Jump to content
BulForum.com

Препоръчайте рам памет за ъпгрейд


poznai

Recommended Posts

Състоянието на пц-то в момента ми е това:

 

post-3-0-17228100-1360674283_thumb.jpg

 

Спецификация на дъното за паметта:
 

 

 

4 x DIMM, Max. 16GB, DDR3 2200(O.C.)/1600/1333/1066 Hz Non-ECC, Un-buffered Memory
Dual Channel Memory Architecture
Supports Intel® Extreme Memory Profile (XMP)
* Hyper DIMM support is subject to the physical characteristics of individual CPUs. 
* Refer to www.asus.com or user manual for the Memory QVL (Qualified Vendors Lists).

 

Нямам идея защо са 3 броя, а не 2 или 4.

Към тези 3 броя, като сложих 4-та, компа си ги хваща, като 8 гб, но вина ги приема, като 4.

Щом махнах тоя изтърсак, остават еднаквите 3 х 2 гб и вина си ги хваща точно толкова.

 

Добре, но са ми малко. Стана ми ясно (май), че към тях не е удачно да слагам друга памет, затова ще ги махна тези и ще си сложа нови.

 

Хубаво, но нито знам каква да си взема, нито колко бройки да са. 2,3,4 и защо?

 

В случая искам да си взема 2х8 гб.., но ми се иска да знам, как е по-добре откъм производителност, ако са 2 броя или ако са 4 броя (за 3 няма да питам).

 

Компа не се спира и едновременно в него работят от 1 до 3ма човека през remote desktop, така че, предполагам паметта трябва да е що-годе хубава.

 

На коя марка да се спра и като стойностти какво да й гледам?

Link to comment
Share on other sites

Преди няколко месеца бях с 2х2ГБ, но ми изпадна оферта за още 2х2ГБ и се възползвах. Въпреки че преди това бях чел, че не е хубаво да се пълнят четирите слота с памети, че действали негативно на клока или можели да бавят машината, бях малко скептично настроен, но все пак пробвах... и всичко е на 6. За момента нямам проблем - както си се клокваше преди с 2х2ГБ, така е и сега с 4х2. Но щом си се ориентирал към 16ГБ, по-добре направо вземи 2х8, защото ще ти легне по-евтино. По спомен карам, че с.1156 работеше с 1600мхз памети, така че ето ти две предложения - едно бюджетно и едно нормално :).

http://erabg.com/products/details/part/RAM-8GB-1600-GEIL/

http://nikem-bg.net/computer-components/CORSAIR-8GB-Vengeance-DDR3-1600Mhz-1.5V-CL9

 

Гейла предполагам работи на 11-11-11 и 1.65v, от там и цената е по-евтнина. Корсара знам, че я препоръчват доста - за парите си е супер. Само гледай да не си пречи с охладителя на процесора, че е малко висока.

 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...