Jump to content
BulForum.com

>>Търся непретенциозен двуядрен лаптоп<<


Recommended Posts

Търся евтин двуядрен лаптоп, който ще се ползва изключително рядко (веднъж на месец или два), тъй като ще стои единствено за резерва на основния ми лаптоп когато имам ангажимент. Имам някои изисквания:
 
+ CPU-то да е интелско
+ видеото е добре да е отделно с около 256 MB или нагоре, но и вградено видео, което се справя с FullHD става
+ хард - SATA 80-160Gb / ако цената е добра мога да го взема и без хард диск /
+ RAM - 2 Gb / ако цената е добра може и 1 Gb /
+ дисплей - около 15", за предпочитане матов / ако цената е добра, мога да се прежаля и с 14" или гланциран /
+ клавиатура - може да е без кирилица, но всичките клавиши трябва да работят
+ работещо DVD-RW
+ батерията да държи поне 30-40 минути
+ наличие на USB, LAN, изход за външен монитор
+ и най-важното - цялостна стабилност...да не прави разни "странни проблеми" или пък да прегрява
 
- всякакви останали неща като вграденo Wi-Fi, FireWire, камера, микрофон, модем, кард рийдър, HDMI, фингър принт и т.н. не ме интересуват и може да липсват или да не работят.
 
 
Ето една оферта, която изпуснах за малко и която ме уреждаше напълно, така че се надявам да получа като оферта (на ЛС или в темата) нещо подобно, на подобна цена (евентуално ако е с повече памет или с някои по-добри данни мога да дам още малко над цената на цитираната оферта).
 
Предпочитам продавачът да е от Пловдив, но ако до седмица не се спра на нещо подходящо, евентуално бих се съгласил и на куриер (до неделя съм в Пловдив, след това заминавам за 5 дена и се прибирам в петък).

Link to comment
Share on other sites

"Не държи" - в смисъл, че не изкарва и няколко минути или все пак има 10-15 мин. резерв?

Освен това знам, че чипсетът е с вградено видео Mirage 3+, за което нямам много информация - с колко MB е, шеърнати ли са, има ли проблем с FULL HD-то и т.н.

Link to comment
Share on other sites

Здрасти, мога да ти предложа Dell E6400 от тази обява...http://prodavalnik.com/dell-latitude-e6400-3g-i20043303

 

Предложението ти е почти перфектно за мен, но цената ми идва висока (не тази, която си определил за този лаптоп, а тази, която мога да отделя в момента). Споменах, че този лаптоп ще се пуска веднъж на 2 месеца, защото повече ще се носи като резервен на основния ми при евентуален фал при него и по тази причина сумата, която съм отделил е около 250 лв. Затова и дадох за пример офертата в първия пост.

Link to comment
Share on other sites

Това е и моето предложение -> https://www.bulforum.com/index.php?showtopic=122809

Ако изчакаш след 15-18 дена пристига новата клавиатура и мога да ти е продам за колкото съм е взел.

Тоест 22лв.

 

Нямам опцията 15+ дена, защото до края на месеца вече трябва да съм взел какъвто и да е втори лаптоп. Благодаря ти за офертата, както и на всички, които ми писаха с предложения тук и на ЛС. Вероятно ще се спра на някое от предложенията, но в момента така или иначе не съм в града и ще поизчакам ако има още оферти. Пишете на ЛС, за да не ъпваме постоянно темата.

Link to comment
Share on other sites

Като гледам предложенията,няма нищо читова.Ако търсиш непретенциозен лаптоп,бих ти препоръчал IBM Lenovo Thinkpad T -серията.Това са най-яките машинки ,които си заслужава да ги имаш.Едно Т60 върви на цена от 200-300лв.Ако неможеш да си намериш ,пиши едно ЛС и ще ти препоръчам няколко.В случай ,че имаш проблем с лаптопи и настолни компютри ,можеш също да се обърнеш към нас.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...