Jump to content
BulForum.com

Съвет относно конфигурация и захранване


popodopolo

Recommended Posts

Здравейте!Искам да се допитам до запознати  дали захранване от 200W би ми свършило работа за тази конфигурация:
MB:GIGABYTE GA-G31M-S2EL

http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=3485#ov

CPU:Intel® Core™2 Duo Processor E7300

http://ark.intel.com/products/36463/Intel-Core2-Duo-Processor-E7300-3M-Cache-2_66-ghz-1066-mhz-fsb
HDD:750Gb
RAM:4GB DDR2/800MHz/2x2GB
ДВД-то съм го прежалил и мога да се лиша от него :)


Най-лесно е с проба но нямам подръка подобно захранване а идеята ми е да събера компютъра в малка кутия/SSF/!
Нямам място за нормална кутия и единственото решение е малката кутия!
Спрял съм се на тази кутия:

http://nettopbulgaria.eu/kutii-mini-itx-case/nc-t01-black-200w   и смятам че като размери ще събере дъното,охлаждането/боксово от ниските/ тъй като в описанието е дадено че събира и микро АТХ платки!

пп.Ако някой има подобна кутия за продаване може да ми пише и евентуално да се договорим нещо!
Благодаря предварително на всички отзовали се!

Link to comment
Share on other sites

С 200 вата ми се вижда доста рисковано да го ползваш. Винаги е добре да имаш поне малко резерв над стандартното черпене от компонентите, понеже по някое време ще се наложи да включиш в USB-тата 2-3 неща, вграденото видео също може да дръпне малко повече в някой момент, хард, процесор...и после ще се чудиш защо излиза тоя син екран или пък се рестартира цялата машина. Не знам, за мен 200 вата е малко, ако някой друг не мисли така, нека даде аргументи...

Link to comment
Share on other sites

Цял ден чета по разни форуми,процесора ми е 65 вата,видеокарта/ако е отделна дърпала от 15Вт. до 60Вт. за мощните серии/!
Търси се какво потребление има един хард и две плочки х2ГБ РАМ памет!
Мога да жертвам големината на харда и да го смъкна от 750 на 120  или 80 ГБ!
Гледах и магазините за кутии,тези SSF кутии повечето са с някакви 200Вт. захранвания!То най-лесно да купя една кутия и да пробвам но както каза ако започне да ми прави парчета системата тези 70 лева се явяват най-глупаво изхарчените пари :(
Ако е от значение компа не се използва и никога няма да се използва за игри и програми изискващи сериозен ресурс!
Единственото което правя с него е да разглеждам Фейса,да чета статии из форумите,черпене на информация от интернет и понякога някое друго клипче в Тубата!

Link to comment
Share on other sites

Ако караш с вграденото видео захранването ще ти е напълно достатъчно. Ако решиш да сложиш външно тогава вече нещата може да зазлеят и да ти изпляска нещо :D Не знам от къде си ги гледал тея цифри и има голяма вероятност да имаме леки разминавания, когато говорим за мощни видеокарти, но една проста сметка показва, че ако видеокартата е без допълнително захранване (т.е. е закачена само за дъното) би трябвало да консумира до 75w. От друга страна, ако закачиш нещо по-стабилно с допълнително захранване то нещата стават доста интересни! При 220w захранване сам можеш да си сметнеш какво се получава :) Давам ти и една картинка, за да добиеш представа за какво говоря:

 

Untitled-1.png

Link to comment
Share on other sites

Ако караш с вграденото видео захранването ще ти е напълно достатъчно.

 

Untitled-1.png

Този отговор ми даде криле. А и сега се сетих че мога да си тествам системата с външно захранване 200Вт.

Ако ползвам външно видео то ще е безобидна карта с изход HDMI че с вградената ми остават два сантиметра вляво на телевизора който Уиндоус не може да скрие а със скъпия кабел става :)

 

пп. Катринката с потреблението на видеокартите леко ме стресира....

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...