Jump to content
BulForum.com

Търся човек за изработка на кухня


Recommended Posts

Търся човек който да изработи кухня.Демек плот ,гръб и кухненски шкафчета.

Цената е решеваща при избора,но се държи и на качеството при работата.

За контакти на Л.С. или на тел. 0885995298

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ако си решил да я правиш с плот и гръб задължително приготви 70-80 лв на линеен метър за материали само за плота и гърба.И то говорим за тъпите разцветки, ако искаш нещо имитация на гранит или нещо по-оригинално приготви 90.Като цяло кухнята е скъпа работа.Не толкова заради цената на плоскостите(напротив те са супер евтини и са не повече от 20-25% от крайната цена на кухнята), а заради всички останали работи-панти, дръжки, разпробиване, рязане, дупки за панти, дупки за дръжки, обкантване(особено ако е с дебелия водоустойчив кант, а на кухня задължително се слага такъв е около 1 лв/метър, сам си пресметни колко вратички ще имаш и колко метра общо ти е канта) и така.За всяко разпробиване като сложиш 60-80 стотинки и за всяко рязане няколко лева и накрая като купиш всичкия обков - болтове, планки, панти, механизми за чекмеджета, дръжки и темподобни простотии цената става космическа.

Аз сам съм си поръчвал и изработвал кухнята, както и няколко други преди това и съм минал през всичко това.При мен за около 3 линейни метра кухня със стандартна височина и то опростена, без оцедници, без плъзгащи шкафчета за шишета и за кошчета, без газови амортисьорчета  и всякакви такива изгъзици, със сравнително евтина плоскост( не че тя е от голямо значение за цената де) ми взеха 750 лв за плоскостите+ разкрояване, рязане, разпробиване и кантоване.още 150 лв за обков(пак е излишно да казвам че всичко е от най-евтиното - дръжки, панти и механизми), още 200 лв за плот и гръб и още 100 за мивка.1200, а и забравих да кажа, че преди това платих 50 лв за проект, защото не можеш да ги поръчаш без него.1250.Иначе сглобяването и монтирането е приятно и забавно, поне при мен беше така.

А колкото до обзавеждане - хладилник, печка, пералня, абсорбатор, микровълнова, аз лично не можах да се вместя в 3 бона.Така че няма такова понятие като евтина кухня :Д :Д, още повече, че държиш на качеството на работа.

Link to comment
Share on other sites

Здравей,ще ти дам един номер на майстор.Много е добър,професионален майстор.Той направи моята кухня и съм много доволна.Може да направи всичко,което си пожелаеш.Живее в Шумен,не знам дали те устройва.

0899/801095 - казва се Цветан.Дано се спазарите-КЪСМЕТ!!!!!!!!!! 

Link to comment
Share on other sites

Ами като материали ще ми излезне към 650 лева,само материала, тук не включвам мивката.Кухнята е около 2.4 метра и е на ъгъл.

Този кант верно ли е 1 лв/метър?

Като цени излиза нещо такова :

-плот 100 лева

-гръб 120 лева

- плоскости за шкафчета 225 лева

- 100 лева за панти,крачета и дръжки,силикон,дюбели и т.н

- 100 лева за алуминиеви лайсни ,фазер и други общи работи

проект има

Link to comment
Share on other sites

Ами като материали ще ми излезне към 650 лева,само материала, тук не включвам мивката.Кухнята е около 2.4 метра и е на ъгъл.

Този кант верно ли е 1 лв/метър?

Като цени излиза нещо такова :

-плот 100 лева

-гръб 120 лева

- плоскости за шкафчета 225 лева

- 100 лева за панти,крачета и дръжки,силикон,дюбели и т.н

- 100 лева за алуминиеви лайсни ,фазер и други общи работи

проект има

Колега,аз когато исках да ми правят кухнята майстора каза "колкото ти излиза "дървенията" още толкова ще ти взема за работата".в крайна сметка за кухня колкото твоята ми идваше над 1000 лв да ми е направи (с материала общо) :),не ме устройваше като цена и отидох да поразтърся за готови варианти. Към 400-450 ми легна кухнята(модулен вариант,готова от магазин 2.20м) и към още около 100-150лв. за гърбът и плота, общо....абе някъде към 550 тотал. После с 1-2 познати за половин ден е сглобихме и стана както исках. Та идеята ми е,обиколи по магазини(има много избор),гледай за готови кухни,лошото е че повечето са големи(като дължина) и тоя размер от 2.40 е по рядко срещан,но има доста модулни кухни,при които си избираш точно какви шкафчета искаш и какви плоскости,абе нагаждат се доста добре към определено проектче.

 

 

еидт: всичко ти е разпробито и окантено :),барабар с обкова и обяснено като за "малумници" как да си го сглобиш :),намираш един акумулаторен винтовер и е лесно :)

Link to comment
Share on other sites

Ами като материали ще ми излезне към 650 лева,само материала, тук не включвам мивката.Кухнята е около 2.4 метра и е на ъгъл.

Този кант верно ли е 1 лв/метър?

Като цени излиза нещо такова :

-плот 100 лева

-гръб 120 лева

- плоскости за шкафчета 225 лева

- 100 лева за панти,крачета и дръжки,силикон,дюбели и т.н

- 100 лева за алуминиеви лайсни ,фазер и други общи работи

проект има

Горе-долу точни са ти ценовите предположения, само че никъде не видях цена за изработка(уточнявам, не за сглобяване, а за изработка).От цехчето, откъдето аз поръчах кухнята ме думнаха 125 лв за рязане, разпробиване, отвори за панти, залепване на кант и други такива простотии.Като имаме предвид, че всичко, поръчано от тях(без плота, гърба, мивката и обкова) беше 750, това е една никак не малка сума.

Иначе 3 съвета:

1.В плот си струва да се инвестира и то ако можеш вземи от по-дебелия - те са 2 вида дебелина, но в гръб няма никакъв смисъл - горе долу на цената на плота е - адски скъп ( 30-40лв / л.м. , което като вземем предвид ширината му от 65 санта си е почти 70 лв/кв.м.).За 70 лв./кв.м. можеш такива гъзарски плочки да си вземеш и да го направиш, че ще стане 5 пъти по-красиво и здраво, отколкото с гръб, а не е задължително да са от 70, може и от 15-20, пак ще стане по-добре.

2.Недей да пестиш откъм плоскости, има много красиви гланцирани плоскости, които са двойно, че може и повече по-скъпи от нормалните.На пръв поглед повечето хора бягат от тях, заради цената, но в крайна сметка за кухня с твоя размер ще са нужни 2, най-много 3 плоскости и това са някакви си 100-200 лв повече, а кухнята ще си я гледаш цял живот, цената за изработка е еднаква за всички плоскости.

3.Недей да купуваш от този ъгъл, който се слага между плота и гърба/плочките, пак е безбожно скъп - 5-6 лв./м/, доколкото помня и се скапва за няколко години.Направи го с безцветен санитарен силикон, само че по-дебел слой, както правят аквариумите за риби.Ще ти излезе в пъти по-евтино и е също толкова красиво и издръжливо.

Ако имаш въпроси питай. :)

Link to comment
Share on other sites

Здравей колега! Познавам един майстор, който си има собствена фирма и той сам си прави мебелите. Намира се в Пловдив. Напиши УНИВЕР С 33 в гуугъл и ще ти излезе сайта му с моделите които може да ти изработи, а може и по твоя си поръчка. Човека се казва Сергей Чаушев. Дано да съм помогнал ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Търся човек който да изработи кухня.Демек плот ,гръб и кухненски шкафчета.

Цената е решеваща при избора,но се държи и на качеството при работата.

За контакти на Л.С. или на тел. 0885995298

Мебелстил инж.Големинов 089 466 5001 Пловдив

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.123018151083897.24460.122988087753570&type=3

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...