Jump to content
BulForum.com

Video Card


Recommended Posts

някой може ли да ми обясни изцяло процедурата с флашването на биос ? имам почти всички програми който служат за тази цел ,но така и не загравям как да ги ползвам ..

1 значи главно въпроса ми се състой в това как да си направя backup ,ако някой има дискета с flashrom на нея с която си прави backup може ли да я качи за да я ползвам и аз ;) и да ми бъде обяснена процедурата де .

2 След като си направя backup и след флаша нещо се прецака как трябва да си върна първоначалния биос ?

3 Как и с какво да флашна биос-а (да го заменя с новия ) имам примерни биос-и ,който чакат само да запалят ;)

Видеото ми е Manli Radeon 9600 Pro (400/300)

(моля за отговори само по темата )

Edit : и ,ако може някой да ми препоръча евтино/добро охлаждане за видеото .. ,че след мод-а/клок-а сигурно ще се наложи + някакви радиаторчета :D

Link to comment
Share on other sites

Zna4i otivash na site-a na proizvoditelq na kartata ti ili na biosa, koito iskash da izpolzvash. Tam shte namerish vaprosniq bios + software s opisanie kak se ba4ka s nego.

Ina4e v hardwarebg.com si imat cqla sekciq za biosi i t.n. Eto kakvo kazvat tam:

Как да направим бакъп на BIOS на ATI базирана видеокарта:

1. Изтеглете Flashrom 2.37: http://hardwarespirit.com/files/tools/flashrom-2.37.zip

2. Резархивирайте на системна DOS дискета и заредете от нея

3. Стартирайте: flashrom -s 0 backup.rom

Link to comment
Share on other sites

в сайта на производителя съм проверил .. няма нищо уверявам те .. искам точно тази част с дискетата .. да ми се разясни ?! дайте(качете) някаква примерна дискета

Link to comment
Share on other sites

Няма никакви дискети , аз съм флашвал 3-4 карти пускаш си 4ист ДОС(това е за дискетата, или Windows 98 Startup Disk :) ) и готово. Ако я утрепеш и не запали , слагаш една PCI видеокарта и флашваш наново със стария БИОС на видеото.

 

За охлаждането , намери си един радиатор от Socket 370 и си готов. :allien

Link to comment
Share on other sites

Няма никакви дискети , аз съм флашвал 3-4 карти пускаш си 4ист ДОС(това е за дискетата, или Windows 98 Startup Disk  )

Ti useshtash li kak sam si protivore4ish?

ShitHappen makar da si protivore4i e kazal verni neshta...bootvash s disketa za DOS, na koqto osven bootvashtite files si ka4vash i programata i noviq bios i posle izpulnqvash komandite.

Zna4i pravish si nai-napred po nqkoi izvesten ti na teb na4in botvashta disketa, posle dokato si oshte pod win si ka4vash flashrom i noviq bios na disketata i si gotov za bootvane pod DOS. Ot tam natatak izpulnqvash napisanoto...procesa proti4a burzo.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...