Jump to content
BulForum.com

Slackware 10.0 i Win XP


Recommended Posts

Zdraveite! Imam edin vypros.Zna4i iskam da si instaliram Slackware na compa oba4e situaciqta sedi taka. Harda mi e razdelen na C,D i E. Na C-to mi e WIN98, na D-to mi e winXP, a E-to mi e prazno. Zna4i iskam da popitam kak da si mahna win98 i na negovo mqsto da sloja Slackware 10.0 i kato si vklu4vam pc-to da mi ispisva s koq OS da rabota. V C-to imam edni failove koito ako gi mahna i ne mi izliza tova za koq OS da si izbera.Trqbva li da gi zapazvam tezi failove.

 

Ako moje da obqsnite kato za na4inae6t 6toto vse pak sym NEWBIE v Linux-a.

Blagodarq vi predvaritelno

Link to comment
Share on other sites

Слагаш си Partition Magic > 8.0 и си форматираш FAT32 дяла (тва ти е от 98-цата) на ext3 примерно. Това е една от най-добрите линукски файлови системи. След това си заделяш някаква част от харда за SWAP дял и го форматираш на LinuxSwap (ще видиш там Partition Magic-a ще ти ги покаже) После си пускаш инсталацията на Slack-а, той те пита сумати работи, ти му даваш да се инсталира на ext3 дяла, даваш му за swap file да ползва тая партиция дето си направил втора и то после си те пита, ти си отговаряш. За туй нещо да те пита при стартиране коя OS да ползваш те съветвам да си сложиш някой boot manager, например XOSL (аз ползвам него и досега проблеми не съм имал).

Ако смяташ сам да се захващаш с тази работа без изобщо да си чел и без да има някой "знаещ" до теб силно те съветвам да почетеш и да се изясниш дали наистина ти трябва линукс.

Link to comment
Share on other sites

Ne e tolkova slojno kakto go opisva predishniq :)

Az bez da razbiram si slojih po starata versiq 9.1

Kak go napravih:

Pyrvo s partishynmedjik si osvobodih edin dql ot 4GB.

Butnah ot CDto.

I s komandata cfdisk si nastroih partishynite.

300mb swap!

Sloji kato aktiven partishyn tozi na slack!

pusni instalaciqta

mai nakraq si se instalira lilo

koeto e bootmenadjer

vnimavai kak go nastroivash!

ako ne se poluchi :

boot ot diska pak

dai aktiven partishyn na winxp

i vse edno nqmash linux pak :)

Link to comment
Share on other sites

С инсталацията ще се оправя много съм чел за тва обаче тва за буут-а нещо ми куца. Ще се пробвам с това което сте ми казали и ще ви пиша дали е станало.

 

Едит: намен са ми казвали че еьт2 било по-хубаво.

Link to comment
Share on other sites

по-хубаво, по-лошо ...

сложи си ext3, поне да знаеш, че ако ти се рестартира внезапно компа нищо му няма.

Link to comment
Share on other sites

OK. Az imah malko rabota poslednite dni i sq sqdan ma kompa. Dobre 4e o6te ne go bqh napravil na ext2

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...