Jump to content
BulForum.com

Чувството за дълг!!!


Recommended Posts

Тоя надпис бая спомени ми навя... :D

Това е цитат от Конституцията на НРБългария, ако не ме лъже паметта. За съжаление в новата ни демократична Конституция на РБългария май липсва... Което поне за мен е доста показателно. Днес сме се юрнали да браним кого ли не от какво ли не (най-вече афганистаници и иракчани от самите тях(?!?)), а България Господ да я пази...

Link to comment
Share on other sites

Радвам се,че са останали още такива надписи.Трябва да пазим националната си идентичност . Браво на тези,които са опънали българското знаме в стаите. :rolleyes:

 

Тоя надпис бая спомени ми навя...  :D

Това е цитат от Конституцията на НРБългария, ако не ме лъже паметта. За съжаление в новата ни демократична Конституция на РБългария май липсва... Което поне за мен е доста показателно. Днес сме се юрнали да браним кого ли не от какво ли не (най-вече афганистаници и иракчани от самите тях(?!?)), а България Господ да я пази...

Има го и в новата ни Конституция :) чл.59 ал.1 "Защитата на Отечеството е дълг и чест за всеки български гражданин.Измяната и предателството към отечеството са най-тежки престъпления и се наказват с най-голямата строгост на закона" ... но отпадна думата "върховен"

За другото съм съгласен-май напоследък браним изцяло чужди интереси :cry

Link to comment
Share on other sites

За другото съм съгласен-май напоследък браним изцяло чужди интереси :cry

 

Който не храни своя армия,рано или късно храни чужда. :angry:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...