Jump to content
BulForum.com

Въпрос относно бюрото по труда


Ghetto_Freak

Recommended Posts

Здравейте,

Искам да Ви попитам и който е по вещ в нещата нека ми да даде информация.

Имам около 3-4 години трудов стаж, студент съм, бях заминал за Щатите лятото и се върнах есента. Записах се последна година в университета ми. Не мога да стартирам до колкото разбрах нито една от дисциплините на "Аз мога повече" понеже нямам сега наличен трудов договор.

Въпроса ми е - дали мога да взимам пари от Бюрото по труда като без работен или няма шанс? Скоро стана на въпрос, но аз така и не отидох като се върнах от Щатите в Бюрото по Труда. Всичко ми е плащано върху това колкото взимам. Казаха ми че ако съм имал минимум 9 месеца мога да взимам минимална заплата или около 7 лева на ден което на фона на нищо ме устройва много. 

Ще съм благодарен да ми дадете информация, че съм бил два пъти в Бюрото да се записвам за "Аз мога повече" и бяха дори по лоши от бабите в градския транспорт.

 

Благодаря Ви много.

Link to comment
Share on other sites

Мисля, че срока беше 7 дни от прекратяване на трудовото взаимоотношение.

Т.е. според мен, не можеш да получаваш каквото и да е било, ако си изпуснал този срок.

 

То е толкова объркана цялата работа, че ако има някой по запознат да казва...

Link to comment
Share on other sites

Здравейте,

Днес ходих до там. Почаках, но поне ми се падна учтив служител. 

Като цяло - не мога нищо, понеже:

- съм студент РЕДОВНО

- съм бил в САЩ(което само по себе си не е в Евро Зоната)

- късметлия

9 месеца след напускане на работата може, но трябва последната ти место работа да е била или на територията на Република България или на територията на Европейския Съюз.

благодаря може да заключите темата.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...