Jump to content
BulForum.com

Питане за захранване


lukather

Recommended Posts

Вчера компютъра ми спря да пали след като го почистих от прахоляци. Лампата за захранването свети вентилаторите се въртят, хардовете и те шумят но не издават звук от главите и очевидно не зареждат, монитора не се включва, а цд-то трака непрекъснато все едно се мъчи да чете диск и флопито свети без да трака. Реших да прегледам захранването и да сравня волтажите на куплонга за дъното с една схема която намерих в Интернет. Странното което забелязах е че ми липсва бял кабел за - 5 волта. Та питането ми е може ли да работи компютър без такъв кабел? А и всякакви идеи как да си съживя машинката са добре дошли.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Не се вкарвай във филми. Щом е работил преди почистването, логично е да работи и след това. Най-чести проблеми след почистване са разместени кабели или компоненти. Провери 20(24) пиновата и 12 волтовата букси от захранването; също паметта и видеокартата. Ако трябва ги извади от слотовете, продухай ги, почисти контактните площи на платките; върни по местата и се убеди, че са закрепени сигурно. Предполагам, че това ще реши проблема.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...