Jump to content
BulForum.com

Kak da razbera kolko GB disk poddyrja dynoto


Recommended Posts

Imam edin mnogo star komp tuka i iskam da go stegna malko. Kato za nachalo mu trebe nov hard .......Znachi v momenta e s 50mb hard.:-))))....i se chuda kolko MB moje da e noviq.... Inache drugo za dynoto na chipseta pishe neshto OPTI VIPER.....procesora e 120MHZ....mi tva e za dynoto daite nekvi idei nadqvam se pone 500-600mb da moje da se sloji i da instalna edin 95 i qko na selo sha cykam emulatori

Link to comment
Share on other sites

Mnogo e vajna versiata na BIOS-a. Za sajalenie, kato gledam kakvo ti danoto, BIOS-a ne e flash, t.e. ne mojesh da napravish upgrade.

V povecheto sluchai teoriata se razminava s praktikata, t.e. po princip da rechem danoto triabva da poddarja nekakav disk, ama kato go slojish - taratanci :wir

S dve dumi - proba mu e maikata ;)

Link to comment
Share on other sites

ako ne e ~540M, shte e 8.4G ogranichenieto..

...hem che ima utils, s koito mojesh da bootvash diskove, chiito razmer ne se "poddyrja" ot BIOS-a

...takiva moejsh da namerish na weba na hdd manufacturer

Link to comment
Share on other sites

Vij versiata na BIOS-a (BIOS string or BIOS signature), zapi6i si ia, posle vlez na saita na

proizvoditelia na dunoto - tam triabva da ima informacia za tova duno s tozi BIOS - vazmojno e

da sa pusnali update na BIOS-a za da poddarja golemi HDD (ako dunoto pozvoliava flash-vane), v

takav slu4ai 6te nameri6 tam poslednata versia, programata za flash na BIOS i instrukcii kak da

go napravi6. weasel e prav - ako BIOS ne e flashable - togava na saita na proizvoditelia na danoto

moje da se nameri software koito da go "laje" za goleminata na diska...

Vsi4ko tova ne e mnogo sigurno, osobeno ako danoto e "ku4e" marka - vazmojno e firmata odavna

ve4e da e izvan igrata, no e edinstvenia na4in da si re6i6 problema... Uspeh!

 

zab.: tva "opti viper" ti e chipset-a, a ne danoto....

Link to comment
Share on other sites

az probvah s moite ama te sa po 80 gb...........ne stana :-))) Sega shte probvam vsichko koeto kazahte. BLAGODARQ !!!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...