко добре - има платка за захващане, обаче самата медна повърхност отдолу е по-малка от тази на процесора ... това нормално ли е? защото все си мисля, че трябва да се покрива нацяло ... а и не съм съвсем сигурен дали изобщо това охлаждане става за AM2. в нета има доста противоречива информация - на места дават, че поддържа, а на други - не ....

 

g71z.th.jpgfr7i.th.jpgi1oi.th.jpg

 

п.п. повърхността на процесора по диагонал е 5см, докато тази на медната основа на охлаждането - 4 см...

Link to comment
Share on other sites

взех охлаждането от първия линк - deep cool gamma archer ... сложих го, поставих нова пастта(пак някаква на deep cool, май е Z5) и температурата падна до 30°. ся, аз го взех главно заради шума - оборотите се движат в порядъка на 1100-1400, но тези дни ми направи впечатление, че при напълно студена машина в началото(след пускане) първоначално беше около тези 30°, след което се изменяше с някакви 3° нагоре, докато в момента вече тръгва от 40° и през деня кара с 44°-45° .... т.е. за около една седмица температурата се вдигна с 10°

добавил съм голяма перка(12см) отпред и малка(8см) отзад за да има някакво движение на въздуха в кутията(отпред назад), но и въпреки тях температурата се вдигна, а в същото време тази на видео картата остана както и преди - около 40°, така че охлаждането в самата кутия не се е променило.

 

процесора е amd athlon x2 4600+

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...