Jump to content
BulForum.com

Разлики между различни марки лаптопи


Tai-Pan

Recommended Posts

'драсти! Искам да си закупя лаптоп, даже два, но се чудя дали има разлика в марките. Поразпитах тук-там и всеки ми казва различно. Някои ми казват, че нямало реално разлика, ако параметрите са еднакви. Но аз като гледах разликата в цената м/у sony и fujitsu с еднакви параметри е 200-300 лева... Та въпросът ми е, има ли реално разлика в марките, понеже не ми се иска, да хвърлям после пари за ремонти през 2 месеца.
Мерси предварително.

Link to comment
Share on other sites

Не разбирам много от лаптопи, но тъй като вече имам няколко, мисля че с еднакви параметри ще получиш почти еднакви резултати при различните марки. Разликата е в сглобката, дизайна и използваните материали, а от там в косвено и дори пряко последствие колко евентуално би те изкарал даден лаптоп. Напр. при два от моите лаптопи мога да направя директно сравнение - и двата са 17" с гланцови дисплеи, и двата са с еднакви процесори и еднакви външни видеокарти на ATI ; имат еднакво количество памет и практически 90% са еднакви, дори работят и под еднакви операционни системи. Да, но вторият е "по-портативен" и едновременно с това по-лек, матрицата му е по-добра, дава по-добри цветове, че и дори отразява малко по-малко от другия ; клавиатурата му също е по-добра от тази на първия ; освен това когато натовариш и двете ядра на процесорите на двата лаптопа за продължителен период - първият е възможно да загрее до 90С, а вторият - максимум до 70С, като в айдъл разликата в температурите отново е с 15-20С в полза на втория, благодарение на добре проектираното му охлаждане. Разбира се вторият има други дребни недостатъци спрямо първия, като недобро разположение на USB входовете и захранващата букса (която е отстрани, а не отзад) и т.н., но са все дребни разлики. Така че теоретично вторият би ме карал повече, но понеже теорията не винаги се покрива с практиката...и това не е сигурно - преди време бях описал във форума как първият лаптоп падна от около метър в работещо състояние на земята и не получи дори и драскотина, като дори и 1 сектор на харда нямаше повреден...а не съм сигурен дали този вторият при подобна ситуация би се запазил така, ако и като цяло да е по-хубав. :)

 

П.П. Поправих ти заглавието, защото не е много изчерпателно.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...